Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok isten menyire...

S.J kérdése:

Mit gondoltok isten menyire avatkozik be az emberi életbe? Ha mindenkinek szabad akaratja van, hisztek az eleve elrendelésben hogy mindenkinek van célja csak meg kell találja.

Figyelt kérdés

Vagy beleavatkozik isten és megváltoztatja a gondolkodását, ezek szerint a sorsot meglehet változtatni csak emberi erő nem elegenő?

PL ha valaki egy részeges és semit sem csinál egész életén keresztül akor neki ez a célja

Nem vagyok részeges nyugi ez csak példa volt.



2015. ápr. 5. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Nagyon dióhéjban azt gondolom hogy ha kéred, akkor beleavatkozik az életedbe.

Annak, aki nem kéri, csak kvázi végszükség esetén (hogy a későbbiekben legyen még esélye kérni...)

2015. ápr. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem ez egy jo válasz volt
2015. ápr. 5. 20:40
 3/10 A kérdező kommentje:
kösz
2015. ápr. 5. 20:44
 4/10 anonim ***** válasza:

szia


Nincsen eleve elrendelés mert szabad akarat van


"mindenkinek van célja" Vajon mi lehet az ember célja?

ha egyéni célja van akkor arra törekszik.

Ám az ember jelenlegi élete a halállal véget ér, és a saját célját vagy elérte az életében, vagy nem


De egy kereszténynek elsősorban az a célja, hogy Isten szándéka megvalósuljon a Földön is, és ezért ennek él.

Jézus ezért is tanitotta a követőit imádkozni, hogy Isten királysága vagy országa a Földön is megvalósuljon.

Valamint olyan életet éljen ami által Isten messiási királyságában végnélkül élhet majd,

ha még addig halálalvásba kerül akkor Feltámadás ajándékát kapja.


Igen Isten ad erőt egy keresztény életében hogy elviselje a jelenlegi gonosz világ nehézségeit

2015. ápr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kosz látom akadnak rendes válaszok is
2015. ápr. 5. 21:30
 6/10 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Isten tiszteletben tartja a szabad akaratot, azt az ajándékot, amelyet az embernek adott.

Ezt onnan tudhatjuk, hogy amikor az egész emberiség sorsát eldöntő Éva a tiltott fa felé ment, Isten nem állította meg, engedte, hogy döntsön, hiszen ő Éva is rendelkezett a szabad döntés jogával. Azt is tudta ősanyánk, ha rosszul használja azt, annak mi lesz a következménye. Isten is tudta ezt, mégsem állította meg, mert ha megállította volna, a saját törvényét szegi meg. Tehát, Éva sorsa, nem eleve el lett rendelve, maga választott. Ez ma is így van.


De mégem mondhatjuk, hogy egyáltalán neem avatkozik bele az ember életébe.

Miért? Mert ma is szeretne vezetni, tanítani, hogy jobb legyen az életünk minősége. Fifyeld, a hatalmas Teremtő, milyen alázatosan kér minket embereket: Ézsaiás 48:17, 18

"... „Én, Jehova, vagyok a te Istened, aki arra tanítalak, ami javadra válik, aki azon az úton vezetem lépteidet, amelyen járnod kell. Ó, bárcsak odafigyelnél parancsolataimra! Akkor olyan lenne békéd, mint egy folyó, és igazságosságod, mint a tenger habjai."


Tehát a fenti vers szerint is, szeretné, ha engednénk, hogy az alapelvei és törvényeink engedelmeskedve irányíthatná az életünket - a mi javunkra. Hogy elégedett és boldog életet élhesssünk :-)

2015. ápr. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Érdekes válaszok jó lenne ha még irnának
2015. ápr. 6. 17:04
 8/10 anonim ***** válasza:
Én sem hiszek az eleve elrendelésben, hisz igazságtalan lenne Isten részéről az, hogy valakinek hosszú, boldog életet ad, míg másoknak pedig csak néhány napot. Mindenki magának alakítja az életét, minden döntésnek meg van a következménye.
2015. ápr. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 KZitus ***** válasza:

8-as


Nagyjából egyetértek én is veled, DE: "másoknak pedig csak néhány napot. Mindenki magának alakítja az életét, " = kicsit ellentmondásos, mert a néhány napot élt csecsemő nem tudja alakítani az életét.

Perszee attól még igaz az, hogy "eleve" nem rendeli el senki életé-hossszát, sorsát Isten. Ha így lenne, nem lenne az írva róla, hogy "Isten szeretet" :-)

2015. ápr. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha közvetlenül talán nem is avatkozik be, biztos figyeli minden lépésünket. Ő tudja, mikor kell beavatkozni, akkor megteszi. És ha megteszi, azzal teszi, hogy rávezet, hol hibáztál. És ha kéred, segít a hibáid kijavítani.
jan. 3. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!