Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény vagyok, de nem...

Keresztény vagyok, de nem fizetek egyházadót. Ez bűn? Mennyire halálos?

Figyelt kérdés
Lopásnak számit, ha nem fizetünk az egyháznak? Mennyit kell fizetni? 18 éves kor után szólni kellett volna a papnak? Hogy működik ez az egész? Mi baj lehet belőle, ha inkább megtartom és csak a perselybe dobok pénzt?

2019. febr. 18. 23:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem tartozol a gyülekezethez, ennyire egyszerű. Ha benne vagyok pl. egy pártba, akkor fiezetek tagdíjat, ha benne vagyok egy nyugdíjas klubban, fizetek tagdíjat, ha benne vagyok egy diákszövetségben, akkor fizetek tagdíjat, stb... ha benne vagyok egy gyülekezetben, akkor hozzájárulok annak fenntartásához. Ahogy ez már az ősegyház idején is történt.

Tessék, google első találta, egy ref. lelkész válaszol hasonló kérdésre:

[link]

2019. febr. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Most ez komoly?
2019. febr. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem komoly. Közismert troll.
2019. febr. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Sokkal jobb befektetés a cédula vásárlás.

Nagyobb összeg, de egyszerre letudod, és többé nincs gondod rá.

Habár Luther munkája semmibe veszik, de ő csak egy reformator volt, mi az az egyházhoz képest.



Bocs, de ilyen kaliberű kérdésekre ilyen választ lehet adni...

2019. febr. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%

Nálatok katolikusoknál 2 miatyánk 2 hiszekegy, egy puszi szűz Mária szobor lábikójára oszt jónapot.

Viccet félretéve adód 2. %-át fel tudod ajánlani egyházaknak az elsőn túl, de ezenkívül nincs egyházadó.

Azon kívül hogy minden tizedik kecskéddel égőáldozatot mutatsz be de gondolom ezt említeni sem kell olyan természetes nálad.

2019. febr. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
Sajnállak amiért ebben leled örömöd.
2019. febr. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6# Mind sajnáljuk szegényt.
2019. febr. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%
Szegénykém. Többé nem bántalak kérdező, inkább imádkozom érted
2019. febr. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 jdfGabrella ***** válasza:
Nem
2019. febr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A Katolikus Egyház 5 parancsában benne van, hogy az egyházat lehetőségeid szerint anyagi hozzájárulásoddal is támogasd. Ennek viszont több módja is lehet, ez a lelkiismeretedre van bízva, hogy miként élsz vele.

"Mennyit kell fizetni?"

Ha kifejezetten az egyházközségi hozzájárulást kérdezed (ami a régi nevén egyházi adó), azt az egyházmegye megszabhatja, de van olyan is, ahol nem szabják meg. Nálunk pl. 2500 forintot javasolnak egy évre. De nincs nyilvántartás, hogy ki fizetett és ki nem.

"18 éves kor után szólni kellett volna a papnak?"

Keresőként szokás fizetni. Én se fizettem 18 évesen, mert még nem dolgoztam.

2019. febr. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!