Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha isten teremtet bennünket...

Ha isten teremtet bennünket mièrt vagyunk ennyire törèkenyek?

Figyelt kérdés
2019. febr. 20. 19:20
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom nem hiszek Istenben
2019. febr. 20. 19:20
 2/17 A kérdező kommentje:
Mièrt nem èlünk 700_800 èvig?
2019. febr. 20. 19:21
 3/17 SIDLER22 ***** válasza:
Szeretnél addig élni? Én 19 éves vagyok, de már most elegem van az életből. 110 éves körüli idősekkel készítettek interjúkat. Elmondták, hogy ők már mindent megéltek és már nincs hátra semmi amit meg szeretnének csinálni.
2019. febr. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:

Javaslom erre az Ádám és Éva bűneset tanulmányozását.

Ott választ kapol a kérdésedre.

2019. febr. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Gondolom, a keresztények istenéről beszélsz.

Nagyjából ötször leírtam már ezt itt, de olyan csúnyán lepontozzák, hogy nincs kedvem újból leírni.

Ha érdekel a téma, a következőkön gondolkozz el:

- mi az, amit egy végtelen isten sem képes megadni magának?

- mi a legelső, legfontosabb parancsolat?

- mi az egyetlen megbocsáthatatlan bűn?

és végül: nézd meg a teremtést nagy vonalakban. Mit és hogyan teremtettek, milyen sorrendben? Mi történt közben?

A kérdésedre a válasz az összes fenti kérdés meggondolásával lehetséges.

2019. febr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
Kedves 5-ös, ha ez a szeretet lenne, akkor miért nincs annak semmi jele az életben, hogy Isten szeret minket? Miért csak a halál utánra tartogatja?
2019. febr. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Miért csak a halál utánra tartogatja?

Ki mondta, hogy arra tartogatja?

Ez csak egy ígéret... és még ráadásul nem is egy isten ígérte neked, hanem egy ember.

A vicc az, hogy ezt még ő is csak a halála után tudja majd meg. Tehát ráadásul felelőtlenül ígérte.

2019. febr. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Kedves 5-ös, ha ez a szeretet lenne, akkor miért nincs annak semmi jele az életben, hogy Isten szeret minket?"

Az ilyen kérdést miért kell az emberiség nevében feltenni, mintha ez lenne mindenki véleménye?

Az én életemben bőven meglátszik, hogy Isten szeret, és sok hívő ismerősöm is ezt vallja

2019. febr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Ha isten teremtet bennünket mièrt vagyunk ennyire törèkenyek?"

Hogy vigyázzunk magunkra. Tanuljunk meg gondoskodni magunkról. Isten nem csak megteremtett, de mindennel folyamatosan tanít.

A kérdésben említett törékenység szerintem eléggé relatív

2019. febr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Hogy vigyázzunk magunkra."

És akinek nem sikerül?


"Tanuljunk meg gondoskodni magunkról. Isten nem csak megteremtett, de mindennel folyamatosan tanít."

Nem nevezném jó tanításnak azt, ahol a tanulók 50...90%-a fiatalon belehal a tanításba.


HA egy JÓ isten intézte volna a dolgokat, akkor 100%-os lenne a siker, vagyis MINDENKI megtanulna vigyázni magára, és (ember esetén) senki se halna meg 120 éves kora előtt.

2019. febr. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!