Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha isten teremtet bennünket...

Ha isten teremtet bennünket mièrt vagyunk ennyire törèkenyek?

Figyelt kérdés
2019. febr. 20. 19:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
34%

"Nem nevezném jó tanításnak azt, ahol a tanulók 50...90%-a fiatalon belehal a tanításba."

Ez hogy jön ehhez a kérdéshez? Ideális esetben tanulunk, a sok csecsemőhalálozás meg az istentelenek miatt van. Kár volt keverni a kettőt

2019. febr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"HA egy JÓ isten intézte volna a dolgokat, akkor 100%-os lenne a siker, vagyis MINDENKI megtanulna vigyázni magára"

Így lesz, de most a bűn miatt még nincs így. Az ember jobbára a szabad akaratát Isten ellen használja. De ezt tudják a hívők

2019. febr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Jó, akkor egészen pontosan:

HA egy VÉGTELENÜL JÓ isten intézte volna a dolgokat, akkor 100%-os lenne a siker, vagyis MINDENKI megtanulna vigyázni magára már a kezdetektől, az idők végezetéig.


TEHÁT MOST IS.


Az "istenteleneket" meg talán hagyjuk, mert nem miattuk hal meg egy igaz hívő.

2019. febr. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
34%

"HA egy VÉGTELENÜL JÓ isten intézte volna a dolgokat, akkor 100%-os lenne a siker, vagyis MINDENKI megtanulna vigyázni magára már a kezdetektől, az idők végezetéig."

Leírhatod még százszor, akkor sem lesz igazad:) Amúgy a hívők esetében a 2. advent után így lesz, ahogy leírtad. De ha így haladsz sosem fogod megtapasztalni. Amit sajnálok. Mi hívők a megszentelődésünk során arra törekszünk, hogy a szabad akaratunkat Isten szolgálatába állítsuk, ti pedig arra, hogy Isten ellen menjetek. Tehát nem a (jó)Isten hibája, ha nem tanul mindenki


"Az "istenteleneket" meg talán hagyjuk, mert nem miattuk hal meg egy igaz hívő."

Nem hagyom. (Amúgy csecsemőt írtam, nem igaz hívőt). A világban a rossz az istentelenségből fakad. Természetesen a hívő bűnei sem viszik előre a dolgokat, de a hívő bűne is istentelenség. Ennyiben módosítom/javítom magamat.

2019. febr. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Leírhatod még százszor"

Én nem vagyok sakkozó galamb.

Esetleg valami érv?

Arról nem tehetek, hogy te nem érted a végtelen fogalmát.

2019. febr. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
34%

"Esetleg valami érv?"

Minek. Te sem érveltél.


"Arról nem tehetek, hogy te nem érted a végtelen fogalmát."

Ez a te érved?:) Akkor nem ismered az érv fogalmát. Rólam leperegnek ezek a marhaságok, nem hat meg:)

Amúgy, ha valami kérdésed van, akkor írd ki külön kérdésbe, mert így csak offolunk.


"Én nem vagyok sakkozó galamb."

Ezt a terapeutáddal beszéld meg

2019. febr. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Rólam leperegnek ezek a marhaságok"

Tudom.

Ezért vagy te sakkozó galamb.

Ha pedig nem ismered a végtelen fogalmát, és azt sem tudod, hogy ez miért egy érv, arról aztán végképp nem tehetek.


Tudod, a szódás sem érvel a lovának, mert ezt a lova sajnos nem érti meg.

Csak az a különbség, hogy neki vannak más eszközei is, amelyek ezen a fórumon nincsenek.

Ezért van az, hogy itt a magadfajták is tudnak írni, méghozzá nagyon is sokat.

Az életben már sehol se lennél.

És itt nem fizikai módszerekre gondoltam, hanem egyszerűen az élet sodorna el.

De ezen a fórumon szájkaratéban dobogós vagy, azt mindenki látja.

2019. febr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!