Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallások kialakulásában...

A vallások kialakulásában mennyi szerepe van a tudatmódosító kábítószerek használatának?

Figyelt kérdés
2019. febr. 21. 22:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Konvergál a Nullához.
2019. febr. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor mitől zavarodtak meg az emberek?
2019. febr. 21. 22:15
 3/12 anonim ***** válasza:
41%

Ez egy nehéz kérdés. De miért zavartak?

Egyébként én is hiszek Istenben, pedig tudom, hogy nem létezik. Nem érzem úgy, hogy létezik, nem gondolom, hogy létezik, hanem hiszem, hogy létezik (ez nem gondolat, nem érzés). Vagy már magam sem tudom. Jó lenne, ha létezne egy jó Isten. És jó lenne megölni, ha gonosz.

Az emberek csak képeket, érzéseket és gondolatokat kapcsolnak a vágyaikhoz. Talán ez a legjobb szó. Vágyom Istenre, de a világ elundorít tőle.

2019. febr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ugyanígy érzek, bár teljesen mindegy hogy mi az igazság. A keresztény Isten teljesen logikátlan, egy végtelenül jóságos teremtő nem enged meg semmi rosszat sem, mivel nem így van, alapjaiban bukik el az egész. A szabad akaratot is ő adta az érvelés szerint, szóval a hiba nála van. Vágyis azoknál az embereknél, akik létrehozták. Na akkor most mi is van? :)))
2019. febr. 21. 22:30
 5/12 anonim ***** válasza:
Előtte is vallásos voltam, utána is. Semmi köze hozzá. Mostanában gyakrabban beszél hozzám Jézus.
2019. febr. 22. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom, a Védákat tudatmódosító szerek hatása alatt írták - legalábbis pár éve még így tanultam az egyetemen :D
2019. febr. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ideges vagy az Isten léte miatt, mi?:)

Egész héten odatrollkodtad ezt a marhaságot mindenhová, most kérdésbe is kiírod:)

Tehát az ateista vallásnak ez egyfajta kábítószer, szapulni az egyetlen Istent, ahogy a héten többször be is mutattad :)

Nincs több kérdésem:)


"A keresztény Isten teljesen logikátlan, egy végtelenül jóságos teremtő nem enged meg semmi rosszat sem, mivel nem így van, alapjaiban bukik el az egész. A szabad akaratot is ő adta az érvelés szerint, szóval a hiba nála van."

Vagy nálad, és ez biztosabb:) Úgysem fogsz az ítéletre jó kifogást találni Isten ellen, szerintem inkább lazulj el a hátralévő pár évre:)

2019. febr. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7 🤷‍♂️ Erre nem tudok mit írni, mivel egyik állításodnak sincs alapja. Én nem akarlak titeket meggyőzni, csak érdekel a gondolkodásmód, de ebben az állapotban az elkeseredés jut eszembe inkább a gondolkodással kapcsolatban.
2019. febr. 22. 09:42
 9/12 anonim ***** válasza:

"A keresztény Isten teljesen logikátlan, egy végtelenül jóságos teremtő nem enged meg semmi rosszat sem, mivel nem így van, alapjaiban bukik el az egész. A szabad akaratot is ő adta az érvelés szerint, szóval a hiba nála van."


Tudnál igehelyeket mondani a Bibliában a szabad akaratra?

Meglepődnél, hogy a "kereszténységen" belül is mekkora spektrumok vannak, nagyon nem mindegy, hogy egy kálvinistával kezdesz-e el hitvitázni, vagy mondjuk egy katolikussal. Tehát a kereszténység már alapjába véve nem egy egységes valami, így nem is lehet ez alapján cáfolni (kivéve, ha mondjuk Jézus létét, feltámadását veszed górcső alá, mert arra épül az összes egyház, nyilván)

2019. febr. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 Igen, én ezen szint “alatt” gondolkodom, létezhet valamiféle teremtő, de ne legyen már annyira nagyképű az emberiség, hogy azt hiszi, ő a csúcsterméke ennek a hihetetlen rendszernek és érte van az egész. Ezt persze egy ilyen típusú vallásos ember nem fogja felfogni, mivel az ő gondolkodása csupán emberi léptékű, erre van kihegyezve minden és sajnos nem veszi észre az eddig megismert dolgok egymáshoz kapcsolódását.
2019. febr. 22. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!