Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elhívhat mégegyszer Isten...

Elhívhat mégegyszer Isten lelkésznek?

Figyelt kérdés

26/F vagyok. Gimiben volt egy gyengébb elhívásom a lelkészi pályára, családi hagyomány volt, senki se erőltette rám. Aztán utolsó évben nem adtam be a jelentkezést a teológiára Pesten, hanem a falum közelében, a szülővárosomban végeztem egy nem túl nívós informatikai egyetemet. De csak épphogy elvagyok ezzel a szakmával, nincs jó állásom például.


Régen se volt túl erős hitem egy gyakorló keresztényhez képest, de egy-két gyász esemény, és egyebek miatt a hitem most abszolút romokban van.


Sajnos annak idején is a "lelkészi cím" jobban vonzott, mint maga a szolgálat.


Nem tudom, hogy valaha is hívott-e Isten, és ha hívott fog-e újra hívni. Mióta letértem erről az útról többször felmerült bennem az érzés, hogy mégis lelkésznek kellene lennem.


Igazából egy nagyon önző ember vagyok, de néha úgy érzem, hogy egy ilyen pálya fel tudna tölteni, és akár a depresszióm is elmúlna. Ha a hangsúlyt magamról a szolgálatra tudnám helyezni. Evangélikus vagyok.


Ha van kérdés szívesen válaszolok.



2019. febr. 23. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
El. Kellene egy jó lelkigyakorlat, jó lelkivezetővel.
2019. febr. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%
Inkább ne...
2019. febr. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Kérdésedből azt szűrtem le, hogy már évek óta újra és újra "kísért" a gondolat, hogy lelkésznek állj. Ha ilyen hosszan kitart ez az érzés, akkor szerinted ki táplálja beléd? Azt is írod, hogy a jelenlegi munka nem ad neked örömet, lehet hogy nem erre lettél elhívva? Informatika meg csak egy vakvágány volt? Hiszel abban, hogy téged ez feltöltene, és örömet okozna? Nem tudod, hogy Isten hívott-e? Nézted ma a postaládát, jött-e behívó parancs? :)

Ezekre a kérdésekre jobban tudod a választ mint én, válaszold meg magadnak.

Amúgy ha egyszer lelkész leszel rengeteg hasonló kérdésekre kell választ adnod másoknak.

26f

2019. febr. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Régen se volt túl erős hitem egy gyakorló keresztényhez képest, de egy-két gyász esemény, és egyebek miatt a hitem most abszolút romokban van.

Sajnos annak idején is a "lelkészi cím" jobban vonzott, mint maga a szolgálat."


Szerintem ezzel már meg is válaszoltad, hogy bizonyára nem.

2019. febr. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 4es válasszal
2019. febr. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenekelőtt kapard össze magad, kérj segítséget valakitől, orvostól, lelkésztől, hogy a lelkedet rendbe tudd tenni. Ha ez megvan, akkor gondolkozz el ezen a kérdésen. Most nem tudnál jó döntést hozni. Nagyon szép hivatás a lelkészi, de depressziósan, önzéssel, romokban heverő hittel nehezen tudnád ezt ellátni. Lépj a gyógyulás útjára, kérj segítséget minél hamarabb!


szintén evangélikus

2019. febr. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez most egy fiatalkori útkeresés nálad. Nem csak ez a két út létezik, hogy lelkész leszel vagy informatikus, rengeteg más lehetőség is van, és lehet, hogy te még nem találtad meg.
2019. márc. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!