Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikorra tervezi Isten a...

Mikorra tervezi Isten a "menekedést"?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen ige:

"Kimenekedik a nyomorúságból az igaz."

Hét éve nyomorúságban vagyok,nehéz elviselni...már már elkezdtem gyülölni Istent,pedig Istenfélő ember vagyok.

Hogyan gondolja ezt?miért nem tesz valamit?

Hát nem látja,hogy már azt sem tudom lassan elhinni,hogy létezik.

Mindenható és mégis hagy besz@arásíg kínlódni.

Megvárja míg meggyűlölöm teljesen kínomban?

Vagy,hogy gondolja ezt?



2019. febr. 20. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem Isten miatt nyomorogsz, hanem a többi, gonosz, gyarló EMBER miatt. Ha kapsz egy pofont az élettől, vagy Istentől, azt rendszerint egy embertől kapod, de mivel nem vagy haragtartó, ezért próbálod meg Istenre vagy az életre fogni.


Javaslatom, kerüld el a negatív vagy káros embereket - elvégre az nem haragtartás.

2019. febr. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Most mégis milyen választ vársz, amiért kiírtad ezt a kérdést?


Tessék, nézd az 1-es egyik sablonos, semmitmondó keresztény válaszát, meg is kaptad. Majd mindjárt jönnek a többiek is a hasonló baromságokkal, hogy "Isten próbára tesz", meg "imádkozz többet" Te is jól tudod, hogy ezek nem válaszok, hanem inkább apologetikai céllal írt válaszok, hogy fent tudják tartani a SAJÁT gondviselő istenbe vetett hitüket, és ne kelljen elgondolkodni azon, hogy az istenképüknek csak a marketingje a jó, de egyébként teljesen téves, ami egyébként ellentmondásban van a tudományos ismereteinkkel is.


Az elmúlt 7 évben TENNED kellett volna valamit. Nincs barátnőd? Menj ismerkedni! Ismerj meg egy rakás nőt, valamelyikkel akár össze is jöhetsz. Nincs pénzed? Menj dolgozni! Akár az ország másik végébe, akár külföldre. Kövér vagy? Menj edzeni, étkezz egészségesebben!


Mit mondjak még?


Cselekedj, tegyél valamit.

2019. febr. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Utolsó ennél sokkal súlyosabb gondjaim vannak.

Az első hozzászóló sokat segített.

Nagyon sokat bántanak az emberek is és tényleg nemtudok haragudni senkire sem...de Istenre haragszom,mert Ő alkotta és teremtette meg ezt a szörnyű világot és embereket.

Tudom,hogy nem akarja a gonoszságot,de látta elore szenvedés lesz és én ezt nem tudom elfogadni tőle.

Nem akarok élni,olyan mintha kényszerítene rá,mert nincs más valasztásom.

Nincs szabad akaratomm!Én nem akarok élni,de muszáj.

Ráadásul kínok között.

Én nem vagyok,ezért hálás neki,sőt elítélem,mert muszáj élnem,holott én nem akarok.

Menyország sem érdekel csak hogy eltűnjek örökre,hogy békében legyek.

2019. febr. 20. 18:14
 4/12 A kérdező kommentje:

Isten rám erőlteti az életet!

És az ige sem igaz!

Meddig várjak amíg "igaz lesz" az ige.

20,30 évet.

Boldogsagot ígér!hol van akkor?

Egy tucat igében nem tudok már hinni,mert semmi nem igaz belőle az életemre nézve.

2019. febr. 20. 18:23
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha sokat bántanak az emberek, akkor az ellen is lehet cselekedni. Gyúrd ki magad, szerezz önbizalmat, legyél határozott, és bölcsebb.


Nem értem, hogy az istenhit hogyan tudná helyettesíteni ezeket a dolgokat?


Persze ez azért van, mert neked gondviselő istenképed van, és tőle várod a megoldást. Nos, én nem állítom biztosra, hogy a gondviselő isten nincs. Lehet, hogy van, de én nem igazán hiszek benne.


Azt viszont tudom, hogy ha teszünk valamit azért, hogy az életünk jobb legyen, akkor javulhat a minősége is.


Bár nyilván olyan döntéseket hozol, és abban hiszel, amiben te akarsz.

2019. febr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Van amikor az ember,olyan helyzetben van,hogy nem tud változtatni.

Én sem gondoltam,hogy létezik ilyen,de van!

Ezért haragszom Istenre.

Legalább kiutat adna,de eltűnt...nincs!egyedül vagyok a bajban amin nem tudok változtatni!!!!!!!

2019. febr. 20. 18:36
 7/12 anonim ***** válasza:

Ajánlom neked Csernus Imre anyagait. Olvasd a könyveit, illetve nézd az előadásait, a youtube-on találsz többet is. Jó tanácsai vannak, rendbe tudják tenni az ember életszemléletét.


Ezt a 7 évet meg fogd fel úgy, hogy valahogy Isten átsegített a nehézségeken. Lehet (de nem biztos), hogy ez a komment, amiben a Doki anyagait ajánlom neked, valahogy Istennek köszönhető, mert ő volt az aki ezt az ötletet eszembe juttatta


Ennyit tudtam segíteni. Sok sikert, remélem rendbe jön az életed!

2019. febr. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%

Ha nem a képzeletbeli barátodra fognád a jót és a rosszat akkor lehet, hogy már rég kimásztál volna a helyzetből.


Egyébként ha a képzelgéseidnél maradunk akkor elképzelhető, hogy nem vagy igaz.

2019. febr. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
A te gondolkodásod a saját érdekeidre irányul, egocentrikus, azt várod Istentől, hogy szolgáljon téged. Isten nem egocentrikus, és nem szolgál senkit sem, hanem a tervét és az akaratát a kellő időben megcselekszi. A terve és akarata pedig tökéletes, de azt nem lehet önjelölt módon "megismerni", illetve megérteni, azt Isten tanítja meg az övéinek. Ahhoz, hogy Isten szeretetét megismerhesd, el kell fordulnod az énközpontú gondolkodástól és halálra kell adnod a régi gondolkodásodat. Ha nem hal el a régi, hogyan születhetne meg az új?
2019. febr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Te arra nem haragszol, aki bánt mint az emberek, de arra már haragszol aki téged mindennel jobban szeret. Bajok vannak nálad akkor.
2019. febr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!