Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Üdvözülhet az, aki nem vágyik...

Mansour kérdése:

Üdvözülhet az, aki nem vágyik örök életre?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy ez a tény önmagában akadálya-e az üdvösségnek. Illetve, megfordítva a dolgot, az a kérdés is felmerül, hogy az örök életre való vágyakozás nem egoizmus-e, és így nem-e éppen ez az akadálya az üdvösségnek. Tehát azt a kérdést szeretném körbejárni, hogy üdvösségi szempontból jó-e vagy sem, ha saját magunknak öröklétet kívánunk.

2019. febr. 25. 10:34
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

"ez a lélek, halál, túlvilág témakör olyan amiben mindenkinek lehet igaza, még akkor is ha látszólag ellentmondásos dolgokról van szó."

Teljesen egyetértek! Ezt én mindig úgy gondoltam, hogy a látszólagos ellenmondások ellenére valamilyen szinten, vagy egy bizonyos perspektívából mind egyszerre igaz lehet.


"Én is úgy látom, hogy a bizalom-hit-szeretet nagyon hasonló belső mozgatója lehet az embereknek. Mindig úgy képzeltem, hogy az jelenti az Istenben való életet amikor valaki akkor is aszerint élne ha nem lenne Isten."

Én ezt inkább úgy nevezném, hogy hűség a valódi önmagunk, a belső lényegünk felé. Ami a keleti vallások szerint Istennel azonos. A kereszténység szerint pedig az Isten által teremtett lelkünk/szellemünk. A hűséggel pedig együtt jár a bizalom, és a szeretet is. A hit itt már másodlagos.


Kicsit elkanyarodtunk a kérdéstől, de tartalmas beszélgetés volt, köszönöm!

2019. febr. 27. 09:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!