Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha hiszel Jézusban akkor a...

Ha hiszel Jézusban akkor a mennybe kerülsz, a bűneid ellenére. Akkor sok vallásos ember miért pörög a vétkeken?

Figyelt kérdés
Amúgy én nem hiszek a menny-pokolban, szerintem ez csak a középkorból ránk maradt dolog. Nyilván próbálok erkölcsösen élni, viszont szerintem nem ez a legfontosabb.
2019. febr. 28. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A bűneid ellenére nem kerülsz a mennybe, hanem elkárhozol. Csakis akkor kerülsz a mennybe, ha a bűneidet megbántad, Isten irgalmát kéred Jézus nevében, majd a jövőben törekszel többé nem elkövetni ugyanazt a bűnt. Ez nem úgy működik, hogy Jézus megváltott, és így aztán lehet nyugodtan paráználkodni, vétkezni stb.
2019. febr. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Lényegében jól írod.

Ez nem Istentől jön. Ahogy az sem, hogy az ember, aki innen alulról való, és Földi rendeltetésű, az égbe, vagy más helyre távozik a halála után más testben, a tetteihez mérten.

Isten egy büntetést szabott ki az embernek, azt, hogy megvonja az élethez való minden jogát.

az utódok pedig akik arra méltónak találtatnak, Jézus halála által, újra élhetnek a feltámadás hatályba lépéskor a rendeltetés helyükön a Földön.

2019. febr. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Tislerics Máté ***** válasza:
20%

#1! Tehát akkor Hitler vagy Sztálin is mehet a mennyországba, ha halála előtt 2 percel megbánja bűneit és irgalomért könyörög az úrhoz. (Tiszta szívből!) Hát király!


Ez az Isten jó nagy balek lehet... Vagy rohadtul nem ért a szabályok kitalálásához.... Na mindegy hát biztos ő sem tökéletes ezek szerint. Biztos az őt létrehozó Mega giga szuper Isten teremtette, aki már nem követne el ilyen hibákat...


Vajon hány pszichopata őrült van most is a mennyországban, akinek végül megbocsájtott az úr? Bizonyára jó pár, mivel elég sokan meghatlak már az utóbbi 1 millió évben. Tuti akadt köztük olyan, aki beteg ember de az Úrnak áldozta a lelkét.


Még egy indok arra, hogy parázzak a mennyországtól! Nem hogy örökké kell ott lenni, még akkor is ha már baromira unod Isten jópofa országát... Még a beteg örültekkel és együtt kell élni, akiket Isten balekságból vagy az idióta törvényei miatt bemehetnek....


Isten! Menny a fenébe! Hagyd már békén az embereket! Nem érdekel a gennyes mennyországod! Nem akarok 91281748912198461948178921741298781 trillió billó évig nálad pecózni! :(((


Tudom hogy szeretsz engem, mert baromi király életem van! És rohadtul erkölcsösen élek. Nem tudom milyen lopni. Még az ellenségeimnek is mindig megbocsájtok! és keserűséget érzek, ha netán valamivel megbántom őket. Egy kicseszett szent vagyok dikk! Szóval én tuti a mennybe megyek. De nem akarok, mert baromira elcseszett helynek tűnik.


Remélem ez az egész egy nagy kamu és mikor meghalok csak eltűnök és kész... Bárcsak így lenne...

2019. febr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

" A bűneid ellenére nem kerülsz a mennybe, hanem elkárhozol. Csakis akkor kerülsz a mennybe, ha a bűneidet megbántad, Isten irgalmát kéred Jézus nevében, majd a jövőben törekszel többé nem elkövetni ugyanazt a bűnt. Ez nem úgy működik, hogy Jézus megváltott, és így aztán lehet nyugodtan paráználkodni, vétkezni stb."


Ez igaz, de ez akkor is a bűnökön való pörgés. A szeretetet kell gyakorolni, abban épülni, azt szemlélni, ahogy Pál és az apostolok tanítják. Nem a bűnön kell rugózni. Az ember amúgy sem azért tér meg, mert tovább akarja folytatni a bűnt, hanem pont azért tér meg, mert ezt gyűlöli.


"Ez nem úgy működik, hogy Jézus megváltott, és így aztán lehet nyugodtan paráználkodni, vétkezni stb."

Aki így gondolkozik az nincs megtérve


"Nyilván próbálok erkölcsösen élni, viszont szerintem nem ez a legfontosabb."

Veszélyes dolog a saját elképzeléseinkre építeni az életünket. Gondold csak végig. Mi van akkor, ha 20 év múlva kapsz valami új infót és gyökeresen megváltoztatod a nézeteid ...

Isten abszolút információt adott nekünk a Biblián keresztül. Nem kell IQ bajnoknak lenni, hogy ellenőrizhessük, hogy a Biblia igaz, beleértve a szó szerinti teremtéstörténet-értelmezést is. HA nincs abszolútum az életünkben, akkor baj van. De ez az abszolútum nem lehet a saját értelmünk, mert nem ismerünk minden információt!

2019. febr. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

"#1! Tehát akkor Hitler vagy Sztálin is mehet a mennyországba, ha halála előtt 2 percel megbánja bűneit és irgalomért könyörög az úrhoz. (Tiszta szívből!) Hát király!"

Olyan lelkülettel kizárt, h megtért. A teljes elbukásnál csinál ilyet az ember, onnan már nincs visszaút.


"Ez az Isten jó nagy balek lehet... Vagy rohadtul nem ért a szabályok kitalálásához.... Na mindegy hát biztos ő sem tökéletes ezek szerint."

Viszont úgy néz ki, hogy magad tökéletesnek tartod. Az fel sem merült, hogy a Bibliával kapcsolatban nincs meg minden infód, és így csak üres marhaságokat fecsegsz? Gondolom nem ... Lsd. előző válaszom


"Isten! Menny a fenébe! Hagyd már békén az embereket! "

Miért beszélsz az emberiség nevében? Engem ne hagyjon békén és ne menjen a fenébe!


"Nem akarok 91281748912198461948178921741298781 trillió billó évig nálad pecózni! :((("

Isten mindenkinek teljesíti a szíve vágyát ... Nem fogsz akaratod ellenére üdvözülni, ne félj

2019. febr. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tislerics Máté ***** válasza:

,,Isten mindenkinek teljesíti a szíve vágyát ... Nem fogsz akaratod ellenére üdvözülni, ne félj"


Ja akkor király arc ez az Isten! :)


köszi! :)

2019. febr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Tislerics Máté ***** válasza:
28%

,,Viszont úgy néz ki, hogy magad tökéletesnek tartod."


Ez nem igaz! Sőt imádok fejlődni! Erkölcsileg viszont már tényleg tökéletes vagyok! Nem olyan nehéz! Jézus is ezt tolta! Szeretni mindenkit! Elfogadni mindenkit bla.bla bla. Szép kis tanmese, de ezzel nekem nem mond újat Isten...


Kár hogy Jézus tanításait csak nagyon kevesen tartják be. Jobb világban élhetnénk.


Talán Isten tanul ebből és rájön hogy marhaság volt Jézust ideküldeni a Földre. Nem lett jobb a világ azóta. Remélem már dolgozik valami hatásosabb megoldáson is. Sőt miután feltámadott jött a sötét középkor, ami úgy 1500 évig elnyomott szinte minden tudományos félődést. Már rég lenne gyógymód a rákra meg 500 évig élnénk. A keresztények rombolták le az Alexandriai könyvtárat a benne lévő fél millió tekercsel. Amikben a nagy ókori tudósok megfigyelési és tudása volt. Ez a világ ellen elkövetett talán legnagyobb merénylet. Amit szintén a kereszténység nevében követtek el. Aztán a keresztes hadjáratok, inkvizíció! Isten ugye tudod, hogy ezzel a keresztény vallással jól elcseszted a bolygót? Remélem belátod már és agyalsz a kijavításán!


Isten! Ha tényleg létezel szedd össze magad és nyomass valami menőbbet Jézus ideküldésénél! Csak mert rohadtul lenne mit változtatni a bolygón! Ez nem imádkozás! Nem várom el tőled a segítséget! Csak mondom! Ez így gagyi eddig...

2019. febr. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sokan félre értik ezt az utolsó percben való megbocsájtást. Pontosan ez ad vita alapot az embereknek, hogy úgy látják, milyen Isten az, aki az utolsó percben megbocsájt egy gyilkosnak. Hogy ez lehetséges e? A válasz igen. Hogy valóban történik e ilyen? A válasz valószínűleg elég ritkán, nagyon nagyon ritkán. Ahogy először is írtam, ahhoz, hogy Isten megbocsájtson látnia kell a megbánást, azt, hogy érzi, érti, és tudatában van az elkövető a bűneinek, teljes megbánást tanúsít, de nem kifelé elsődlegesen, mert azt bárki eljátszatja, hanem a szívében. Isten az ember szíve alapján fog ítéletet hozni. Ez sem úgy működik, hogy valaki megátalkodott gazember, aztán a halálos ágyán gyorsan bocsánatot kér, és minden rendben van. Az ilyen esetekben nem történik meg a szív megváltozása, nem történik valódi bűnbánat, nem gyullad fény az ember belső állapotában, tehát a megbánás kifelé mutatott formában jelenik meg, amelyet az önzőség hajt, az ilyen ember egészen biztosan nem fog bocsánatot nyerni.


Ha a Bibliából kellene példát hozni, most pontos igehelyet nem tudok jelölni, de azt a példát hoznám, amikor a pénzváltó felmegy a templomba és megbántja bűneit, verdesi a mellkasát, sír, hogy Isten legyen irgalmas feléje, mert rossz ember. Az ilyen ember mondható példának, aki bár bűnös élete ellenére, lehet az utolsó napján valódi megbánást tanúsít. A képmutató farizeus az ellenpélda, aki meg úgy hiszi, hogy előjogai vannak Istennél, mint jó szolgája, követője. Az ilyen ember meg valószínűleg elkárhozik, mert az indítékai rendkívül önzőek, képmutatóak, és felületesek.

2019. febr. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Középkorból??? Na, ismét egy nagytudású, aki bármilyen ismeret nélkül okádja a tutit. 😀😀😀😀
2019. febr. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Rachel Warner ***** válasza:
28%
Hát a vallásosak se a saját vétkeikkel vannak elfoglalva,hanem a máséval,pedig engem hidegen hagyna,hogy min pörögnek,csak ne az én idegeimen.
2019. febr. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!