Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan származik ez az idézet:...

JLCS kérdése:

Honnan származik ez az idézet: "ahányat lépsz Isten felé, lép annyit feléd a Sátán"?

Figyelt kérdés
Régen hallottam,vagy olvastam ezt a gondolatot valahol,de már nem emlékszem hol.

2019. márc. 2. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Töled!
2019. márc. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam,hogy egy ilyen egyszerű kérdésfeltevéshez is hozzá kell kommentelni,hogy tahók lehetőleg kíméljenek... Most pótolom. Sajnos magyarhonunk mentálhigiéniai állapota ezt folyamatosan megköveteli.
2019. márc. 2. 20:22
 3/9 anonim ***** válasza:

Az általad származó idézetet nem ismerem, valószínű kifordítása egy bibliai idézetnek:


"Közeledjetek az Istenhez, és közeledni fog hozzátok."


A tágabb környezetében a versnek benne van az ördög is:


"Engedelmeskedjetek azért az Istennek; álljatok ellene az ördögnek, és elfut tőletek. 

Közeledjetek az Istenhez, és közeledni fog hozzátok. Tisztítsátok meg kezeiteket, ti bűnösök, és szenteljétek meg szíveiteket ti kétszívűek."

2019. márc. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Talán Hamvas Bélánál olvastam valahol?? még a 90-es években. És tegnap váratlanul eszembe jutott. Semmiképp nem tartom kifordításnak,de értelmezni-kell. Egy mély szellemi törvényt fogalmaz meg ennek a gondolatnak a dialektikája. Ha valóban,önámítás nélkül a Jó-t,az Igazságot kutatjuk,megjelenik az árnyék is,ha úgy tetszik a próbatétel. Hasonló gondolat: A mágiában mindig az jön elsőnek,ami a legközelebb van hozzánk. (G Meyrink) Azért kösz a választ
2019. márc. 3. 13:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Sikerült már megtalálnod az idézet forrását? Az én érdeklődésemet is felkeltette. Elnézést kérek az OFF-ért.
2019. aug. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát nem,nem találtam meg,már nem is írnak régen---
2019. aug. 25. 17:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Oké, azért köszi, hogy írtál!
2019. aug. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szívesen,de miért kértél elnézést? Nem értem.
2019. aug. 26. 21:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért, mert egy kérdés feltevésekor a kérdező feltehetően arra számít, hogy választ kap a kérdésére, de sajnos én nem tudtam a választ, mégis írtam. Ezért kértem elnézést, mert nem választ írtam, hanem engem is a kérdésre való válasz érdekelt.


...de örülök, ha téged ez nem zavart. :-)

2019. aug. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!