Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi mondásokról? Ha esetleg ateisták vagytok, elgondolkoztat titeket azon, hogy kereszténnyé legyetek?

Figyelt kérdés

A Nép eléd hozza a bűnöst, hogy Istenként ítélkezz felette, és hogy bűneit összevesd mindazzal, ami jogos és igaz.


Ne félj az Istentől, félj a sötétségtől, mely elsötétíti az univerzum tudását. Higgy az igazságban és te is megtalálod a megvilágosodás útját.


Élet és halál, fény és sötétség, remény és kétségbeesés. Megnyílt a szakadék, és megszületett az Isten.


Áldottak, akik az Egyetértés útján járnak, áldott legyen az Isten!



2018. márc. 23. 20:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Ateista vagyok, nem nem gondolkodtam el ezeknek semmi értelme. Ennyi erővel: "A tudás hatalom" mi a véleményed róla, elgondolkodtál rajta hogy ateista leszel?
2018. márc. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Dehogy gondolkodunk ilyen értelmetlen és bizonyításra teljesen alkalmatlan mondatokon, minket nehezebb agymosás alá vetni. De azért aranyos vagy.
2018. márc. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
cukik a keresztények, amikor próbálkoznak. De amúgy ,most ettől miért is kéne megtérnem?
2018. márc. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés olyan naív, hogy válaszolni sem érdemes rá.

Ha mégis megteszem, az csak azért van, mert abban reménykedem, hogy a kérdező nincs több 12 évesnél, és csak a jószándék vezeti.

Ha ennél idősebb vagy, kérdező, nézz utána jobban a leírt szavaknak.

2018. márc. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én keresztény vagyok, de ha ateista lennék, tuti nem gondolkoztatna el.
2018. márc. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
LOL. Hülyeség, a keresztények elmehetnek a búbánatba.
2018. márc. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"A Nép eléd hozza a bűnöst, hogy Istenként ítélkezz felette, és hogy bűneit összevesd mindazzal, ami jogos és igaz."

- ??? Ezt most hogy kell értelmezni? Nem akarok "Istenként ítélkezni". Mt 7,1


"Ne félj az Istentől, félj a sötétségtől, mely elsötétíti az univerzum tudását. Higgy az igazságban és te is megtalálod a megvilágosodás útját."

- Hát nem is vagyok istenfélő :D. Sötétség? Az van bőven. Főleg ebben az írásműben.


"Élet és halál, fény és sötétség, remény és kétségbeesés. Megnyílt a szakadék, és megszületett az Isten."

- Megint csak: "Mire gondol a Költő?" Mi a szavak, mondatrészek, mondatok közötti összefüggés, mi a mögöttük álló gondolat?


"Áldottak, akik az Egyetértés útján járnak, áldott legyen az Isten!"

- Ámmen!


Válaszom gondolom, sejthetőbb, mint eme mondatok valós értelme.


UI: Válaszoltam. Most kérem is a lepontomat, Kedves, Szerető Felebarátaim! :D

2018. márc. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismeritek a sikeres vallások 3 törvényét... na, ez az írás egészen tűrhető példa rá.


Egy a gond, kérdező: gondolkodó emberekre ez az írás nem hat. Hívőkre hat, ha éppen egy jó pillanatban fogja meg őket.

2018. márc. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 tgt ***** válasza:
44%
Honnan van az idézet? Ez valami ezoterikus szöveg, ilyen a Bibliában nincs.
2018. márc. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
Ezek nem mondások, hanem idézetek, amiket a térítők legrosszabb fajtái csattogtatnak. Elüldözne elgondolkodtatás helyett.
2018. márc. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!