Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pokolra kerül az aki félreért...

Potyondi Gergely kérdése:

Pokolra kerül az aki félreért valamit a Bibliából?

Figyelt kérdés

Ha igen akkor miért, és ha nem akkor miért?


Sajnos ez nekem nem teljesen egyértelmű hogy Isten hogy ítélkezik egy olyan ember felett, akinek azért van bűne mert félreért valamit a Bibliából. (Példát nem szeretnék írni).


Előre is kérem hogy egymás véleményét ne szidjuk.


A segítséget előre is köszönöm!



2019. márc. 3. 22:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Pokolra csak a hitetlen gonosz velejükig romlott emberek jutnak.
2019. márc. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
32%

Jel.20,14.A pokol pedig és a halál vettetének a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava.

Jel.20,15.És ha valaki nem találtatott beírva az élet könyvében, a tűznek tavába vetteték.


Jel.14;

9.És harmadik angyal is követé azokat, mondván nagy szóval: Ha valaki imádja a fenevadat és annak képét, és bélyegét felveszi vagy homlokára vagy kezére,

10.Az is iszik az Isten haragjának borából, a mely elegyítetlenül töltetett az ő haragjának poharába: és kínoztatik tűzzel és kénkővel a szent angyalok előtt és a Bárány előtt;

11.És az ő kínlódásuknak füstje felmegy örökkön örökké; és nem lesz nyugalmuk éjjel és nappal, a kik imádják a fenevadat és annak képét, és ha valaki az ő nevének bélyegét felveszi.


Lesz örök szenvedésük és örök kínjuk a gonoszoknak.


Mát.25;

41.Akkor szól majd az ő bal keze felől állókhoz is: Távozzatok tőlem, ti átkozottak, az örök tűzre, a mely az ördögöknek és az ő angyalainak készíttetett.

42.Mert éheztem, és nem adtatok ennem; szomjúhoztam, és nem adtatok innom;

43.Jövevény voltam, és nem fogadtatok be engem; mezítelen voltam, és nem ruháztatok meg engem; beteg és fogoly voltam, és nem látogattatok meg engem.

44.Akkor ezek is felelnek majd néki, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, vagy szomjúhoztál, vagy hogy jövevény, vagy mezítelen, vagy beteg, vagy fogoly voltál, és nem szolgáltunk volna néked?

45.Akkor felel majd nékik, mondván: Bizony mondom néktek, a mennyiben nem cselekedtétek meg egygyel eme legkisebbek közül, én velem sem cselekedtétek meg.

46.És ezek elmennek majd az örök gyötrelemre; az igazak pedig az örök életre.

2019. márc. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 világvége1 ***** válasza:
42%
Csak annak van bűne, aki valami gonoszat tett. A Bibliában is elég sok valótlanság szerepel. A bűn nem félreértésen alapul, hanem rossz szándékon. Azért kerül a bűnös a pokolba, mert gonosz.
2020. máj. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 DR. HOFFMANN GÉZA ***** válasza:
0%
Minden ember már születése pillanatában bűnben él! Ez az eredendő bűn, amit Éva és Ádám a Paradicsomban elkövetett, amikor evett a jó és rossz tudásának fájáról, amiről Isten azt mondta, hogy minden fa gyümölcsét ehetik, de ennek az egy fának a gyümölcsét nem, mert aki eszik belőle, az bizony meghal. Ő tudta mit mondott, az ember nem értette. Az ember testnek, léleknek és szellemnek teremtetett. Isten saját hasonlatosságára teremtette az embert és Őbenne ugyanezek a szellemi részek vannak. Az ember biológiailag nem halt meg, csak a szelleme! E része nélkül viszont nem képes a további bűnöknek ellenállni. Ezért újabb és újabb bűnöket követ el. Lásd Ádám fiait, ahol már megjelenik a gyilkosság! Az ószövetségben csak a zsidóknak volt kegyelem, az újszövetségben viszont Jézus az emberiséget váltotta meg egyszeri, örök és megismételhetetlen véres-engesztelő áldozatával. Itt adja meg a lehetőséget minden embernek az üdvözülésre. Ennek Általa meghatározott teendői a megtérés (beismerjük egy imában , hogy elismerjük, bűnös emberek vagyunk, és kérjük segítségét, hogy ezek el legyenek törölve, kérjük költözzön a szívünkbe és legyen Istenünk, megváltónk, szabadítónk, és gyógyítónk) a vízkeresztség (melyben azonosulunk a halálával és feltámadásával - ekkor szül újjá és kapjuk meg a bűn miatt halott szellemünket, amikor a felszínre emelkedünk) és a szellem keresztség, (amikor a földön egyedül tartózkodó Szent Szellem a testünkbe költözik). Amire idáig eljutsz már újjászületett krisztusi szellem vagy, akinek az Isten Szelleme fogja megmagyarázni a bibliát, azaz Jézust magát hogyan kell értelmezned, elfogadnod, követned. Persze találnod kell egy olyan gyülekeztet, ahol a Szent Szellem munkálkodik, és erről a Szellem tesz bizonyságot! Aki más utat követ, azt Isten kiveti magából, tehát ne csodálkozz azon, hogy meg van írva; - Máté 7:13-14 Menjetek be a szoros kapun. Mert tágas az a kapu és széles az az út, amely a veszedelemre visz, és sokan vannak, akik azon járnak. Mert szoros az a kapu és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják azt.
2020. júl. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!