Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a Fenevad bélyege?

Mi a Fenevad bélyege?

Figyelt kérdés
2019. márc. 4. 22:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
62%

"A 666 miként erősíti ezt meg? Hogy sakkoztad ki az ENSZ nevét a 666-ból?"

Hmm, egyébként ez nekem új, mert az ENSZ-t még nem hallottam a 666-ra. Én eddig a pápáról tudtam... :))

Egyébként a bélyeg alatt nem feltétlenül egy konkrét tárgyat, vagy látható jelet kell érteni. Ugye, ha elolvassuk az egész fejezetet, akkor ott már bemutatta a szent szerző, hogy ez a bizonyos második vadállat, ami a tengerből jön mindenben a Bárányt utánozza, de valójában a sárkányhoz igazodik. A bélyege is a kereszténységet utánozza. A kereszténység "bélyege" a keresztség szentsége, ami eltörölhetetlen jel. A Bárányhoz hasonlóan a fenevad is "megjelöli" azokat, akik hozzá tartoznak. Mivel a 666 a bálványimádó és keresztényüldöző Római Birodalmat jelképezi a Jelenések könyvében, így ez a bélyeg a császárnak való behódolás szimbóluma.

2019. márc. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
54%

#11

"Hmm, egyébként ez nekem új, mert az ENSZ-t még nem hallottam a 666-ra. Én eddig a pápáról tudtam... :))"

Azok az adventisták, még egy új, nem létező titulust is adtak a pápának, hogy valahogy kijöjjön ez a szám. A jehovások szerint az ENSZ az ördög szervezete. Bár érdekes, hogy egy ideig ők is képviselték magukat benne. Lehet csak később vált az ördög szervezetévé az ENSZ.

2019. márc. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
A Bibliában az van, hogy az Antikrusztus száma a 666, de ennek előzetes megértéséhez nagy bölcsesség szükséges.
2019. márc. 5. 11:38
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

#12

"egy ideig ők is képviselték magukat benne. "

Tévedés, sajnos, ezt valaki így terjesztette el, mivel fogalma sincs, hogy valójában, mitörtént.


A Tanúk soha nem képviselnek senkit aki a válágban uralkodnak. Azt pedig, hogy a történelmi háterekről érdeklődik valaki, attól még nem lesz része annak akitől érdeklődik.

2019. márc. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
46%

Szia!


Jelenések könyvében olvassuk, hogy a fenevad igyekezete arra irányul, hogy az emberek “jobb kezére vagy homlokára” bélyeget tegyen. (13:16). A célja ezzel az, hogy elkötelezze az embereket.

A homlok ebben az esetben az értelem, a meggyőződés, a szabad akaratú döntés jelképe. Aki homlokára veszi fel a fenevad bélyegét, az önként és meggyőződéséből fakadó döntése alapján imádja a fenevadat.

A jobb kéz a tevékenységnek, a cselekedeteknek a szimbóluma. Akik csak jobb kezükre veszik fel a fenevad bélyegét, azok nem meggyőződésből foglalnak állást a fenevad mellett. Azok nem szabad akaratból veszik magukra ezt a bélyeget, ezek az emberek csak a kényszerítés hatása alatt cselekszik azt, amit a fenevad parancsol.

A fenevad bélyegének rendeltetése az, hogy a gazdasági élet területén lehetetlenné tegye a megélhetést azok számára, akik nem hajlandók a fenevad előtt meghódolni, és őt imádni. (13:17)

Isten azonban már régtől fogva biztosítja az övéit az ilyen fenyegetésekkel szemben. (Ésa. 33:15-16)


Én azt gondolom ezek alapján egyértelmű, hogy nem fizikai bélyegről lesz szó.


Üdv. Péter

2019. márc. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
81%

"A Bibliában az van, hogy az Antikrusztus száma a 666"

Nem. A Biblia a fenevadra írja. Antikrisztusról is írnak az apostolok, többes számban. Mindenki az, aki tagadja, az Atyát és a Fiút


Fenevad:

Jelenések:

13,18 Itt van a bölcseség. A kinek értelme van, számlálja meg a fenevad számát; mert emberi szám: és annak száma hatszázhatvanhat.


Antikrisztus:

1 János2,18 Fiacskáim, itt az utolsó óra; és a mint hallottátok, hogy az antikrisztus eljő, [Mát. 24,5.24. Csel. 20,29. 2 Thess. 2,3. 2 Ján. 1,7.] így most sok antikrisztus támadt; a honnan tudjuk, hogy itt az utolsó óra.


...


2,22 Ki a hazug, ha nem az, a ki tagadja hogy a [rész 4,3. 2 Ján. 1,7.] Jézus a Krisztus? Ez az antikrisztus, a ki tagadja az Atyát és a Fiút.


2,23 Senkiben nincs meg az Atya, [rész 4,15. Ján. 5,23.] a ki tagadja a Fiút. A ki vallást tesz a Fiúról, abban az Atya is megvan.

2019. márc. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
54%
Péternek igaza van. Nem a jelképek követnek el bűnt.
2019. márc. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 KZitus ***** válasza:
27%

Szia

Péter szavaival egyet értek.

Sok ember a cselekedeteivel és a szavaival jelképes értelemben ezt a bélyeget viseli, s ezáltal a „fenevad” rabszolgájaként vagy katonájaként azonosítja magát a Jelenések 13:3, 4 szerint.

A jövőjüket illetően egy teológiai szótár a (Theological Dictionary of the New Testament) ezt írja: „Isten ellenségei megengedik, hogy a fenevad . . . [bélyegét] — a titokzatos számot, mely magában foglalja a nevét — a homlokukra és az egyik kezükre tegyék. Ezáltal nagyszerű, kedvezményes gazdasági és kereskedelmi lehetőségek nyílnak meg előttük, de ez Isten haragját vonja magával, és kirekeszti őket az ezeréves királyságból: 14:9; 20:4)”.

Jelenések 13:16

"Arra kényszerít mindenkit, kicsiket és nagyokat, gazdagokat és szegényeket, szabadokat és rabszolgákat, hogy jelet viseljenek a jobb kezükön vagy a homlokukon."

Jelenések 14:9

Egy másik angyal, egy harmadik követte őket, és ezt kiáltotta: „Ha valaki imádja a vadállatot és a képmását, és jelet visel a homlokán vagy a kezén,

Jenések 20:4

Ezután trónokat láttam, és azok, akik rajtuk ültek, hatalmat kaptak az ítélkezésre. Igen, láttam azoknak a lelkét, akiket kivégeztek amiatt, hogy Jézusról tanúskodtak, és Istenről beszéltek. Ők azok, akik nem imádták a vadállatot, sem annak képmását, és akik nem viselték a jelet a homlokukon és a kezükön. Életre keltek, és királyokként uralkodtak Krisztussal 1000 évig.

2019. márc. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!