Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan döntse el az ember...

Hogyan döntse el az ember hogy református vagy katolikus legyen e?

Figyelt kérdés
2019. márc. 7. 12:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Dobd ki kockával
2019. márc. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
36%
Páratlan napon ref., páros napokon kat. Nekem a nulladik napon kellett eldöntenem, így ateista lettem.
2019. márc. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
23%

Úgy, hogy kipróbálod mindkettőt. Elmész két különböző református, és két különböző katolikus templomba is. Amelyik jobban megfogta a lelked azt a helyet szánja neked Isten.

Ha érdekel személyes vélemény volt hogy én is gondolkodtam a két felekezet között, mert katolikus családom és katolikus múltam volt, de ennek ellenére is elhagytam azt az egyházat. Vélgül nem bántam meg.

De miért csak ez a két felekezet opció nálad?

2019. márc. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
23%

Úgy, hogy racionálisan elkezded tanulmányozni mindkettő tanait és azt, melyik áll közelebb a bibliához.


Egy példa: A katolikusok használnak bálványokat míg a reformátusok nem.

A biblia álláspontja erről pedig:


2 Móz. 20,4 "Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak."


"2 Móz. 25,18 Készíts két kerúbot szintén aranyból! Ötvösmunkával készítsd azokat a födél két végére."


Érted a lényeget?

2019. márc. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
7%

Minek kell katolikusnak vagy reformátusnak lenni?

Jézus tanítványai egyikhez sem tartoztak. (Most jönnek a katolikusok, hogy de igen, már Jézus is katolikus volt és az apostolok is, de ez nem igaz.)

Semmit sem ér egyik egyház sem, ha nem hiszel Jézusban.

2019. márc. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%

Alapvetően a szerint, hogy minek kereszteltek. Ha ennek ellenére szeretnél felekezetet váltani, mert például a Szentírás alapján nem tudod elfogadni az egyik sarkalatos hittételt, akkor érdemes megvizsgálnod a másik felekezetet is.

Viszont ez nem olyan, mintha alsógatyát cserélnél, ehhez szerintem mély meggyőződés szükséges. Például érdemes alaposan körbejárni a számodra kérdéses témakört, beszélni róla felekezeted papjával vagy lelkészével. Üdvösség szempontjából elég fajsúlyos döntés is lehet.


Ha még nincs felekezeted, akkor javaslom, hogy olvasd a Szentírást, vizsgáld meg az ősegyház hitét, hogy mit és miként hittek a korai századok keresztényei, ők hogy értelmezték Isten szavát. Az alábbi könyv is nagyon hasznos lehet:

[link]


#4

Ez persze hülyeség amit írsz és hatalmas tudatlanságról árulkodik. A reformátusok az Eukarisztia értelmezését tekintik bálványimádásnak és nem azt, hogy vannak szobrok a templomba. Valószínűleg Isten sem így értette, máskülönben nem csináltatott volna szobrokat és domborműveket a jeruzsálemi templomba. Ha valamihez halvány lila gőzöd sincs, vagy ne szólj hozzá, vagy előbb olvass utána.

2019. márc. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Az Eukarisztia nem az úrvacsorát jelenti? Tehát ha értelmezem a jelenséget az bálványimádás? Fejtsd ki már bővebben pls
2019. márc. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"Az Eukarisztia nem az úrvacsorát jelenti?"

Forrás a heidelbergi kátéból:

78. Átváltozik-e a kenyér és a bor Krisztus valóságos testévé és vérévé?

Nem.

Ahogy a keresztség vize sem változik át Krisztus vérévé, és nem az mossa le a bűnöket, hanem csak isteni jegy és zálog. Ugyanígy az úrvacsorai kenyér sem változik át Krisztus testévé, hanem a sákramentumokra való tekintettel és a Szentlélek közlésmódja szerint nevezzük Krisztus testének.

80. Mi a különbség az úrvacsora és a pápista mise között?

Az úrvacsora azt tanúsítja egyrészt, hogy Krisztus egyszeri keresztáldozatáért teljes bűnbocsánatot nyertünk, másrészt, hogy a Szentlélek minket Krisztusba olt, aki most valóságos teste szerint a mennyben, az Atya jobbján van, és azt akarja, hogy őt ott imádjuk.

Ezzel szemben a mise tagadja, hogy élő és holt elnyerhetné Krisztus szenvedéséért a bűnbocsánatot, hacsak a misemondó papok nem mutatják be naponta értük Krisztus áldozatát. Továbbá azt tanítja, hogy Krisztus testileg van jelen a kenyér és a bor színe alatt, és ezért ezekben kell őt imádni. A mise így alapját tekintve megtagadja Jézus Krisztus egyszeri áldozatát és szenvedését, és ezért kárhozatos bálványimádás.

(mondjuk a katolikus szentmisének és az Eucharisztiának nem pont ez a lényege, de a reformátusok ezt magyarázzák bálványimádásnak.)


A kérdésre válaszolva:

Úgy kéne eldönteni, hogy alaposan megvizsgálod mindkét felekezet teológiáját. Esetleg ismerkedj meg a közösségekkel is, mivel a kereszténység sosem egy egyéni hobbitevékenység a négy fal között. Szerves része leszel (vagyis kéne, hogy az legyél) egy közösségnek, amit gazdagítasz és amin belül tevékenykedsz.

2019. márc. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"Tehát ha értelmezem a jelenséget az bálványimádás? Fejtsd ki már bővebben pls"

Inkább azt próbáld meg értelmezni, amit írtam. De a #8-as hozzászóló már lényegében megmagyarázta bővebben.


Bár megjegyzem, hogy a káté erősen torzít és inkább csak fiktív, kitalált dolgokkal próbálja bizonyítani saját igazát, mert a katolikus felfogás nem teljesen az, amit a káté megjelenít. Olyan ez, mintha én azt mondanám, hogy te ezt-és azt hiszel, az pedig mennyire helytelen. Te pedig lehet, hogy nem is azt hiszed, vagy nem is pont úgy.

2019. márc. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Ti most direkt ferdítetek vagy nem értitek mit mondok? Felhoztátok az áldozat bemutatást mikor én egy szóval se említettem. A faragott bálványokról, szentképekről volt szó amit a bibliában engednek is meg nem is. Pont mint a lopást és ölést.
2019. márc. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!