Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi hogyan értelmezik...

Jehova Tanúi hogyan értelmezik ezt a részt a Bibliában? "Jézus erre ezt mondta neki: „Teljesen biztos lehetsz benne, hogy ha valaki újra nem születik*, + nem láthatja az Isten királyságát. ”" János 3:3

Figyelt kérdés

Tanulmányoztam ezt a vallást, és ők úgy gondolják, hogy az újjászületés azt jelenti, hogy szent szellemtől nemzett lesz valaki, azaz elpecsételtetik arra, hogy a 144 ezerrel uralkodjon az égben a megszámolhatatlan embertömeg felett.


Itt viszont arról beszél Jézus, hogy aki újjá nem születik az nem csak uralkodni nem fog, nem is LÁTHATJA meg Isten királyságát.


2019. márc. 7. 21:45
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Bár tényleg nem vagyuk tanú, de a kérdés kiírása óta gondolkodtam, mert bár írja a jw.org, hogy nem minden megtért születik újjá automatikusan, de erről a részről nem ír konkrétan.


Viszont az jutott eszembe, hogy a próféciák szerint meglátja minden szem, azok is, akik átszegezték Krisztust királyként uralkodni, ő ítéli el őket, amikor feltámadnak az ítéletre. (Máté 24:30, Jel 1:7).


Ez ellentmondásban állna azzal, hogy csak az újjászületettek láthatják meg, még akkor is, ha úgy értelmezzük, hogy minden megtért újjászületett.


Ezek a próféciák párhuzamba állnak Mózes történetével, amikor a hűtlensége miatt azt a büntetést kapta Istentől, hogy "Távolról látod majd azt a földet, de nem mész be arra a földre, melyet Izrael népének adok."

(5 Móz 32:52)


A tanúk azt hiszik, hogy Jézus 1914-ben létrehozta a királyságát, a fehér felhőben, amit senki sem lát, csak még nem győzött ez a királyság. (mint ahogy Izrael sem látta Jehovát, amikor felhőben jelen volt, csak Mózes, és rajta keresztül kommunikált Jehova Izraellel)


Ezt a királyságot valóban csak a 144000 felkent képes látni, akik egy része ma is él, és akiken keresztül Jehova irányítja a szervezetet, szellemi vezetést ad.


Az eredeti görögben úgy áll, hogy "nem KÉPES LÁTNI isten királyságát."


Jehova tanúitól megérdemlek egy dicséretet, mert kilogikáztam az ő észjárásukkal ezt az igét, úgy hogy csak a jw oldalt olvasgattam, de ez a magyarázat nincs is ott fent, és sosem voltam még királyságteremben. A többi tanításukat kapcsoltam össze, hogy "kijöjjön a matek"

2019. márc. 7. 22:27
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne a jehovák észjárását logikázd ki, hanem ikább Istenét! Nagy különbség!
2019. márc. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Viszont néhány verssel később a nem MEHET be szerepel, tehát így sem áll össze a kép...

Szóval várom a válaszokat :)

2019. márc. 8. 00:22
 4/14 anonim ***** válasza:

inkább.

Egyik egy ellentmondásos hamis tanítás, a másik egy logikus és tökéletes, igaz és jó és szent gondolkodás!

2019. márc. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Péter a Következőket írta ezzel kapcsolatban:

(1Péter 1:3, 4) 3 Áldott legyen Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak Istene és Atyja, mert nagy irgalmassága szerint új születést adott nekünk élő reménységre Jézus Krisztusnak a halottak közül való feltámadása által, 4 romolhatatlan és beszennyezetlen és el nem hervadó örökségre. Ez az egekben van fenntartva számotokra,


Ebből jól láthatjuk, hogy az újraszületés, amelyre Jézus utalt, szellemi értelemben értendő, ami akkor történt, amikor a követői még életben voltak, és nem egy jövőbeli reinkarnálódáskor.

Azzal, hogy valakit Isten szelleme meghív, hogy legyen Jézus társuralkodója, az még nem a végső elpecsételés. Mert bármikor eleshet, ha nem vigyáz.

Aki pedig nem kap meghívást, az más értelemben láthatja Isten királyságát, mint aki részese, és társuralkodója lesz annak.

Míg a felkentek Jézussal együtt, elvezetik a túlélőket a teljes tökéletességre, a Földön maradottak, ennek hatásait fogják tapasztalni, tehát, ebben az értelemben látják meg Isten királyságát, amelyet megígért az Őket szeretőknek.

Azt azért hozzá teszem, ahogy egy felkent is méltatlanná válhat a meghívásra, úgy egy Földi reménységgel élő sem biztos, hogy ott lesz, ha téves útra lép. Így egyikőjük sem tapasztalják, vagy látják meg Isten ígéreteit, melyet a messiási királyságban tartogat az Őt szeretőknek.

2019. márc. 8. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Például a Csia-fordítás ezt írja, a János 3:3-ban:

senki sem láthatja meg Isten királyságát, ha felülről nem születik.

Azt tudjuk, hogy egyetlen személy volt aki felülről született, és a földre jött, s ezt ki is jelentette magáról:

(János 8:23) . . .ezt mondta még nekik: „Ti alulról vagytok, én felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.


Ha ezt szó szerint vennénk, akkor egyetlen ember sem lehetne égi elhívású.

Krisztus a halálával lehetővé tette néhány hűséges követőinek, hogy osztozzanak a királyság uralmának feladataiban, és ugyan úgy halhatatlanságot kapnak, mint Ő. Azonban ezt maga az Atyja dönti el, kik azok, akiket meghív erre a feladatra.

Ezért kell úgy érteni az újraszületést, hogy Istentől kap meghívást egy személy, akinek Armageddonig, vagy a haláláig hűségesnek kell lennie. S akkor kapja meg a végső elpecsételést, amikor a halála után az égbe támad fel.

2019. márc. 8. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Kedves Kérdező! Az Isten királysága és az ítéletre való feltámadás nem ugyanaz
2019. márc. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

"Ha ezt szó szerint vennénk, akkor egyetlen ember sem lehetne égi elhívású."


Tehát nemcsak Isten nem képes normálisan kommunikálni a jehovisták szerint, de Jézus sem és nem szabad komolyan venni, amit mondott, hanem az őrtorony által megjelölt mondatokat átvitt értelemben kell értelmezni....

Hogy melyek ezek a mondatok? Hát azok, amik ellentmondanak az őrtorony tanításának, így muszáj azokat másképp érteni.

2019. márc. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már megértettem :D
2019. márc. 8. 21:49
 10/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, te vajon komolyan veszed Jézus ezen szavait?


13És senki sem ment fel a mennybe, hanemha az, a ki a mennyből szállott alá, az embernek Fia, a ki a mennyben van.


vagy


23Ti alulról vagytok, én felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.



Ha például ezt így, kiragadva, szó szerint értelmezzük, Jézuson kívül senki nem mehet a mennybe.

2019. márc. 8. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!