Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hitetleneknek nehezebb...

A hitetleneknek nehezebb életük van?

Figyelt kérdés
Ezen mostanában elgondolkodtam. Vajon azért van nehéz életem, és folyamatosan szerencsétlenségek érnek, mert soha nem tartoztam egyik valláshoz sem? Nem vagyok megkeresztelve, nem jártam soha templomban, hittan órára, bibliát sem olvastam el soha, imádkozni sem tudok. Isten létezését is sokszor megkérdőjelezem, bár nem tartom magam ateistának. Vajon ez is lehet a gond?

2019. márc. 9. 14:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Mi nehéz az életben? De most komolyan?
2019. márc. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem. A bűn következményeit érzed. Akár az általad elkövetett bűnét, akár a másét, ami rajtad csattan. Mindenkinek megvan a maga keresztje.
2019. márc. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nem ilyen egyszerű. Bárcsak így volna, mindenki hívő lenne.

Sajnos nekem sem hullik minden az ölembe, most pl volt egy nagyobb kiadásom amit nem is én okoztam, azt sem tudom mit fogok enni jövő hónap elejéig. Mindegy úgyis böjt van... 😉

Na meg lázasan fekszem itthon, tök egyedül, mert senkim sincs Istenen kívül. Eközben jópár olyan ember lubickol a jólétben, akiktől a hit fogalma nagyon távol áll.

2019. márc. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%

Nem.


Máshogy nehéz.

A hivőnek legalább van reménysége, és meg tudja látni Isten segítségét az életben. Sosincs egyedül a bajban, és Isten segít mindegyiket elviselni.Osztozik Isten családjának a sorsában. Üldözhetik a hite miatt, érheti baj, de közben sok öröm is. pl. a jó lelkiismerettel leélt, tiszta élet öröme. és a tudat, hogy Isten családjába tartozva nem csak most, hanem majd a jövőben is osztozik a sorsukban, azaz örök élete lesz egy új hazában.


A nem hívő ember lehet hogy vígan él, de lehet h csak vergődik. Isten Őket is hívja, életükben jelen van, vár a kapcsolatfelvételre.


Akik pedig Sátánnal kötnek konkrétan szövetséget, szinte bármilyen földi sikert, gazdagságot, rangot, hírnevet, sikert a másik nemnél, csodás képességeket (gyógyítást, "jövőbe látást", átkozást stb) megkaphatnak, cserébe lemondanak Isten családjához tartozásról, és meghalnak a Gonosszal együtt.

Sokat már itt a Földön depresszióba, öngyilkosságba, vagy más halálba kerget a Sátán, aki nem becsületes.

De még az ilyen emberekért is küzd Isten, hogy döntsenek újra, amíg lehet.


A hitetlen ember viszont halálakor végképp magányos, míg a hívő ember tudja, hogy a temetés, évekig tartó "pihenés" stb után egyszer majd vár rá a feltámadás, Isten és egy otthon, ahol szeretetben élhet más üdvözült emberekkel.

2019. márc. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%

Jobbulást 3-nak! :)

Gondolatban Veled, már nem is vagy olyan egyedül:)

2019. márc. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
23%

Vágj bele!

Próbáld felvenni a kapcsolatot Istennel!

Ha van, úgyis válaszol, ha meg nem, akkor nem vesztettél semmit!


Válassz egy tanfolyamot:)

[link]


Mondhatod: "Isten, ha vagy, kérlek válaszolj az imámra Jézusért, köszönöm előre is"


És majd jön a válasz:) Tudom.

2019. márc. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha nem hiszel abban hogy elérheted a célod akkor soha nem fogsz kitartani és tenni annak érdekében, hogy elérd. Szerintem ezzel mindent elmondtam.
2019. márc. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Rachel Warner ***** válasza:

" Nem vagyok megkeresztelve, nem jártam soha templomban, hittan órára, bibliát sem olvastam el soha, imádkozni sem tudok. "


Hitetlenként mondom,hogy ha ezeket csinálod,akkor sem vagy hívő,legalábbis nem ettől lennék hívő. Csak mert babakorodban megkereszteltek-e,az nem hit. Ha olvasod a Bibliát az sem,mert pl olvashatnál Harry Pottert is,azt sem azért teszed,mert hiszel benne.

2019. márc. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 KZitus ***** válasza:
34%

Szia

Ez a Biblia válasza a kérdésedre, miért nehéz:2Timóteusz 3:1–5

"Azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban nehezen elviselhető, válságos idők lesznek. Mert az emberek önmagukat fogják szeretni meg a pénzt, dicsekvők lesznek, gőgösek, káromlók, szüleik iránt engedetlenek, hálátlanok, hűtlenek, nem lesz bennük szeretet, nem lesznek készek semmilyen megegyezésre, rágalmazók lesznek, önuralom nélküliek, vadak, a jóságot nem fogják szeretni, árulók lesznek, keményfejűek, büszkék, inkább az élvezeteket fogják szeretni, semmint Istent, és látszólag istenfélők lesznek, de valójában nem úgy élnek. Az ilyen emberektől fordulj el."

Szerinted honnan tudhatta Pál apostol, aki ezeket a szavakat leírta, hogy ez 2 ezer év múlva fog teljesedni?

Ilyen emberek közelségében élni senkinek sem könnyű. A te életedet melyik része teszi nehézzé a leginkább?

2019. márc. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Utolsónak, főleg az elmagányosodás a legnagyobb problémám, de karrierem sincs, pénz sem vet fel, de ezek annyira nem érdekelnek,már rég elfogadtam, de egyedül lenni borzasztó nehéz. Illetve semmi nem jön össze az életben. Elhatározok valamit, pozitívan állok hozzá, és a legrosszabb történik mindig velem. Nem értem. Emberekkel sem tudok kapcsolatot kialakítani, azt sem tudom hol kezdjem.

2019. márc. 9. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!