Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az adventista egyház miért...

Az adventista egyház miért tiltja az Istentiszteletein nyelveken szólást a női tanitók pedig nincsenek tiltva hogyis van ez?

Figyelt kérdés
2019. márc. 10. 07:18
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
1Kor 14 !!!
2019. márc. 10. 07:19
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Na ebben biztosan igazuk van. A nő senkinél sem kevesebb. A cirkusz meg nem a misére való.
2019. márc. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Tanító alatt mire gondolsz? Mert Pál ezt inkább a gyülekezet vezetőjére értette levelében, nem pedig általánosan. Ezért nem lehet például nőből pap, vagy lelkész (legalább is utóbbi nem lehetne, de van ellenkezőjére sok példa).

Az istentiszteletek célja pedig nem a halandzsázás, hanem Isten igéjének hallgatása. Pál apostol is csak akkor tartja helyénvalónak a nyelveken szólást gyülekezetben, ha van aki magyarázza is, tehát öncélúan semmi haszna sincs.

2019. márc. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nos, én h.n. adventista voltam, (de már nem vagyok sem adventista, sem keresztény) szóval azt hiszem, fogok tudni válaszolni erre a kérdésre.


Úgy van ez, hogy a h.n. adventista egyház egy konzervatív mozgalom, míg a pünkösdi-karizmatikus egy liberálisabb. Mindketten resztoránusok, ám az adventista teológia nem az érzelmi és élményvallásosságra alapul, mint a pünkösdista. Az adventisták nem a "csodákban" (ami véleményem szerint közönséges szemfényvesztés) élik meg a Szentlélekkel való kapcsolatot, mint a pünkösdisták, hanem a Krisztushoz hasonló jellem átalakulásában.


Az 1Kor 14 semmit sem bizonyít, mert te pusztán annak az igehelynek a pünkösdista értelmezését ismered. Eleve az egész első korintusi levél azért íródott, mert a gyülekezet erkölcsi mélységbe került, a lelki ajándékokkal meg kapcsolatban tudatlanságban voltak (magyarul félreértették azt Az apostolok ÉRTELMES nyelveken beszéltek, nem zagyvalékul!). Szent Pál azonban ezt a témát nagyon finoman, tapintatosan bontja ki, ami jelzi, hogy a korintusiak megértették a tanítást (szemben a mai pünkösdistákkal...), mert a második nekik küldött levélben elő sem jön ez a jelenség. Sőt: az egész őskeresztény irodalomban csak az 1Kor foglalkozik ezzel a kérdéssel, sehol máshol nincs róla információ, tehát tipikus korintusi jelenség volt (egy ideig), nem pedig általános őskeresztény gyakorlat.


A női tanításokkal kapcsolatban: miért lennének tiltva? Fülöp evangélista lányai is prófétáltak, ami nagyobb jelentőségű, mint a tanítás. Vagy szerinted jót tesz egy keresztény gyülekezetnek, ha a timóteusi levél hímsoviniszta parancsát követik? Te tudod...

2019. márc. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem a női tanitók ellen írtam hanem az emögött lévő farizeusi képmutatás ellen, hogy az egyik be van tiltva a másik oldal meg mehet.


De miután elolvastam a hozzászólásodat rájöttem ez a kisebbik baj a nagyobbik probléma nálad-nálatok van úgymond elszakadt magukat megvilágosodottnak tartó réteg akik valójában nem megvilágosodottak hanem frusztrált, csalódott emberek akik továbbra is Jézus segítségére

szorulnak-szorulnának de ők már más úton járnak.

2019. márc. 10. 13:27
 6/15 anonim ***** válasza:
41%

@Kérdező!


Pontosabban "náluk". Ne felejtsd, én már nem vagyok sem adventista, sem pedig keresztény. Részben az ilyen emberek miatt hagytam ott a vallást egyébként, mint amilyen te vagy. Azt hiszed, te jobb vagy, mint akiket szidsz? Olvasd már vissza magad, ömlik a hozzászólásodból a felsőbbrendűség.


Az adventista teológia bár több esetben is hibás (akárcsak a kereszténység alapvetően), mégis szilárdabb alapokon nyugszik, mint a te felekezeted. A pünkösdizmust egyébként a 20. században találták ki, és nem sok köze van a korai kereszténységhez. Végigolvastam az összes apostoli atya írását, szóval ezt biztosan állíthatom. A térhódítás mellékterméke. A helyedben tehát inkább meghúznám magam, ahelyett, hogy osztod az észt. Ezt el tudod játszani egy naiv laikussal, de olyannal nem, akinek vannak vallástudományi és egyháztörténelmi ismeretei.


Üdv.

2019. márc. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
("a térhódítás mellékterméke" egy véletlenül a szövegben maradt mondat, ugyanis kicsit bővebben ki akartam fejteni a nézeteimet, azonban szükségtelennek láttam, ezt a mondatot azonban véletlenül nem töröltem ki a többivel együtt... xD)
2019. márc. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Tévedsz a pünkösdi mozgalom akkor kezdődött amikor megtörténtek az Apostolok cselekedetei 2-ben leírtak ennek vagyunk folytatói, a történelem során többször megszakadt ez a folyamat de Isten többször újra indította pl a 20 században is.
2019. márc. 10. 13:56
 9/15 anonim ***** válasza:

Kérdező!


A vallástörténeti szakszó, ami a teológiádra használunk: resztoránizmus. Javaslom nézz utána ennek, magad is fogod látni, hogy semmi különleges nincs benne, hiszen nem a pünkösdista az egyetlen resztoránus mozgalom, amely az Ősegyházra vezeti vissza magát.


Egyébként ez az eretnekség már az ókorban is létezett. A 2. században Tertullianus a "Pergátló kifogás az eretenkek" ellen című művében kifejti, hogy ha valaki az apostoli egyházakra (Ősegyházra) akarja visszavezetni magát, akkor annak milyen kritériumoknak kell megfelelni.


Ahogyan bölcs Salamon mondta tehát: semmi új nincs a nap alatt. Amit te vallasz, azt már az ókori keresztények is vallották, és eretnekségnek tartották.

2019. márc. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
(vagyis elnézést: az ókori keresztények is ismerték, és eretnekségnek tartották).
2019. márc. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!