Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventistákhoz szeretnék...

Adventistákhoz szeretnék járni. Mit kell tudni róluk. Kik ők. Mik ott a szokások. Stb?

Figyelt kérdés

Csak bemegyek hozzájuk leülök végighalgatom az előadást és ennyi??Vagy több??Hallottam róluk,hogy kényszeres lábmosók és mindenképp megmossák a lábadat.Ez igaz?(Szerintem ez undorító és amúgy is zsidók szokása volt ez.Mi Magyarok vagyunk nem zsidók.....)


Hol gyűlnek össze??Templom,gyüli vagy hol máshol???


Akárki elmehet hozzájuk beülni vagy meg kell mindenképp keresztelkedni ha oda akarok menni?


Hogy zajlanak ott az Istentiszteletek??


Mindenképp a családomat is bele kell vonni a gyülibe ha oda akarok járni??Csak mert ők vér ateisták és nem néznék jószemmel ha oda járnék...


Hogy fogadják a kívül állókat?


Csatlakozni nem akarok még csak eljárni utána meg ki tudja ha tetszik.....



17/F



2017. szept. 14. 17:40
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
69%

Nincs templomuk, valamilyen helyiséget bérelnek, ha kicsi gyülekezetről van szó. Lábmosás csak úrvacsorakor van, azt meg csak akkor vehetsz, ha megkereszteltek. Simán beülhetsz, valószínű, hogy ebédre is meghívnak, nagyon kedvesek. Nem kell a családodat bevonni.

Ha a kereszténység érdekel, akkor viszont arra figyelj, hogy ők nem teljesen a Biblia alapján működnek, hanem a volt "prófétanőjük" szabályai szerint. Szombattartás, disznó hús tilalma, nem szabad kávézni, cigizni, alkoholt inni, stb. Amolyan megreformált mózesi szövetség

2017. szept. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Dongaben ***** válasza:
28%
De, miért? Egy lány miatt? Az életednek annyi...
2017. szept. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon törvénykezőek, ahogy írta az első válaszoló, sajnos nem mindig Krisztust hirdetik, nekik fontos a törvény is. Aki nem ismeri a Bibliát, azt könnyen elhitetik.
2017. szept. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Dongaben ***** válasza:
63%
Miért szeretnél abba a közösségbe járni? Őszintén... nincs itt senki a rokonaid közül... Engem KOMOLYAN érdekel, hogy miért?
2017. szept. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Kedves első.Én is tisztában vagyok ezzel.De sajnos azt tapasztaltam,hogy egy olyan gyülekezet sincs ahol az igaz krisztust hirdetnék.Mindegyikben van egy csomó hiba.Nem is emiatt mennék oda.Tudtába vagyok,hogy nem csak a bibliát veszik alapul...De a katolikusok sem.Azok e téren sokkal rosszabbak a sok emberi hagyományaikkal meg mindennel...Nem is emiatt megyek oda.De amúgy ment a zöld.


Ja és még egy kérdés.Ott szednek tizedet?

2017. szept. 14. 18:54
 6/29 anonim ***** válasza:
49%

Legalább szegény családodat hagyd ki a szektás dolgaidból, ne keserítsd ezzel életüket, had legyenek boldogok.


Egyébként 17 évesen, ezek szerint full ateista háttérrel nagyon tudhatod, hogy kik hirdetik az "igazi Krisztust" (így, nagybetűvel kell írni) és kik nem. Érdemes lenne még megnézned a jehovásokat is, ők is biztos szimpatikusak lennének.

2017. szept. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Dongaben ***** válasza:
22%
Légy szíves, írd le, hogy miért szeretnél oda csatlakozni! Egyszer az életben légy őszinte!!!
2017. szept. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
33%

Ha létezne tökéletes gyülekezet, akkor abban nem emberek, hanem robotok lennének.


A másik pedig:az, hogy lenézel másokat, mert nem tökéletesek, magadat magasztalod fel, mert neked nem jó ám akármi.

2017. szept. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
59%
Én nem szeretnék az adventistákhoz járni, sőt eszem ágában sincs.
2017. szept. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
77%

Temérdek rágalmat hordtak össze előttem önmagukból,és önmaguk fantáziájából kiindulva.Ezt te is megtapasztalod,ha néhányszor elmégy közéjük.


Kezdjük a végén:


1.Tizedet az fizet,aki akar,a megkeresztelt tagok közt is.(Ha akarsz,akár te is,vagy bárki.)Senki sem ellenőrzi kinek mennyit kellett volna fizetnie.


2 Lábmosás.

A tagok részére ajánlott a negyedévenkénti úrvacsora részeként,de rendszerint tagság,és lábmosás nélkül sem tagadják meg a szentjegyeket.(Az úrvacsorában a must Jézus vérét,a kovásztalan kenyér pedig Jézus értünk áldozott bűntelen testét jelképezi.

A lábmosás Jézus idejében,a Közel-Kelet általános szokása volt vendégfogadáskor.Nem kizárólag zsidó szokás volt.)


3.A gyülekezet helyét rendszerint imaháznak nevezik.(Elenyésző esetben bérelt helyiség.)Gyülekezet alapítás idején,egy családi ház helyiségét is átalakíthatják gyülekezési hellyé,imaházzá.


4.Rendszerint bárkit szívesen fogadnak.Ha érdeklődésed jellemző a hit kérdései iránt,felajánlhatják a hittételeik rendszeres áttanulmányozását,ami normál esetben egy-egy hittétel elmondása,Biblia olvasás,és NYITOTT kérdésekkel történik.(Sosem a nyomtatott kérdések,és nyomtatott válaszok felolvasásával történik.)


5.Az istentisztelet rendszerint 9:30-kor énekkel,imával,Biblia tanulmányozással kezdődik,normál esetben 6-12 fős csoportokban,egy moderátor vezetésével.Bárki hozzászólhat,ha van kapcsolódó gondolata.

A prédikáció ideje,rendszerint 10:45-kor kezdődik.Ének,ima,kórus,zene szolgálat,versmondás után jó esetben 35-40 perc prédikáció következik,amit általában 50%-ban felkészült,de laikus tagok(nem hivatásos lelkész) tartanak.

Rendszerint hasonló istentisztelet van délután helyi szokásnak megfelelő időpontban.


6.Családodat is hívhatják,de semmi sem kötelező.


7.A vendégeket-tapasztalataim szerint-régen látott testvérekként fogadják,bárhonnan érkeztél.(A valóságban is testvéreknek szólítják egymást.)


8.Ezt nem kérdezted,de jó tudnod:

Minden istentiszteleten-rendszerint-gyűjtenek adományt,ami az erre a célra rendszeresített kosár,füles textil zacskó körbeadásával történik.Senkinek sem kötelező beletenni adományt,de régi hagyomány szerint,egy tojás árával hozzájárulhatsz az imaház fenntartásához,ha az nem túl nagy teher számodra.Az adományoddal vagy megtiszteled a befogadó közösséget,vagy mint saját otthonod fenntartásához járulsz hozzá pénzeddel.


9.Szinte minden adventista közösségnek van"örök barátja",aki sosem keresztelkedik meg,s talán nem is érdekli a hit,de kedveli a barátságos közösséget,a kórust,vagy szívesen szaval,odaillő verseket.Öket,időnként megkérdezik,hogy nem gondolta-e meg magát keresztségét illetően,de örülnek neki anélkül is.

2017. szept. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!