Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az nagy bűn, ha elégettem egy...

Az nagy bűn, ha elégettem egy bibliát?

Figyelt kérdés

2019. márc. 18. 15:16
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Nem azért égettem,mert fáztam.

Ne kerülj te baba a helyzetbe,amibe én.

Gondolkodj előbb,valyon,milyen trauma érhette ezt az embert,hogy ezt tette!

Azóta is kűzdök avval,hogy valyon létezik e Isten vagy sem.

Tudom,hogy Isten megbocsátja csak kiváncsi voltam a véleményekre.

A Szentírásban nem ír erről semmit...

2019. márc. 18. 22:04
 12/22 anonim ***** válasza:
35%
Mióta a Bibliát kiadták a zsidók, azóta pokol az élet a földön. Semmi elfogadás, csak mindenkiben a bűnöst látni.
2019. márc. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Jó, csak azért mondtam, mert írták hogy könyveket nem égetünk. Ez inkább úgy van, hogy információt nem semmisítünk meg. Szellemi végterméket nem vonunk vissza. Elég nagy különbség.

Ír róla a Biblia is. Valahogy úgy hogy a sorokból elvenni és hozzátenni nem szabad. Szóval a Biblia az nem a papír meg a betűk, hanem a tartalom. Azzal hogy elégetsz egy könyvet nem semmisíted meg a tartalmát. Ha az összes példányát eltűnteted minden formátumában, az jelentené azt az "elégetést" amit nem szabad megtenni egyetlen könyvvel sem. Manapság sokkal jobban megy az informacióhamisítás mint a teljes cenzúra, nem kevesbé súlyos bűnök ezek. De te csak lapokat égettél, azért írtam, mások is szoktak, pl ha fáznak.

2019. márc. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Inkább azon kéne utólag elgondolkodni, hogy miért kerültél ilyen állapotba, hogy a könyvégetést "megoldásnak" láttad. Így a leírás alapján labilis jellemnek tűnsz alacsony problémamegoldó készséggel, amit inkább valahogy kezelni kéne.

Más is olvasott már dühítő könyvet vagy volt rossz lelkiállapotban, de általában nem jut senkinek eszébe, hogy a könyv felgyújtásával megoldja ezt a problémát.

2019. márc. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Katolikusok szerint Jézus = Isten Igéje = Szentírás

Emiatt szerintem a Biblia elégetése haragból indíttatva halálos bűnnek számít. Személyes véleményem szerint ez olyan mintha fizikailag súlyosan bántalmaztad volna Jézust.

De azért hozzá kell tenni hogy nincs olyan bűn amit Isten ne tudna megbocsátani tehát ha megbántad és meggyóntad akkor biztos lehetsz benne hogy megbocsátott.

2019. márc. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igazából szörnyű helyzetbe kerültem,de mindvégíg bíztam,mert hallgattam az ige ígéreteire,de nem úgy történt,ahogy az ige írta.

Sok mindent bekarikáztam a bibliában (tudom nem szabad) és ez mind gyötrelmes emlék lett volna Istentől,amit el akartam tünteni,hogy még véletlenül se találkozzak vele többet(mert nem úgy történt).

És utolsó sorban súlyosan elveszítettem a hitem Istenben,úgy gondoltam,ha nincs,akkor nem kell a biblia sem.

Azóta is kűzdök avval,hogy létezik e Isten vagy sem.

Én mélységesen hittem es szerelmes voltam az Úr Jézusba,de "megbotránkoztam" benne.(van is egy ilyen ige).

Úgy éreztem magam,mint akit átvertek.

Hiányzik az Istennel való kapcsolatom,régen,ha felnéztem az égre Őt éreztem.

Most nem tudok hinni és csak hamisságot érzek vele kapcsolatban,mert megbotránkoztam.

Szörnyű ezt érezni,mikor kicsi korom óta Ő volt a támaszom.

Depressziós vagyok,mert egyedül erzem magam a világban...nekem màr nincs Isten,így élni kegyetlen.

Soha nem gondoltam,hogy ide jutok.

Nem kívánom senkinek.

2019. márc. 19. 12:06
 17/22 anonim ***** válasza:

Jézus azt mondta, Isten nem kézzel rakott templomokban van, hanem bennünk. Isten folyamatosan ösztönöz minket boldogsággal a helyes útra és bánattal, ha eltévedünk.

Nem az a baj, hogy elégetted a Bibliát, hanem hogy téves az Istenről alkotott képed.

2019. márc. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Kérdező: ugyanezt éltem át én is nagyjából mint amit leírsz. Kb. 13 évet éltem így és azután Isten jelezte hogy szeretne velem kibékülni és szépen lassan megmutatta hogy mi az amin változtatnom kell. A megtérésem után sok nagy csodát tett és helyre hozott sok mindent az életemben, sőt megadott olyan dolgokat is ami nekem eszembe se jutott volna.

Ezért merem azt mondani Neked hogy ne add fel, légy türelmes mert Isten nem fog hagyni elveszni.

2019. márc. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

De Isten sohasem haragszik "mindennap megújúl kegyelme".

Köszönöm megértésed 😊

2019. márc. 19. 16:45
 20/22 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Es mit szeretnel? Ha Isten sincs veled akkor ki? Bizodalmad nincs a materialis humanizmusban sem?

miert szenvdsz? Masnak ezzel jot teszel? Csak onmagadban onmagadmiatt szenvedsz?

masok miatt szenvedsz?


olyanban hogy csalodhattal ami eleve nem titkolodzik es vilagosan kijelenti ha mas kinoz akkor neked szeretettel kell viszonoznod


onmagad miatt ertelmetlenseg szenvedni ott komoly problemak vannak ordogi hurokba rekedtel valahogy, dontesekepes vagy nem? Lepj ki a hurokbol


azert pedig ne bankodj ha te masnak jot teszel de ö nem viszonozza Ö (Isten) viszonozni fogja, nem feledkezik meg rolad


de ezeket mind tudnod kellene


nehez lehet, de ha nem kapaszkodsz Istenbe átölelve karjaiddal Öt szeretve es ovva, a Gonosztol ami a vilagbol arrad akkor nem tud megvedeni mert atadtad magad a vilag erejenek, legyozte hitedet a mulando vilag

2019. márc. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!