Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol olvashatnék a buddhizmusról?

Hol olvashatnék a buddhizmusról?

Figyelt kérdés

Érdekel lehetőleg könyv vagy weboldal címet mondjato!

Köszönöm előre is.


2010. júl. 3. 21:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2010. júl. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:

Szia! Kérlek pontosítsd kicsit, milyen része érdekel, úgy általában a buddhizmus vagy Buddha beszédei, esetleg a buddhizmus a hétköznapi életben...

Van egy nagyon jó weboldal, ahol elég sok minden fent van:

[link]

Kattints a jobb felső sarokban az "Ázsia Lexikon és E-tár"-ra, majd baloldalon ott lesz a buddhizmus, kattints rá. Ha nem találtad meg, amit kerestél, akkor írj konkrétabbat és segítek vagy kérdezz :)

2010. júl. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2010. júl. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Jehova Tanúinak van egy olyan könyve, amely a világvallásokat taglalja. Nagyon érdekes olvasmány. Ebben elég szépen le van írva a Budhizmusról minden olyan részlet, amely téged érdekelhet (persze, csak ha nincs előítéleted). Ha kérsz tőlük ilyen könyvet, ingyen adnak, szívesen. Nekem tetszett a könyv.
2010. júl. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
És mért kéne elhinnie azt, amit az Őrtorony ad ki?
2010. júl. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az őrtorony nem könyv, hanem folyóirat.
2010. júl. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én most az 'Őrtorony' szó alatt nem csak az ilyen néven futó folyóiratot értettem, hanem az amerikai lapkiadó vállalat minden kiadványát, amely a vallási mozgalom teológiáját hirdeti.
2010. júl. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Olvastam az "Őrtorony" témájú könyveket és folyóiratokat, de nem csak vallási, hanem tudományos cikkeket is tartalmaznak. Érdekesnek találtam egy korábbi folyóiratban a fotoszintézisről szóló cikket.De lehetne még ide sorolni más témájú cikkeket is, melyeket ettől a kiadótól olvastam és nem vallási témában. Egyébként pedig az előítéletet ha leküzdjük (én megtettem), akkor lehet, hogy tanulni is lehet ezekből a kiadványokból.
2010. júl. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szalmabáb érvelsz, ha azt akarod a számba adni, hogy úgy gondolom, hogy az Őrtorony kiadványai CSAK rossz dolgokat tartalmaznának, ezt senki sem állítaná. Viszont ne tagadjuk már le, hogy a kiadványok egésze az Őrtorony-szervezet, vagyi a Jehova "tanúi" néven ismert felekezet, vallási mozgalom vagy ahogy tetszik teológiájának szolgálatába van állítva. Hülyének már ne tessék az embert nézni.
2010. júl. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Senki nem néz itt senkit hülyének. A kérdés arra irányult, hogy "hol olvashatnék a buddhizmusról?" A véleményemet korábban megírtam. Nem kívánok ehhez többet hozzáfűzni. A vélemény nyilvánításhoz mindenkinek joga van, hiszem ez egy fórum. Mindenkinek tiszteletbe tartom a hozzászólását. Az előttem szólónak is. Levelezni, pedig nem szeretnék.
2010. júl. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!