Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol olvashatnék a buddhizmusról?

Hol olvashatnék a buddhizmusról?

Figyelt kérdés

Érdekel lehetőleg könyv vagy weboldal címet mondjato!

Köszönöm előre is.


2010. júl. 3. 21:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Oké, én aztán bántani nem akarlak. Bár szerintem Te még semmiképp sem vagy "teljesen" JT, mivel azok nem ilyen szelídek, hanem inkább véresszájúak és fanatikusok, ellentmondást nem tűrően szolgálják a "bölcs" rabszolga(tartó) osztályt.
2010. júl. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Csak annyit szeretnék mondani, hogy nekem nem ez a tapasztalatom Jehova Tanúival. Okos, értelmes embereknek tartom őket, sok közöttük nagyon művelt, egyetemet végzett ember. Persze vannak olyanok is, akik alul műveltek, és hogy a te szavaddal fogalmazzak "fanatikusak", de ez az emberi mivoltjukból fakad, és semmi köze ahhoz a tanításhoz, amiben részesülnek. Így látom a dolgot.
2010. júl. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én meg alapvetően úgy látom, hogy főleg a "beleszületett" tagok rendkívüli módno korlátoltak és alulműveltek, a vallással kapcsolatban mindössze egy biológiai magnetofonként tudnak funkcionálni, vagyis visszamondani az Őrtorony szövegét. Nem a gyakorlatilag ateista emberekkel kéne összevetni a tudást (úgy könnyű, mint ahogy egy rokkantat lefutni), hanem érdemi teológiai tudással bíró emberekkel.

Továbbá meggyőződésem, hogy az Őrtorony Társulat által propagált teológia sok pontot ellentétes a Bibliával, és a kereszténység valós történelmi adataival.

2010. júl. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Például?
2010. júl. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Most soroljam? Csak példának okáért: Két osztályos megváltástan, és az ebből fakadó rakás dolog. A Fiú nem valóságos Isten, hanem csak egy angyal. Az Őrtorony Társulat az Isten szócsöve. Többszörös hamis próféciák. Bibliahamisítás. Szektás logika, csoportnyelv, stb.

Nem érnék ma a végére, ha most eszt végig kéne sorolnom. Ezért adok inkább néhány linket:

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. júl. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ezek mind olyan irodalmak, amelyek propagandák, nem a valóságon alapulnak. Lehetne erről számos vitát nyitni. Megvizsgáltam mit tanítanak. Ezek a linkek nem tartalmaznak pontos információt, csak féligazságokat. Szerintem megint térjünk vissza az eredeti kérdéshez.

"Hol olvashatnék a buddhizmusról?" - és hagyjuk Jehova Tanúi tanításait. Van egy könyvük, amely a világvallások alapjait tartalmazza. Ezt előítélet nélkül érdemes elolvasni, ebben a buddhizmusról is van szó. Az egész téma, amiért ide a fórumra írtam, erre irányult. Nem szeretnék tovább Jehova Tanúi "köpködésében" részt venni. A véleményem a Tanúkról nem változott ezek után sem: persze vannak közöttük is, akik nem azt teszik, amit kell (emberi tökéletlenségük folytán), de a tanításukban és alapvetően az emberekhez való hozzáállásukban nincs semmi kivetendő. Nekem ez a véleményem.

Nekem is volt már rossz tapasztalatom, mégsem ítélem el őket csupán ez alapján.


Ez egy fórum. A vélemény-nyilvánításhoz mindenkinek joga van. Az enyém ez.

2010. júl. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!