Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ismeritak az INFOBUBBLE nevű...

Ismeritak az INFOBUBBLE nevű youtube csatornát? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés
Hogyan látjátok azt,amit nagyon sok videójában a Törvényről hangsúlyoz?

2019. márc. 24. 21:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Nemrég nézegettem egykét videót amiben Bibliai részeket magyaráz el. Nem értem, hogy ha hiszi, hogy Jézus a messiás, akkor miért hagyja figyelmen kívül egy csomó mindent, például amikor feloldotta az étkezési szabályokat?

Igazából nem tudom eldönteni, hogy ő most zsidó, vagy keresztény? Attól, hogy az Újszövetséget elemezgeti nem lesz keresztény, ha zsidó tanítások alapján értelmezi.

Ennek az embernek a tanításait sem a zsidók, sem a keresztények nem fogadhatják el. Egy keresztény hite szerint Jézus által Új szövetséget kötött Isten az emberrel. Tehát az Ószövetség lecserélődött.

Egy zsidó meg nem foglalkozik az Újszövetséggel.

Ez olyan, mintha egy keresztény elkezdené a Koránt bújni, és belebeszélni Mohamed szavába a keresztény törvényeket, tanításokat.

2019. márc. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Az kicsit erős lenne, ha a modern kereszténység által ószövetségi törvénynek titulált erkölcsi rendszabályok összességét ki lehetne dobni. Való igaz, a papság, és az ehhez tartozó szentélyszolgálat, áldozatok, különféle tisztulási szertartások már nincsenek, hiszen a papság immár szellemi, nem is Lévita, hanem Melkizedek rend szerinti, de azt nem gondolhatja senki ép ésszel, hogy Isten majd jó szemmel fogja nézni, ha valaki olyasmiket csinál, amit Ő már Mózes által világosan kinyilvánított, hogy bűn.


Aki szerint Isten törvényét nem kell figyelembe venni, az gyakorlatilag azon a véleményen van, hogy az alább felsoroltakat elkövetni nem bűn, hiszen nincs róluk szó az újszövetségben (csak néhány példa):


3Móz 18,23

És semmiféle barommal se közösülj, hogy azzal magadat megfertőztessed, és asszony se álljon meg barom előtt, hogy meghágja őt; fertelmesség az.

3Móz 18,7

A te atyádnak szemérmét és a te anyádnak szemérmét fel ne fedd; a te anyád ő, fel ne fedd az ő szemérmét.

3Móz 18,10

A te fiad leányának szemérmét, vagy a te leányod leányáét, ezeknek szemérmét fel ne fedd, mert a te szemérmeid azok.

3Móz 18,17

Valamely asszonynak és az ő leányának szemérmét fel ne fedd; az ő fiának leányát, vagy leányának leányát el ne vedd, hogy annak szemérmét felfedjed; mert vér szerint való rokonok ők; fajtalankodás ez.

3Móz 19,31

Ne menjetek ígézőkhöz, és a jövendőmondókat ne tudakozzátok, hogy magatokat azokkal megfertőztessétek. Én vagyok az ÚR, a ti Istenetek.

3Móz 19,32

Az ősz ember előtt kelj fel, és a vén ember orczáját becsüld meg, és félj a te Istenedtől. Én vagyok az ÚR.



Isten Fia is egyszerűen beszélt ezekről:

"Lk. 16.17 Pedig könnyebb a mennynek és földnek elmúlnia, mint a törvénybõl egy vesszõcskének kiesnie."

Mt. 5.17 Ne gondoljátok, hogy a törvényt, vagy a prófétákat eltörölni jöttem.


Sőt, mikor hozzáment valaki, hogy megkérdezze arról, mit cselekedjen, hogy örök élete legyen, két dolgot hozott föl neki, az ószövetségi parancsokat, és azt, hogy kövesse őt.



Mk. 10.17-21 Mikor kiment az útra, hozzáfutott valaki, térdre esett s megkérdezte: "Jó Tanító, mit tegyek, hogy örökrészül kaphassam az örökéletet?"

Jézus ezt felelte neki: "Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak az egy Isten.

A parancsolatokat ismered: Ne ölj! Ne törj házasságot! Ne lopj! Hamis tanúságot ne tégy! Ne fosztogass! Tiszteld atyádat és anyádat!"

Az így felelt: "Tanító, mindezeket ifjúságomtól fogva követtem."

Jézus erre ránézett és megszerette õt, majd így szólt hozzá: "Egy hiányod van: Eredj, add el, amid csak van, és oszd el a szegényeknek! Akkor kincsed lesz a mennyekben. Aztán rajta, kövess engem!"

2019. márc. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mindkét hozzászólásban érzek igazságokat. (Nem mintha az lenne a mérvadó,hogy én mit érzek,mert kell lennie egyetlen igazságnak.)Az első hozzászóló fontosat ír azzal,hogy kiemeli Krisztus váltságáldozatát,mert ez az egyik kulcsa mindennek.Emellett viszont tény,hogy Ő is elmondta kétszer,hogy nem eltörölni jött a Törvényt.Egyszer az általad idézett helyen,előtte közvetlenül meg azzal,hogy ő betölteni jött a Törvényt. (Az eredeti szó itt annak megtartását is jelenti).Be kell valljam,hogy a főparancsokon kívül,amelyeket a Megváltó újra kihangsúlyozott nem tudom eldönteni,hogy melyek azok pontosan,amelyeket a több,mint hatszáz rendelkezésből,amelyek szerepelnek a Tórában be kell tartani.Nyílván azokat biztosan,amelyeket Krisztus is újra kihangsúlyozott.De ahogy a második hozzászóló is írja,például az általa idézett dolgok biztos,hogy érvényben vannak.Nem tudom,hogyan kell ezt eldönteni,de biztos,hogy nagy jelentősége van.
2019. márc. 24. 23:07
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
2: az Újszövetség is tartalmazza ezeket, csak nem ilyen szájbarágósan.
2019. márc. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A zsidók problémája, amit Pál említett, hogy ők a törvényt önerőből, önigazolás gyanánt tartják, hogy Istennek felmutassák, ők igazak a maguk erejéből, ami azt is jelenti, hogy nincs szükségük a megváltásra, azaz a Fiúra.


A törvény igazságos követelése, hogy aki nem engedelmeskedik Istennek, annak meg kell halnia (ez a bűn és halál törvénye). Pál ezt részletezi a római levélben:


"Mert a Jézus Krisztusban való élet szellemének törvénye megszabadított engem a bűn és a halál törvényétől, hogy a törvénynek igazsága beteljesüljön bennünk, kik nem test szerint járunk, hanem szellem szerint."


hogy a valódi újjászületett krisztusi ember már nincs ez a törvény alatt, mert krisztusban meghalt a régi életének, és új, szellemi életet él, Istentől új emberré születve.



"Avagy nem tudjátok-é, hogy a kik megkeresztelkedtünk Krisztus Jézusba, az ő halálába keresztelkedtünk meg?


Eltemettettünk azért ő vele együtt a keresztség által a halálba: hogy miképen feltámasztatott Krisztus a halálból az Atyának dicsősége által, azonképen mi is új életben járjunk."


Az új ember pedig természetéről fogva engedelmeskedik a törvénynek, ami Pál szerint szent, igaz és jó:


"Azért ám a törvény szent, és a parancsolat szent és igaz és jó."

"Mert gyönyörködöm az Isten törvényében a belső ember szerint."


Mgyarul az okoz neki örömet, ha Isten Beszéde szerint él. Ezt Isten Szelleme kimunkálja.


Másfelől azok, akik nem szellemi, hanem testi életet élnek, mint a legtöbb "keresztény", azok képtelenek Isten törvényének engedelmeskedni, Istennek nem tetszhet az ilyen, aki törvényének nem engedelmeskedik, ezt szintén Pál erősíti meg:


"Mert a test gondolata ellenségeskedés Isten ellen; minthogy az Isten törvényének nem engedelmeskedik, mert nem is teheti. A kik pedig testben vannak, nem lehetnek kedvesek Isten előtt."


A törvény viszont szellemi, sokkal több jelentést hordoz, mint azt első olvasatra még lehetne érteni, ezért van annyi tanítás a bibliában, hogy kutatni, olvasgatni, elmélkedni kell a törvényről. Egy nagyon kis példa: ne paráználkodj, ami nem csak az első olvasatra testi dolgot jelenti, hanem: légy hűséges uradhoz, az Isten Fiához, ne fordulj más tanítóhoz, ne keveredj más szellemi hatalommal. A törvény tele van ilyen és efféle rejtett tanításokkal, amit évtizedekig lehet tanulmányozni, és épülni belőle.


Zárásként még két idézet a bibliából:



"Aki féli az Urat, azt eligazítja, szívesen fogadja, aki hozzá fordul. A törvény kutatóját betölti a törvény, de a képmutató belegabalyodik. Megigazul mind, aki az Urat féli, akárcsak a fény, ragyognak jótettei. A bűnös nem tűri a rendreutasítást, annyi kibúvót lel, amennyi csak kell. Az okos ember nem veti meg a jótanácsot, a dölyfös hitetlen nem tud a törvényről."



"Látom, minden tökéletes dolognak vége van, de a te parancsolatodnak nincs határa. Mely igen szeretem a te törvényedet, egész napestig arról gondolkodom! Az én ellenségeimnél bölcsebbé teszel engem a te parancsolataiddal, mert mindenkor velem vannak azok. Minden tanítómnál értelmesebb lettem, mert a te bizonyságaid az én gondolataim. Előrelátóbb vagyok, mint az öreg emberek, mert vigyázok a te határozataidra. Minden gonosz ösvénytől visszatartóztattam lábaimat, hogy megtartsam a te beszédedet. Nem távoztam el a te ítéleteidtől, mert te oktattál engem. Mily édes az én ínyemnek a te beszéded; méznél édesbb az az én számnak!"

2019. márc. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Ismerem,követem is a videóit, valóban az alapvető meglátásai nagyon jók, ami a világot illeti, az agymosást, butítást, amin az emberiségen végre hajtanak.

Biblikus értelemben nem tudok róla mit mondani, mivel én nem ezeket a nézeteket vallom. Kicsit nárcisztikus személyiség, szereti a saját hangját hallani, a hasonló témákat feszegetőket, amennyiben keresztény hívők, ráadásul nagy a követő táboruk próbálja cáfolni, alá ásni.

Ugyanakkor más videosokkal, akik az általa kedvelt témákat előszeretettel használják, ám más nézőpontból szeret "konzultálni" live formájában (terjeszti az igét?? "hiteteleneket" felhasználva??)

Alázat hiányzik belőle az embertársai iránt, főleg ha "hitetlenek", sokszor gúnyosan, nevetve reagálja le a tudomány által elért dolgokat, elképzeléseket.. Pusztán mert neki más a véleménye, ehhez nincs joga, főleg úgy, hogy mint kijelentette párszor a reál tárgyakkal hadi lábon állt.


Mindezek után a tevékenysége mégis tiszteletre méltó, de annyira bele bonyolódott saját igazába, és látás módjába, hogy szerintem többet árt, mint használ.

2019. márc. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt például úgy érzem a "vitapartnere" a Jehova Tanúja jóval higgadtabban, és abszolút reálisan látta a Törvényt, holott nem rajongok értük elhiheted, e le a kalappal, állta Bubble konokságát, és oktatni próbálását.

[link]

2019. ápr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen,hasonló a véleményem mint a legtöbb válaszadónak.Ott van az egyik oldal,ami egyértelmű: Nagyon sok félrevezetésről és csalásról lerántja a leplet a videóival,ami nagyon fontos.Beismerem sok dolog nem esett le nekem addig,különböző világbéli eseményekről,amíg nem láttam a videóit.A Biblia igazságaiból is nagyon sokat bemutat.Viszont csatlakozva több hozzászólóhoz: Van valami kioktató és a más véleményen lévőket lenéző a stílusában,ami meg zavar.Bár már fejlődött e téren a régiekhez képest. A kereszténységbe betéved tévtanításokat is jól bemutatja,csak közben ő a teljes kereszténységre általánosít.Közben én közelebb látnám a valósághoz azt,ha azt mondaná,hogy van igaz kereszténység és van hamis vagy álkereszténység.A teljes kereszténységet nem szabadna ennyire leírnia.A másik amiben szerintem téved Jézus Krisztus görög neve,amiből ami magyar fordításunk is származik.Ugyanis szó szerint ugyanazt jelenti,mint a héber Yahusha Ha'Mashiach,ahogy ő is használja mindig.Valóban léteznek hamis Krisztusok,de attól még van egy igaz Jézus Krisztus.Hiszen a neve ugyanazt jelenti,mint a héber.A Krisztus az eredeti görög szövegekből van lefordítva és felkentet jelent,ahogy a Mashiach is.Tehát infobubble lehetne óvatosabb,amikor Jézus Krisztust a fordítás miatt már automatikusan a hamis Krisztussal azonosítja.

Szóval ambivalens számomra az a csatorna.Egyrészt érdekel,amikor feltölt valami újat,és sok videóját megnézem,másrészt zavarnak is dolgok nála.

2019. ápr. 27. 22:47
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen kérdező nagyon jól látod.

A tevékenysége, felkészültsége, látásmodja mindenképp elismerni való, a személyisége az, ami taszít engem pl. illetve az egysikú, egyoldalú megközelítés.

Kicsit prófétának tartja magát, és ezen kommenteket hagyja jóvá a videói alat azt vettem észre.

A hiúságnak ez a fajtája sem tetszetős szerintem azon Isten előtt, akinek épp tetszelegni akar.

De én ismerek sok ilyet vallástól függetlenül, ez inkább emberi gyengeség.

2019. ápr. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
Hamis tanítás.
2019. máj. 24. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!