Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet valakinek egyszerre 2...

Lehet valakinek egyszerre 2 vallása?

Figyelt kérdés
Tegyük fel elsősorban keresztény, de betér zsidónak anélkül, hogy feladna bármit it korábbi hitéből és szokásaiból.
2019. márc. 26. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha betér zsidónak, akkor már feladta a kereszténység alapját, Krisztust. Vagy pedig betérése közel sem volt őszinte.

Szerintem nem lehet egyszerre senkinek sem két vallása.

2019. márc. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elfogadod, hogy Jézus a megváltó?

Messiáshívő zsidó lehet, de akkor valójában keresztény, zsidó háttérrel.

2019. márc. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Ezt úgy is mondják, hogy bort iszik, vizet prédikál. Politikuséknál mindennapos.
2019. márc. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Vannak olyan vallások, amelyek kizárólagosságot várnak el a hívőktől (jellemzően az egyistenhitek), más vallások ennél sokkal megengedőbbek.

A kérdezett példában a zsidók ritkán fogadják el, hogy valaki Jézusban (is) hisz. Egyes zsidó imák név szerint tagadják Jézust mint Megváltót. Azonkívül a kegyelem evangéliuma és a törvény meglehetősen kizárják egymást, úgy értem, hogy aki megpróbálja a kettőt összehozni valahogy, eléggé faramuci nézeteket kell hogy fabrikáljon magának.

Az más kérdés, hogy valaki párhuzamosan két keresztény felekezetbe, gyülekezetbe jár, az kissé könnyebb, bár a közösségek is szeretik, ha a híveik kizárólagosságban gondolkoznak.

De amúgy jogilag nem kizárt, hogy valaki akárhány vallás hívének vallja saját magát (ezt is tartalmazza a vallásszabadság).

2019. márc. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Vannak Jézushívő zsidók, bár nagyon csekély létszámmal.


Hogy ehhez felkéne-e valamit adni... Ha katolikus vagy, akkor egész biztosan (pl. szentek tiszteletét, meg a katolikus szentségek többségét egész biztosan).

2019. márc. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Az élet elmúltával nem kerülhetek egyszerre a paradicsomba (muszlim) és mennyországba is (keresztény). Vagy ha valamelyikbe bekerültem, már nem születhetek újjá (buddhizmus, hindu)

Így nem hihetek több vallásban sem.

2019. márc. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%

Én jártam egyszerre katolikus misére és protestáns istentiszteletre. Közben katolikus voltam, de attól még nyugodtan be lehet járni a másik helyre is - ilyen értelemben lehet.


Olyan értelemben viszont nem nagyon, hogy szerintem nem fogsz találni két vallást, amiknek ne ütköznének a tanai. Sőt az is lehet, hogy amiben te hiszel a lelked mélyén igazán, az egyik egyház tanításával sem egyezik 100%-ban. Szerintem a legtöbb olyan hívő, aki gondolkodik is, így van ezzel. Gyakorlatilag egy vallása van az embernek: a sajátja, amiben igazán hisz. Nem valószínű, hogy ez egynél több hivatalos egyház tanaival kompatibilis legyen.

2019. márc. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Max. olyan korlátozott vallások esetén, amelyek nem zavarják egymást.

Pl. az afrikai istenek ilyenek.

2019. márc. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem két vallásom van, a pénz és a szex! Szóval lehet!
2019. márc. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 jdfGabrella ***** válasza:
Szerintem nem.
2019. márc. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!