Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, ti hogyan...

Keresztények, ti hogyan viszonyultok a közvetlen környezetetekben lévő melegekhez és a transzneműekhez?

Figyelt kérdés

Hogyan kezelitek a jelenlétüket pl. családban, munkahelyen, stb. ahol nem lehet őket kikerülni.


Van valaki ilyen helyzetben, és mesélne róla kicsit?


Szélsőséges véleményekre nem vagyok kíváncsi: sem ítélkezésre, sem a liberális álláspontra.


Gyakorlati tanácsok érdekelnek, amelyben a szeretet vezérel, de a Biblia tanítását is figyelembe vesszük.


Azt is írjátok meg, hogy milyen felekezethez tartoztok!



2019. ápr. 2. 16:21
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
38%

"Hogyan kezelitek a jelenlétüket?"


Ahogy Jézus tanította. Szeresd felebarátodat, mint ÖNMAGADAT. Gondolkodj el azon, hogy Magadat hogyan szereted?

Ennek fényében, ugyanolyan ember, mint Én, vagy bárki más. A szolgálatom során gyakran találkozom velük, akár Férfi, akár Nő. Érdekes, hogy szívesen jönnek beszélgetni az állványhoz, és kérdéseket is feltesznek az életükkel kapcsolatban. Annak ellenére, hogy itt, némelyek elítélően nyilatkoznak Rólunk, mert Isten szava alapján, nem értünk egyet az életmódjukkal.


Kedvesen megkell hallgatni Őket, és biztosítani, hogy nem a személyével van a baj. Nagyon fontos, hogy tekintélyként, mindig Isten szavára hívjuk fel a figyelmet. Arra, hogy az élet forrása, miként gondolkodik erről. Felszoktam ajánlani a segítséget is, ha változtatni szeretne az életén.

Persze van, hogy nem csak a Bibliáról beszélgetünk, hanem az életben lévő egyéb dolgokról, problémákról. Jó lehet, ebben is a Biblia tanácsait szoktam kiemelni.


Jehova Tanúja vagyok.

2019. ápr. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 KZitus ***** válasza:
68%

Szia


Én is tanú vagyok, és a szolgálatban amikor találkoztam ilyen beállítotságú emberrel, nem volt egyáltalán zavaró, számomra, éppen úgy viselkedtem vele, mint bármelyik másik emberrel. Persze ebben az is szerepet játszik, hogy bármilyen bőrszínű, nemzetiségü, tiszta, kevésbé rendezett a ruhája... szóval minden emberhez segítő szándékkal közeledünk. Azán vagy elfogadják vagy sem. Ha bármiféle előítélet lenne bennünk az emberek iránt, akkor nem tudnánk az igehírdető munkát végezni.

Ez az egyik oldal.

De volt ilyen munkatársam is. Ez már nem volt ennyire egyszerű. Ő nem úgy viselkedett a nőkkel, mint a többi női munkatárs, nem csak velem de a többiekkel sem. Miben mutatkozott ez meg? Kereste a testi közelséget, tehát úgy jött hozzám kérdezni, kérni, dolozni, hogy zavaróan közel került hozzám testileg, szinte kereste az alkalmat(vagy megteremtette), hogy hozzám érhessen, a kezemhez, vagy a karomhoz, a kezét a vállamra tette...szóval ezek a dolgok zavaróan hatottak rám, de a többi női munkatársra is. Viszont azt a 4-5 évet amit eggyütt dolgoztunk, más kellemetlenség nem jellemezte.

2019. ápr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
95%

Én katolikus férfi vagyok, és egyik korábbi munkahelyen volt egy meleg srác (sokáig nem tudtam róla, h meleg) és nemsokára odahozta a barátját a munkahelyre.


Érdekes volt, hogy amikor az új meleg srác megérkezett, akkor szerintem már bemutatkozáskor "letesztelt" engem (bemutatkozás után beszéltünk pár szót és úgy ért a karomhoz "véletlenül" hogy elhúzódtam - szerintem ebből tudta, hogy nem vagyok meleg, és én ezt az epizódot csak később raktam össze magamban, amikor megtudtam, h meleg.)


Egyébként semmi probléma nem volt velük, nagyon tisztességesen, szorgalmasan dolgoztak, főleg a lányok társaságát keresték, sokat dumáltak velük. Soha semmi fizikai közeledést nem vettem észre tőlük munkahelyen - amit nagyon helyeslek.


Én semmilyen különös viszonyban nem voltam velük - köszöntem nekik, megjegyzések az időjárásra, stb.

2019. ápr. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mindenkinek mentek a zöld kezek. Várom a további tapasztalatokat.
2019. ápr. 2. 22:15
 5/31 anonim ***** válasza:
21%
A melegekkel nincsen semmi bajom, sőt én is biszex vagyok. Na de a "transzneműek"... Ők számomra evolúciós korcsok a 21.század eszméivel...
2019. ápr. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Alex Fly ***** válasza:
100%
Pontosan ugyanúgy, mint bármely más emberrel. Miért, máshogy kellene?
2019. ápr. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
24%
Szegény ötöst jól lepontoztátok, pedig igaza van.Amikor megkérdezte a tv elött a 5 éves lányom hogy ez bácsi vagy néni, na az durva volt. (concita volt az a lény a tv Ben)
2019. ápr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
76%
Én nem pontoztam le az 5-öst, de az igaz, hogy nem értettem, hogy ha ő maga biszexuális, a transzszexuálisokkal akkor miért van baja... Szerintem egy biszexuálisnak pontosan látnia kéne mindkét oldalt és megértőbbnek lennie.
2019. ápr. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
16%

Az bas* fel, hogy nem tudják elfogadni, hogy pöc*sel a lábuk között születtek... Vagy nyílván fordítva. Nem értem miért kéne elfogadóbbnak lennem azokkal... A biszexualitás csak egy szexuális orientáció, viszont az, hogy valaki egy fas*t/pin*t akar magára varratni, az egyszerűen undorító!


És én, éjszaka így bas*tam fel magamat, csak mert ránéztem az oldalra...

2019. ápr. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
88%

"Nem értem miért kéne elfogadóbbnak lennem azokkal"

Talán azért mert "azok" is emberek?

Hogy várod el, hogy más tolerálja a Te orientációd, ha máséval szemben ennyire ellenséges és rasszista vagy?

A te orientációd ok, mert az a tiéd mindenki más meg dögöljön meg? Érthetetlen számomra ez a hozzáállás.


Én meleg vagyok. Tudom milyen az amikor ezért ítélnek meg, ítélnek el amiről nem tehetek. Nem reklámozom a dolgot, próbálok belőle nem nagyobb ügyet csinálni mint amekkora. De egy dologra megtanított az orientációm. Arra, hogy minden esetben amikor valami olyat látok amit nem értek vagy ami ellenszenves/megbotránkoztató akkor megpróbálom megérteni, megpróbálom átérezni a másik helyzetét. Ezért nem ítélem el a transzneműeket. El sem tudom képzelni mekkora szívás lehet az amikor a tükörbe nézve egy ellentétes nemű test nézne vissza. Én férfi identitással élek férfi testben. Kiráz a hideg attól, hogy női testben kellene élnem.


A fentiek miatt pontosan ugyan úgy fogok viszonyulni hozzá mint bárki máshoz.

2019. ápr. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!