Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány közbenjárónk van?

Hány közbenjárónk van?

Figyelt kérdés

Számtalan hozzászólásban olvastam, s többen vehemensen védik azt az álláspontot, hogy mindössze egy, mégpedig Krisztus. Viszont az Szentírást olvasva ilyen verset találtam:

"Gyöngeségünkben segítségünkre siet a Lélek, mert még azt sem tudjuk, hogyan kell helyesen imádkoznunk. A Lélek azonban maga jár közben értünk, szavakba nem önthető sóhajtozásokkal."


Kinek van igaza, az itteni hozzászólók egy részének, vagy a Szentírásnak?



2019. ápr. 3. 19:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, az említett hozzászólók az Írások alapján írták, hogy egy a kozbenjáró Isten és ember között:


1Tim 2:5 Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus,


Tehát ha ezzel vitatkozol, Istennel vitatkozol. A kozbenjáró nem a Szűzanya, nem Szent Lipót, hanem Krisztus Jézus.

2019. ápr. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

"Hány közbenjárónk van?

Számtalan hozzászólásban olvastam, s többen vehemensen védik azt az álláspontot, hogy mindössze egy, mégpedig Krisztus. "


Azt ugye tudtad értelmezni a múltkori kérdésnél az emberekről volt szó, mint imaközbenjáró ...


Tehát emberek közül senkire nincs szükségünk, mert a közbenjáró az emberisten, Jézus. Természetesen az általad idézett ige is igaz.

Továbbiakban csatlakozom az első válaszolóhoz

2019. ápr. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

#12

Akkor jó lenne tisztába tenned, hogy a Szentháromság számodra három különböző személy, de egy lényegben, vagy egy Isten három különböző megnyilvánulása. Ez utóbbi a szabellianizmus és eretnekség, amit én elutasítok.

Ha pedig elfogadjuk a Szentháromság eredeti definícióját, akkor Jézus és a Szentlélek két külön személy. Ezért nem tudtam elfogadni 60%-os felvetését, hiszen értelmetlen.

2019. ápr. 4. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!