Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus apostolainak a halála...

Jézus apostolainak a halála nem furcsa?

Figyelt kérdés
Úgy értem,illetve tudomásom szerint mindegyik erőszakos halállal távozott az élők sorából,egyikük sem természetes módon hunyt el!
2019. ápr. 5. 22:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Semmi furcsaság nincs a dologban!

Jézus nem e világból való volt, ezért a világ kivetette Őt, és e világ mindenkivel így tesz, aki nem hódol be e világnak és e világ uralmának, hanem Jézust tartja a világ Urának és Istenének, azaz a testben megjelent Krisztusnak, a testben megjelent Istennek!


Jézus óta, a közel 2 ezer év alatt rengeteg Jézusban hívő ember halt mártír halált Jézusba vetett hitükért. Nincs ebben semmi furcsa vagy rendkívüli, hiszen a történelem során a sok év alatt sok más ember is halt már mártírhalált csak éppen más eszméért!

2019. ápr. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
61%

"miért nem tudták a keresztrefeszitést megakadályozni?"


szaja gondolatát folytatva, én még azt tenném hozzá, hogy nem arról van szó, hogy Jézus a keresztrefeszítést ne tudta volna elkerülni, hanem nem akarta. Ez nagy különbség. pl. "Ekkor így szólt hozzá Jézus: „Tedd vissza kardodat a helyére, mert akik kardot fognak, kard által vesznek el. Vagy azt gondolod, hogy nem kérhetném meg Atyámat, hogy adjon mellém most tizenkét sereg angyalnál is többet? De miképpen teljesednének be akkor az Írások, hogy ennek így kell történnie?”" Mát 26:52-54

A Jézust egyébként legalább több tízezren hallgatták és követték, tehát nem igaz, hogy nem mozgatott tömegeket. Egyik híres csodája 5000 ember megvendégelése, a nőket és a gyerekeket nem számolva. Nem véletlenül akarták kivégeztetni. De, akkoriban nem volt tv, rádió, hogy az egész országba mindenki tudjon róla. Ahol járt, akikkel beszélt, azok vagy követték vagy nem.

A tanítványaira ez szintén igaz. Bejárták Európát, voltak Afrikában és Indiáig is eljutottak. Mindenhol gyülekezeteket alapítottak. Az összesen nem kevés ember lehetett. Ha nem lett volna foganatja annak amit mondtak, akkor most erről nem is beszélgetnénk, hiszen már rég a feledés homályába süllyedt volna az egész.

Visszatérve a halálukra, magyarul talán kifejező az a szó, hogy vértanúságot szenvedtek. Tehát nem csak életükkel, hanem halálukkal is tanúskodtak az igazság mellet. Akár hiszed akár nem, a mai napig sokaknak számít meggyőző érvnek az, hogy ezek az emberek kiálltak mindenféle meghurcoltatást, börtönt, botozást, kínhalált stb., annyira hittek abban, hogy amit mondanak az igaz. És nem egy-kettő, hanem az apostolok közül mindegyik. (János végül természetes halált halt, de ő is be volt börtönözve) Pál ugyan így, aki ráadásul először nem is volt keresztény, hanem üldözte őket és helyeselte még a kivégzésüket is.

Ez pedig nem csupán az akkor élőkre volt kihatással, hanem évezredeken át adott sokaknak hitet és erőt a megpróbáltatások idején.

A feltámadásba vetett hitüket is egyértelműen bizonyították, ami nem kis dolog, mivel az egész kereszténység Jézus feltámadására épül.

2019. ápr. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Folytatás:

Pál ezt írja:

"Elsősorban azt hagytam rátok, amit magam is kaptam: Krisztus meghalt bűneinkért, az Írások szerint, eltemették és harmadnap feltámadt, az Írások szerint. Megjelent Péternek, majd a tizenkettőnek. Később egyszerre több mint ötszáz testvérnek jelent meg, ezek közül a legtöbben még élnek, néhányan azonban már meghaltak. Azután Jakabnak jelent meg, majd az összes apostolnak. Utánuk pedig, mint egy elvetéltnek, megjelent nekem is." I Kor 15:3-8

"Ha nincs feltámadás, akkor Krisztus sem támadt fel. Ha pedig Krisztus nem támadt fel, nincs értelme a mi tanításunknak, s nincs értelme a ti hiteteknek sem. Ráadásul még Isten hamis tanúinak is bizonyulunk, mert Istenről azt tanúsítjuk, hogy Krisztust feltámasztotta, holott nem támasztotta fel, ha a halottak egyáltalán nem támadnak fel. Ha ugyanis a halottak nem támadnak fel, akkor Krisztus sem támadt fel." I Kor 15:13-16

"Ha csak ebben az életben reménykedünk Krisztusban, minden embernél szánalomra méltóbbak vagyunk. De Krisztus feltámadt a halálból elsőként a halottak közül." I Kor 15:19-20

Tehát itt nem arról van szó, hogy ők nem kerülhették volna el a halált, eleve bármikor megtagadhatták volna azt amit állítottak, de ők hittek benne, hogy van feltámadás és ezt az életük árán sem voltak hajlandók letagadni.

2019. ápr. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Értjük az egyháznak kötelező volt keresztre feszíttetni Jézust, akkor is ha ártatlan volt, vagy ártatlannak ítélték.

Jézus előre látta a vesztét, de nem akart háborút szítani. Inkább feladta magát. Az igazság úgy is győz, felesleges életeket áldozni.

A kereszthalállal megmutatta Jézus, hogy nem kell félni a haláltól, mert a lélek halhatatlan. És idővel visszaszületnek a lelkek, ha dolguk van itt a földön. Ezért ösztönösen érezni fogják, hogy mi az igazság. Tehát a világ észrevétlenül a jó irányba fog billenni.

2019. ápr. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
58%

"Értjük az egyháznak kötelező volt keresztre feszíttetni Jézust, akkor is ha ártatlan volt, vagy ártatlannak ítélték." Itt nem vagyok biztos benne, hogy mire gondolsz. Nem a keresztények feszítették meg Jézust, hanem a rómaiak. A keresztények legfeljebb azt mondják Jézus szavaira hivatkozva, hogy ennek meg kellett történnie. Lehet te is erre gondoltál, csak nekem nem volt egyértelmű.


A keresztények álláspontja szerint Jézus nem tanította a reinkarnációt, még ha mostanában hallani is ilyen vélekedést egyesektől. (Ha jól értem, erre célzott az előző válaszoló.) Ezt nem vitaindítónak szántam, csupán szerettem volna egyértelműen különválasztani a két nézetet egymástól, hátha valaki idetéved és ezzel nincs tisztában.

2019. ápr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Jézusnak az volt a bűne, hogy Istennek vallotta magát, valamint királyukként tisztelték az emberek, elfordította az egyháztól az embereket, és nem hagyta abba a tanítást. Erre megmutatták neki ki a nagyobb Úr.

Jézus tanított spirituális tanokat. Boszorkányságot, mágiát, ezotériát, sámánizmust, szelleműzést, -idézést, jóslást, álomfejtést, ezek segítségével gyógyított.

2019. ápr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!