Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A protestánsoknál miért...

A protestánsoknál miért szokás az "egyke"?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy pl. Kolozsvár környékén azért tűntek el a magyarok mert inkább egykéztek, de ezt máshol is hallottam már, pl. falvakban ahol korábban többségben voltak a protestánsok egy idő után túlszaporodtak a katolikusok mert ők több gyermeket vállaltak
2019. ápr. 6. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Ennek legtöbbször igen prózai oka a föld, a vagyon volt. Amikor egykék házasodtak, akkor mind a két család vagyona egyesült, így növekedett, nem aprózódott el.

A legszörnyűbb dolog pedig, hogy igen gyakoriak voltak a magzatelhajtások, sőt a megszületett gyermekeket is megölték.


Mondjuk a felekezeti arányok azért nem csak erre vezethetők vissza, de a katolikusoknál valóban sokkal ritkább volt az egykézés (noha náluk is előfordult 1-2 helyen). Valószínűleg azért, mert sokkal szigorúbb vallási szabályok vonatkoztak minden ilyesmire.

2019. ápr. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Hol hallottad? Én nem ismerek egyke protestáns családot.
2019. ápr. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
#2 Tetszett volna töri órát nem ellógni, hanem inkább jobban odafigyelni. Jól leírta 1. hozzászóló, sajnos sok helyen ez még a 20. század elején is létező probléma volt. Ráadásul sokan fiút akartak, ezért nagyon sok újszülött kislány végezte szomorú sorssal
2019. ápr. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Rachel Warner ***** válasza:
19%
Hívőként protestáns voltam és pl mi abból a hihetetlen okból "egykéztünk",mert jelenleg ennyit szeretnénk és bírunk eltartani. Kinek mi köze hozzá különben,hogy a másik hány gyereket vállal? Felőlem lehet nyugodtan tenyészkanca valaki,ha akar,de nem mindenki szeretné ész nélkül potyogtatni a gyerekeket,vagy egyáltalán nem akar.
2019. ápr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
4: tehát akinek több gyereke van, az tenyészkanca. Kösz.
2019. ápr. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Rachel Warner ***** válasza:
34%
Olvasd el újból,amit írtam. Én kifejezetten arról a szituációról beszéltem,amikor "gyártjuk" a gyerekeket,mert a társadalom így,az "egyke" úgy,meg azistenmegparancsolta amúgy. Én arról beszéltem,hogy mindenki vállaljon annyi gyereket,amennyit ő SZERETNE (nem,amennyire az állam dumálja,mert 10 ropit kap érte,mert az már igenis tenyészállat szint). Ne a szomszéd Bözsi néni okoskodja ki,hogy egy másik embernek mennyi gyereket kellett volna kitolnia,ez mindenkinek egyéni döntése kéne,hogy legyen,nem a pénzért meg a szaporulat fenntartásáért szülünk,mint egy állat,hanem egyéni elhatározásból. Így már érted?
2019. ápr. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az "egykézésnek" alapjában véve gazdasági okai voltak régen. Semmi köze a valláshoz.

Én is egyke vagyok, római katolikus családban. Nem a vallás miatt, hanem egyszerűen nem akartak a szüleim még egyet vállalni. Szép hivatás az is, ha valaki sok gyereket vállal, de semmivel nem lesz kevésbé keresztény, ha valaki csak egyet. Felelősen kell gyereket vállalni.

2019. ápr. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!