Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jèzus a pokolban?

Jèzus a pokolban?

Figyelt kérdés

Egyesek azt mondják, hogy a pokol a bünösök helye.Továbbá mondjak,hogy Jèzus a pokolban volt.

Akkor most Jèzus volt bünős,vagy a pokol nem a bünösök helye?



2019. ápr. 7. 18:01
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
13.A hasonlatod nem megfelelő,mert akiket megváltott nem tartották a nemlètező pokolba mert Jèzus akit Istennek is nevezel,mindenekfelett állt ès áll.
2019. dec. 11. 21:37
 22/29 anonim ***** válasza:
Kérdező: de attól még hozzátartozik a katolikus liturhgiához, és én egy paptól bizony így hallottam. A vallás is többet jelent, mint egy könyv, legyen az a Korán, a Biblia, a Talmud vagy a Bhagavad-Gíta
2019. dec. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

#21

Fogalmam sincs, hogy miről beszélsz megint. Javaslom olvasgasd a Bibliát, különösen az evangéliumokat, hasznos lenne számodra. Na azokban Jézus nem egy alkalommal tanít a pokolról. Én továbbra is inkább neki hiszek, mint néhány jöttmentnek.

2019. dec. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

68.Kèrlek a hiszekegyet idèzd a bibliábol,ne higyek minden jött/ment-nek.

68%.Hanem tiltas le!

"Minden könyvnek nem kell hinni"csak az Isten szavának.Mèg a szentháromságnak se,ha bár onnan ered a hiszekegy is.

2019. dec. 12. 11:45
 25/29 anonim ***** válasza:
Próbáld meg újra, immár magyarul, hogy pontosan mit szeretnél Edgár.
2019. dec. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

23."Javaaslom olvasgasad a bibliát"

Te olvasod?Mert èn igen.

Ebből következik,hogy te nem.

Mert aki olvassa a bibliát az a "hiszekegy"imát nem nyúgtázza mert az Isten szavába nincs,de van a szentháromságba,aminek nincs köze a bibliához.Az csak arra való,hogy aki nem tud számolni veszi az olvasót ès számolya az ismètelgetèseket,miközben a falu pletykáin gondolkozik.

Külömben 1780-ban fogalmazta egy Olaszország szülötje.

2019. dec. 13. 18:17
 27/29 anonim ***** válasza:

13.Itt arról van szó,hogy a börtönben van,ès nem arrol,hogy a börtönön kovül letette az ovadèkot valakièrt.Ennek van konkrèt magyarázata,de te a vallás dogmája èrtelmèben úgy sem fogod megèrteni mert a fèrjed szülei ès a körűlötted lèvők elsőbbek mint Jèzus aki azt mondta:

Mátè.10:37."Aki jobban szereti apját vagy az anyját,mint engem,nem mèltó hozzam,aki jobban szereti fiat vagy lányát nem mèltó hozzam"

2019. dec. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. ápr. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 pelgrim ***** válasza:

Nem tudom miféle hitoktatásban részesültél, vagy csak egyszerűen provokációnak szántad a kérdést, ám legyen!

A pokol mint egy földrajzi hely, ahol az elhunyt gonosz emberek bűnhődnek nem létezik. De létezik az (ön-)tudatnak, vagy amit a vallások léleknek neveznek egy szélsőséges állapota, amit joggal nevezhetünk pokolnak.

És mi köze van ennek Jézushoz? Talán annyi, hogy ő átélte a szenvedés legmélyét, amit egy ember csak átélhet.

2020. ápr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!