Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a pokolban történő...

Garrison 2001 kérdése:

Szerintetek a pokolban történő szenvedés soha véget nem érő vagy véges?

Figyelt kérdés
Én keresztényként úgy gondolom, hogy véges, el is mondom, hogy miért: Jézus például a Máté evangéliuma 10. részének 28. versében mondja: "Ne féljetek azoktól, akik megölik a testet, de a lelket meg nem ölhetik. Inkább attól féljetek, aki a lelket is, meg a testet is el tudja pusztítani a gyehennában." A gyehennáról egyébként azt olvastam, hogy annak idején Jeruzsálem mellett egy szemétégető hely volt. Emellett ide sorolnám még az alábbi igéket: "Eljön az a nap, amely olyan lesz, mint az izzó kemence. Olyan lesz minden kevély és minden gonosztevő, mint a polyva, és elégeti őket az az eljövendő nap - mondja a Seregek URa -, nem marad sem gyökerük, sem águk."(Malakiás 4:1), illetve: "De megsemmisülnek a bűnösök, elenyésznek az ÚR ellenségei, mégha olyanok is, mint a viruló rétek, füstként enyésznek el." (Zsoltárok 37:20). Ezek az igék szerintem azt igazolják, hogy a gyehennában sem végtelen a szenvedés, hanem egyszer véget ér. Azt is olvastam, hogy az "örök" szó görög megfelelője az "aionios", ami viszont Istenre és az angyalokra vonatkozóan jelent soha véget nem érőt, az emberre vonatkozóan viszont azt jelenti, hogy addig, ameddig az adott személy élete tart. Azt nem tagadom és egyetértek vele, hogy a bűnösök büntetést érdemelnek, de az olyat, ami soha nem ér véget egy picit túlzásnak tartom. Arról nem is beszélve, hogy a Mennyországban is nehezebben tudnám elképzelni az örök boldogságot, hogyha látnám vagy tudnám, hogy közben a haverjaim lelkei a pokolban gyötrődnek. Ti mit gondoltok erről? És milyennek képzelitek el a poklot? Én inkább lelki, mint testi szenvedésnek, és főleg sötétséget és ürességet képzelek el a gyehennában. 20/F :)

2017. jún. 12. 20:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/204 anonim ***** válasza:
28%
Egyik sem, és már vagy 5-ször volt a kérdés.
2017. jún. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/204 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy egyik sem? Úgy, hogy te nem hiszel ebben? :)
2017. jún. 12. 20:41
 3/204 anonim ***** válasza:
39%
Tisztelt kérdező: Nagyon jó a kérdésed! De én inkább nem bocsátkozom bele találgatásokba mert még én sem vagyok benne biztos hogy milyen​ érzés lesz a Pokolba kerülni és hogy mi fog történni benne. A Biblián​ meg találhatod a választ.
2017. jún. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/204 anonim ***** válasza:
27%
Tovább olvasva a Bibliát azt írja a Jelenések könyve, hogy a halál is és a pokol is a tűz tavába lesz vetve. Tehát a kettő nem egy és ugyanaz. És nem lesz halál, hanem marad az örök kárhozat, a külső sötétségben.
2017. jún. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/204 anonim ***** válasza:
68%

"Úgy, hogy te nem hiszel ebben?"

Szerintem a Biblia elég világos abban, hogy a pokol az nyugvóhely és nem kínzóhely... szép is lenne egy végtelenül jó istentől, nem?

A végítéletkor pedig eltörlik.

2017. jún. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/204 anonim ***** válasza:
35%

Ezen analógia alapján, amit az "örök" szóval végigfuttattál, az üdvösségünk sem lesz örök? Csak egy ideig boldogok leszünk, utána az is megszűnik?

Vagy ha egymás mellett szerepel egy mondaton belül ugyan az az "örök" szó, akkor csak úgy hasraütés szerűen kijelented, hogy az egyik örök nem örök, a másik meg igen?

2017. jún. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/204 anonim ***** válasza:
33%
Egyetnemértek a bibliában. Van a jelenések könyvébe az utolsó csatáról szó hogy amikor Antikrisztus és Jézus összecsap akkor minden halott fölkell illetve föltámadt. Azaz aki a pokolbol támad fel az újabb esélyt kap? És aki 1-szer a mennyben volt az lehet hogy a következőre a pokolban lesz?
2017. jún. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/204 KZitus ***** válasza:
31%

Szia


„A bűn zsoldja a halál” Ró 6:23 - írja a Biblia. Vagyis az ember amikor meghal, "lefizeti" a zsoldját minden, az életében elkövetett bünéért. Ezt írja a Biblia!


Vagy az az igaz amit a Biblia ír, vagy az, amit a kérdésedben fölvtettél! Mert a kettő nem egyezik. Én inkább a Bibliának hiszek.

2017. jún. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/204 anonim ***** válasza:
64%

"„A bűn zsoldja a halál” Ró 6:23 - írja a Biblia. Vagyis az ember amikor meghal, "lefizeti" a zsoldját minden, az életében elkövetett bünéért. Ezt írja a Biblia!"


Ez reménységgel tölthet el minket, mert akkor ezek szerint mindenki üdvözül? Hiszen mindenki lerótta a büntetését halálával, igazságtalan lenne 2 büntetés.

2017. jún. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/204 anonim ***** válasza:
41%
Én azt sem hiszem, hogy ott szenvedés van. :)
2017. jún. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!