Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mivel magyarázzák azt a...

Mivel magyarázzák azt a vallásos emberek, ha valakinek nincsen nő az életében?

Figyelt kérdés
Valami miatt úgy alakul az élete, ennek sok oka lehet. Nem ezt a sorsot szánta neki Isten, hogy megtapasztalja, milyen nőkkel lenni?
2019. ápr. 12. 17:07
1 2
 11/16 Rachel Warner ***** válasza:

Főleg,mivel baráti körömben azt tapasztaltam,hogy a férfiaknál olyan 20 éves kor körül borul ki a bili,hogy még nincs nőjük. Vagy 3 is jött nekem ezzel. Szóval rájátszik a türelmetlenség is,meg a felgyorsult világunk is,amikor lassan 14 éves gyerekek már valódi babával játszadoznak,a 20 éves szingli meg úgy érzi,le van maradva. Olyan érzés fog el sokszor,mikor a korombeli huszonéves haverjaimmal beszélek,mintha alsóhangon 70 évesek lennének,ilyen türelmetlen,megcsömörlött,fatális beletörődés a "magányba",mintha már holnap után meghalnának. Hát könyörgöm,95%-uk alig több 23-nál,idő,mint a tenger.

A betegségről annyit,hogy ez nekem is hátrány volt,mikor én akartam fiúzni,de aki tényleg akart is tőlem valamit,az elfogadott így is,a többivel meg nem is érdemes foglalkozni. Annyira melegen azért nem ajánlom az online társkeresést,de én pl ott ismertem meg a mostani férjem.

2019. ápr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Semmi nincs, ugyanolyan értékes ember, mint egy családos. Csak más a hivatása. Lehet, hogy a szakmájában tud értékes életet élni vagy máshol.

A családos életállapot is egy hivatás a sok közül. Nem egy kötelező valami és nem is értékesebb dolog.

Nagynénémnek nincs családja, 50 éves és (1-2 kamasz és fiatalkori esetet leszámítva) nem is volt párkapcsolata. Viszont orvos és a teljes életét a gyógyításnak szentelte. Egyáltalán nem depressziós és nem haszontalan vagy alacsonyabb rendű az élete.

2019. ápr. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
64%

Az első kérdésedre a válasz: Isten úgy ítélte az adott időben hasznosabbnak, hogy az adott férfi egy ideig egyedül legyen. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem szánt neki hozzá illő segítőtársat. Van ismerősöm, aki 29 éves koráig, van, aki 50 éves koráig szűzen várta, kérte Istent érte, és végül meg is kapta a feleségét. Jákob hatvan éves is elmúlt házassága előtt.


Ellenpélda is van, ismerek olyat, aki Isten figyelmeztetése ellenére idejekorán, testi vágyból házasodott, meg is lett a gyümölcse: házasságtörések, abortusz, végül válás.


Ebből kiderül, hogy Isten jobban tudja, mikor és kivel érdemes házasodni. Amíg pedig Ő nem hozza az ember elé a házastársát, akit neki szánt, addig jobb az embernek várakozni és szüntelen kérni. Ez által is tanulja a szüntelen imádkozás hasznosságát, mert Isten nem gonosz, és azokkal is jól bánik, akik meg sem érdemlik.

2019. ápr. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha kérdező beteg vagy, próbálkoztál már beteg lányokkal ismekedni, pl. csípőficamos, siket, cukorbeteg, stb. Biztos találsz, én rengeteg ilyet ismerek.
2019. ápr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Lelki betegségeim vannak.
2019. ápr. 16. 19:48
 16/16 anonim ***** válasza:
85%
Akkor jobb a helyzet. Már mindenki lelki beteg ;)
2019. ápr. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!