Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan jött ez az állítás...

Honnan jött ez az állítás hogy most a végidőket élnénk, miközben az emberiség összességében sosem élt még ilyen jó körülmények között?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 13. 15:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
7%

Jó körülmények? Hol?

A technika, az orvostudomány, stb fejlődése, még nem tette vagy teszi jóvá a körülményeket.

Az tény, hogy régen is voltak nehézségek, azonban ilyen méretekben, és egyszerre egy időben megfigyelhető sok féle problémák, ilyenek nem voltak.


Sőt, a technika fejlődése inkább magával hozta a Társadalom hanyatlását, az erkölcstelenség növekedése, és a szabados élet, korcsá tette az emberi fajt, akinek gondolkodó képesség adatott. szégyen.

2019. ápr. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
58%
Valójában a keresztények úgy gondolják, hogy az a végidő, amikor nem a vallási agymosás, hanem a média agymosása uralkodik. Kettős mérce. Valahogy egyik sem túl vonzó. :D Szerintem akkor, amikor a vallás hatalma csökken, akkor be lehet lógatni ilyen dolgokat, hogy "itt a vég".
2019. ápr. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Rachel Warner ***** válasza:
86%

" A technika, az orvostudomány, stb fejlődése, még nem tette vagy teszi jóvá a körülményeket. "


Nem,valóban. A körülményeket az teszi jóvá,hogy nyugodtan ülhetsz a géped előtt anélkül,hogy bombát dobnának le a házadra. Még az is jó körülmény lehet,hogy nem törik rád az ajtót és végeznek ki Biblia birtoklásért. Sőt,még a szabadságod is megvan,hogy leszólíts meg bekopogtass idegen emberekhez,sokáig ez sem volt ám természetes. Nyilván a világ még mindig nem tökéletes,de sok korhoz viszonyítva messze most van a legnagyobb béke.

2019. ápr. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
0%

Talán még annyit, hogy a felsorolt jelek most teljesednek, mert ha csak a Háborúkat vesszük, a méretei is nagyobbak, és a fegyverkezés technikája is hatalmasabb pusztítást tud végezni, több embert is halálra juttatva válogatás nélkül.


S ha ilyen jó élet van, akkor miért nem segítenek az elmaradt országoknak azok az országok, akik inkább a csapba öntik az élelmet, mint hogy segítsenek az embereknek gyermekeknek, hogy ne haljanak éhen.

A szeretet kihűlt az emberekből és a tehetősebb életet élők, elfordítják a felyüket, és azokat szólítják fel segítség nyújtásra, akik maguk is rászorultak.

2019. ápr. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Rachel Warner ***** válasza:
71%

" Sőt, a technika fejlődése inkább magával hozta a Társadalom hanyatlását, az erkölcstelenség növekedése, és a szabados élet, korcsá tette az emberi fajt, akinek gondolkodó képesség adatott. szégyen. "


Nem muszáj itt irogatni,nehogy elkorcsosulj. De bírom,mikor a gonosz démoni technikáról beszélnek méltóságteljesen belesüppedve a kis székükbe,számítógéppel meg internetszolgáltatással. Akkor most te is egy erkölcstelen korcs vagy,vagy úgy érzed,hogy a gonosz technika téged azért szolgáljon ki,mert neked jár?

2019. ápr. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

"Jó körülmények? Hol?"

Az egész világon. Lokális konfliktusok vannak, de nagy volumenű háborúk már jó ideje nem. Eleve soha a törtenelemben nem volt ilyen hosszú békés időszak Európában például.

És nem azt mondtam hogy manapság nincs gond. Hanem hogy egyre jobb a helyzet. Vannak éhezések, de sokkal kevesebb mint pár száz éve. Vannak járványok de sokkal ritkábbak és sokkal kevésbé pusztítóak mint a történelem korábbi szakaszaiban. A tudomány, a technológia, az egészségügy fejlődésenek köszönhetően ma egy átlagbért kereső polgár olyan kényelemben is egészségben élhet, mint anno egy nemes.

Én azt gondolnám hogy a végidők jelei azok kéne legyenek hogy romlik a helyzet, nem az hogy javul.

2019. ápr. 13. 16:06
 7/24 anonim ***** válasza:
18%

"nyugodtan ülhetsz a géped előtt"


Ne szabjuk már egy személyre a békét, meg a jólétet.

Mert nem tudhatja senki, hogy kinek milyen minden napi gondjai vannak, amiket átkell élnie.

Honnan tudod, hogy nekem nincsenek problémáim, mert vannak. S hogy a gép előtt ülök, mikor van időm, attól még küzdenem kell a mindennapi életben felmerült gondokkal.

Akinek nincsenek problémái, próbái, valamilyen téren, az igen az elmondhatja. Bár még a leggazdagabb ember is szembe kell hogy nézzen, hogy elveszíti a vagyonát, egészségét, kirabolják, vagy meghal.

Tudod Kedves Rachel, az az ember, akinek nincsenek nehézségei, az nem is keresztény, ott akkor baj van....


Mert Sátán világában egy keresztény életet élőnek, soha nem lehet folyamatos békés élete. Épp hogy egy lélegzetvételnyi ha van.

S ha megnézzük a gondokat, mindenki a sajátját venné vissza, ha letennék egy zsákba egymás mellé.

Mert azt már megszokta, és tudja hogy kell kezelni.

Ugyan is lehet, hogy a Te gondod, nekem semmi, de a sajátom nagy, illetve fordítva.

2019. ápr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
15%

"Én azt gondolnám hogy a végidők jelei azok kéne legyenek hogy romlik a helyzet, nem az hogy javul."


Erre mondta Jézus:

(Máté 24:38, 39) . . .amilyenek azokban a napokban voltak az emberek az özönvíz előtt: ettek és ittak, a férfiak nősültek, a nőket férjhez adták, addig a napig, amelyen Noé bement a bárkába, 39 és semmit nem vettek észre, mígnem eljött az özönvíz, és elsöpörte mindnyájukat, olyan lesz az Emberfiának jelenléte is.


Az emberek NEM VESZNEK ÉSZRE SEMMIT.

És kik nem veszik észre? A Noé napjaiban azok nem vettek észre semmit, akik elpusztultak. Nem változtattak a szemléletmódjukon életükön.

(1Péter 3:20) . . ., amikor az Isten türelme várt Noé napjaiban, míg készült a bárka, amelyben kevés ember, azaz nyolc lélek vitetett át biztonságban a vízen.

Most még türelemmel vár, azt pedig, hogy az utolsó napokban még világméretekben a messiási királyságot is hirdetik, a Többi megemlített dologgal, szintén egyedi.

2019. ápr. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Rachel Warner ***** válasza:
75%
Elolvastad a többit,amit írtam,vagy csak kiemeltél valamit és azt hiszed,hogy most bazi nagyot mondtál? Én is,meg utána a kérdező is leírta,hogy nem arról van itt szó,hogy nincsenek gondok. De lássuk már be,hogy akkora problémád nincs,mint annak,akinek a hitéért a fejét veszik,vagy egy háborúban rárobbantják a házat. Viszonyított jólétről beszéltem,próbálgasd értelmezni,hogy mi az,mert addig nem tudom,kivel vitatkozol,mert gondtalanságról sehol nem írtam.
2019. ápr. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Rachel Warner ***** válasza:
70%

" S hogy a gép előtt ülök, mikor van időm, attól még küzdenem kell a mindennapi életben felmerült gondokkal. "


De egyáltalán van időd és van géped,illetve van alkalmad előtte ülni. Lehet,hogy ezt te mind nem sokra értékeled,akkor viszont elég megkeseredett hálátlan keresztény vagy,ugyanis a Biblia azt is írja ám,hogy meg kell becsülni mindent,ami jó. Te ellenben csak panaszkodsz,mert azt hiszed,hogy minden amid van,az természetes és jár neked. Pedig elmondom,hogy békében ülni a gép előtt is elég nagy cucc. Gondoltam,hogy vannak problémáid,bár nem érdekel,nem is erről írtam,hogy nincs. Egyszerűen csak a múlthoz VISZONYÍTVA most van a legnagyobb béke.

2019. ápr. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!