Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan jött ez az állítás...

Honnan jött ez az állítás hogy most a végidőket élnénk, miközben az emberiség összességében sosem élt még ilyen jó körülmények között?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 13. 15:47
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
32%
Ajjjaj a csúnya rossz iszlám megszállja a kedves, tökéletes, velejéig erkölcsös világot, és a 90 meg halál közötti Soros bácsika áll mindez mögött, terelve kegyeltjeit a paradicsomi Európa felé..
2019. ápr. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
0%
Sosem volt még ekkora a szennyezettség, a szegénység, éhezés, rengetek új betegségek vannak, az időjárás kiszámíthatatlan, nem beszélve a bűnözésről,erőszakról,erkölcstelenségről, háborúkról, nincs az emberekbe szeretet,nincs tisztelet sem ember, sem Isten iránt. Szerintem egyáltalán nem jók a körülmények.
2019. ápr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Tudom én, divat gyalázni itt mindent és mindenkit, aminek köze van szép hazánkhoz, és sok tényezőről nekem is megvan az egyéni véleményem, de nem ártana észrevenni egy dolgot: mi itt ebben az országban PISZOK NAGY MÁZLISÁK VAGYUNK.

Hogy miért is?

- Az időjárás szélsőségeit mi is megérezzük, de a környező hegyek miatt ezek jóval kevésbé pusztítók, mint a környező országokban - tőlük nyugatra egyre erősebb viharok tombolnak, tőlünk délre egyre nagyobb hőség van, tőlünk északra egyre hidegebbek a telek. Mi egy keveset kapunk mindegyikből, de bőven az elviselhető szinten.

- A közbiztonság viszonylag jónak számít az apróbb atrocitások ellenére, értsd: nem kell naponta félni attól, hogy ha iskolába megy a gyerek, élve jön-e ki, vagy lövöldözésbe keveredik, nem robbanthatnak bármelyik utcasarkon, nem élünk terrorveszély alatt.

- Nincs háború nálunk, de rengeteg másik ország szenved tőle.

- Munka van.

- A fizetésből nagyjából meg lehet élni - nem azt mondom, hogy dőzsölés van, hiszen tudjuk hogy az nincs, de ha valaki akar és tud is dolgozni, az képes megélni.

- Iható víz folyik a csapból. Nekünk természetes, de van róla fogalmatok, hogy a világ, sőt Európa jelentős részén már most mekkora problémát jelent ez?!

- Nem kell félnünk attól, hogy az ország mekkora része kerül víz alá a tengerszint emelkedésével, nincsenek jelentős földrengések, nem törnek ki alattunk/mellettünk vulkánok, nem jönnek-mennek hurrikánok felettünk, földcsuszamlás se viszi el a házat.


Ezeek és sok más viszont a világ nagy részén valós, mindennapi fenyegetettséget jelentenek. A globális felmelegedés folyamata megállíthatatlan, a szárazföldek jelentős része évtizedeken belül élhetetlen lesz: vagy a hőség, vagy a hideg, vagy a természeti katasztrófák, vagy a szennyezett víz/étel, vagy ez utóbbiak hiánya öli meg az emberek jelentős részét, többet, mint bármelyik háború valaha. Ez a természet egyszerű válasza az ember túlnépesedésére, és arra, hogy ez a faj nem ismerte fel időben: a bolygó nem csak az övé.


Sokan ezeket a végidők jeleiként értelmezik, mert nyilván az ember hanyagságát, trehányságát, kártékonyságát célszerűbb átháárítani, és kényelmesebb azt mondani, hogy majd egy felsőbb hatalom megment minket a hibáink következményeitől.


Ajánlom a Godot-ra várva című művet. Spoiler alert: Godot nem jött el.

2019. ápr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

A szennyezettség ellen lehetne tenni, csak érdekes módon ha előkerül a téma mindenki egyből vagy "ő soha és mindig vigyáz" , vagy az "ugysem lehet megoldani" híve. És most mindenki tegye a szívére a kezét:mennyi műanyag sxart vásároltatok az idén?


Rengeteg új betegség. Pl? Mert mostanában inkább a régi betegségek jönnek vissza, amire van oltás, csak a sok antivax idióta... a többit már tudjuk.


Éhezés: nos, még most is van annyi kajánk, hogy mindenkinek jutna. De nem, a gazdagok inkább kiöntözik, a szegényeknek meg nem marad. Szóval erre is lenne megoldás.


Háború pontosan hol? Voltak azért háborúsabb időszakok, most ahhoz képest békésebb időszakot élünk.


Szóval összességében ahelyett, hogy ájuldozunk, hogy ez már a vég, inkább tenni kellene. Mert lehet.

2019. ápr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!