Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt már hogy megpróbáltak...

Volt már hogy megpróbáltak beszervezni egy szektáva? Hogy történt? Hogy reagáltál?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 15. 19:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem volt még ilyen. Kimaradt az életemből ez is.
2019. ápr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeresen. Az elején fura volt, de mostanában már élvezem.
2019. ápr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

szerinted egy szektás válaszol erre? Vagy mit jelent a szektás fogalom nálad? Talán én is az vagyok, szóval lehet megválaszolhatom. De lehet a szektám miatt nem tehetem?

Kérlek tégy különbséget a hívő és a szektás között.

2019. ápr. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
A hit gyülisek hívogattak megvilágosodni. Én jobb szeretek sötét lenni, így elküldtem őket a francba.
2019. ápr. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
A jehovások már zaklattak egy párszor. Miután harmadszor csuktam rájuk az ajtót, szerencsére feladták.
2019. ápr. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

#4

Ma felénk is voltak agitálni, meglepődtem, mert többnyire csak a jehovások szoktak így járkálni, de lehet átveszik egymás módszereit.

2019. ápr. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21%

ma 12:33

Pedig úgy tudtam, hogy ők hülyéket már nem próbálnak beszervezni. Lehet van néha 1-2 kivétel.

2019. ápr. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Rachel Warner ***** válasza:
85%
Nem nevezném szektának,de mikor hívő voltam,egy srác próbált átcsábítgatni itt az ő gyülekezetükbe. Következő volt a sztori: én jártam itt helyben egy gyülekezetbe a férjemmel és ez a srác itt a gyakorin írt rám valami teljesen más témával,aztán kilyukadtunk a hitnél. Kért linket a gyülekezetem oldaláról,mint kiderült utólag,csak azért,hogy beleköthessen valamibe. Rárepült a bemerítkezés témájára,hogy addig én meg sem vagyok térve,míg nem merítkeztem alá (ez volt,amibe bele tudott kapaszkodni,hogy aztán az ő gyülekezetét tüntethesse fel a tutinak,ahol majd jól alámerítenek és varázsütésre igazi keresztény leszek). Hívott Pestre (!!!) gyülekezetbe,nem zavarta,hogy több 100km-re van tőlem,hiába írtam le 3x,hogy ez heti szinten csöppet drága és időrabló mulatság lenne,már itt éreztem,hogy ennek nem lesz jó vége. Aztán amikor le merészeltem írni,hogy nem akarok amúgy sem másik gyülekezetbe menni,ha a férjem nem ott van,na akkor bukott ki a 2 bit és elkezdett fröcsögni mindenféle hülyeséget,hogy engem sakkban tart a férjem,meg nem enged sehova,meg én biztos a kútba is beugrok,ha a férjem kéri. Itt kiakadtam és leosztottam,hogy semmi joga belemászni a házas életembe,főleg,amíg szöveget sem tud értelmezni,mert sehol nem írtam,hogy a férjem nem enged,hanem én nem akarok menni. A tények nem zavarták össze,tovább írta a hülyeségét,erre én megkértem a párom,hogy koptassa le rólam,még mielőtt olyat írnék,amiért még Isten se bocsátana meg. A férjemmel már egyből finomabb volt a hangnem,még azért bepróbálkozott engem befeketíteni előtte,azt kamuzta neki,hogy én írtam rá,hogy megkérdezzem,hogyan kell megtérni és ő ebben akart csak segíteni. Hát nem jött be ez a szöveg,mert a férjem végig látta a beszélgetést,szóval le is volt zárva. Egyszerűen undorító volt az a személyeskedő stílus,amit megengedett magának,főleg az,hogy megpróbált összeugrasztani minket,én nem is értettem,hogy kinek képzelte magát. Mondjuk de,így,hogy felidéztem,nyugodtan lehet szektának nevezni,mert emlékszem azt is írta,hogy Jézus a házasság felett áll és őrajta keresztül most Jézus beszél. Gondolom ahhoz nem volt elég nagylegény,hogy egy ateistát térítsen be a gyülekezetébe,gondolta egy másik hívőt könnyebb lesz bevinni ( előtte persze kitalálja,hogy nem hívő,aztán örülhet magának,hogy milyen frankón megtérített valakit) és akkor nő majd a létszám.
2019. ápr. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Rachel Warner ***** válasza:
Ja,és remélem magára ismer a "kedves" illető és nagyon mélyen lesüllyed szégyenében.
2019. ápr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
Engem a római katolikusok próbáltak behálózni, nem sok sikerrel... :)
2019. ápr. 19. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!