Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnék jobban átszellem...

Hogyan tudnék jobban átszellemülni az ünnepek alatt?

Figyelt kérdés
Nagyszüleim vallásosak, a szüleim kevésbé,de azért járunk templomba. Egy ideje próbálok úgymond "visszatérni", szóval többet járok misére, figyelek, reggel-este imádkozom. Még a karácsonyt jobban átérzem, mint Jézus születését. De a Húsvét valahogy nem megy. Nem tudom hogyan kellene éreznem magam, mit kellene gondolnom. Végeztem Szentgyónást is, de valahogy a pap által mindenkinek ledarált sablonsztorija sem hatott meg annyira mint vártam. Szóval hogyhogyhogy? Hogy tudnék jobban hinni?
2019. ápr. 17. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes a három szent nappal kapcsolatos elmélkedéseket olvasni vagy pl. keresztutat imádkozni.

Keresztút: [link]

Vagy pl. hogy jobban érts a liturgiát ezen a három napon, érdemes egy kicsit utánaolvasni, hogy mi miért történik: [link]

2019. ápr. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs megszabva, hogy mit kellene érezned húsvétkor. Az emberek akár élethelyzetükből adódóan más-más dolgot érezhetnek jobban át, éppen akkor másra fogékonyak. Lehet valakit a szolgáló szeretet érint meg, gondolj arra, amikor Krisztus megmosta a tanítványok lábát. Máshoz lehet éppen az Eukarisztiában köztünk maradt Krisztus áll közelebb, ahogy az utolsó vacsora megelevenedik nagycsütörtökön. Sokan lehet átérzik Krisztus szenvedéseit, értünk vállalt kereszthalálát. Van akiket reménnyel tölt el Krisztus feltámadása. S lehetne tovább sorolni, én csak néhány fontosabbat emeltem ki egy-egy szemszögből.


Érdemes lehet elmenned szentmisére is ebben a három szent napban, így még közelebb érezheted majd magadhoz mindezt.


Egyébként a gyónás célja nem az, hogy a feloldozás szövege meghasson téged vagy bárkit, hanem az őszintén megbánt bűnök megvallása Isten és a gyülekezet képviselője előtt. Illetve a bűnöknek való hátat fordítás és a jóravaló törekvés, ahogy a gyónás végén megígéred.

2019. ápr. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
Ha valamit "kell gondolnod" és valahogy "kell érezned" magad az már régen rossz. Ezért is rossz dolog a vallás.
2019. ápr. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%

Imával, és magadba fordulással. Próbálj meg lehető legtöbbet egyedül lenni. Egyedül Istennel, és az imáiddal. Én erre koncentrálok legalábbis, igaz egyedül élek, de választhatnám haverokat, vagy hobbi tevékenységet, te is mondj le valamiről.

Este nem filmezek, hanem Bibliámat olvasok. Olvasd el az Újszövetséget, a 4 evangéliumra lesz időd húsvétig.

Vasárnapot pedig csak Jézusra szentelem, egész nap templomban leszek, és önkénteskedek. Hétfőn jöhet a család, meg barátok.


" Egy ideje próbálok úgymond "visszatérni", szóval többet járok misére, "

Lehet, hogy nem neked való a templomod, vagy a gyülekezeted? Próbálj esetleg máshol is körbenézni, ne félj új helyektől, esetleg akár felekezettől, ha itt nem érzed Istent a lelkedben.

2019. ápr. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem nekem való..? Miért, más csak úgy hipp-hopp váltogatja a hitét? :O "Hm, nem az igazi, talán egy másik, vagy megint másik..."

Ez nekem elég fura.

2019. ápr. 18. 07:42
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Olvasd el Richard Dawkins: Isteni téveszme könyvét. Àtszellemít, csak a màsik irànyba.


Ha azok utàn egy kicsit sem rendül meg a hited, akkor vérbeli keresztény vagy.

2019. ápr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne a hited változtasd, nem azt írtam. csak saját tapasztalatomat írtam le, mert a régi templomomban egyáltalán nem tudtam átszellemülni, ott nem kerültem közelebb Istenhez. Ezért tanácsoltam a váltást, hátha neked is segít, de ha ott érzed jól magad akkor nyilván nem fog segíteni. Ez csak egy tipp volt, én nem buzdítalak váltásra.
2019. ápr. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha vissza szeretnél térni a gyökerekhez, akkor olvasd el a Biblia Húsvétra vonatkozó részeit, üzeneteit.


Az evangéliumok utolsó néhány fejezetei azok. :)


Amint pedig elolvastad elmélkedj ezeken, és imádkozz Istenhez.

2019. ápr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!