Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként te melyiket...

Keresztényként te melyiket ajánlanád? Várjak vagy cselekedjek?

Figyelt kérdés

Nincs barátnőm, de már nagyon szeretnék. Sok régebbi osztálytársam van akinek már gyereke is van. (Van akinek 2 is.)


Régebben kiírtam pár kérdést.

A lényeg, hogy két "halmazra" oszlottak a vélemények!


Az egyik azt írta, hogy várjak mert majd Isten küld valakit.

A másik meg azt írta, hogy járjak el (minél) több helyre és ismerkedjek.


A várakozással az a bajom, hogy nem biztos, hogy így lesz valakim.

Az ismerkedéssel meg az a bajom, hogy lehet, hogy az első csinosabb csajjal mindenáron össze akarok majd jönni.

Hol ott lehet, hogy Isten teljesen márt szán mellém.


Mi javasoltok?


2019. ápr. 24. 18:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha otthon ülsz, akkor elég kicsi az esélye, hogy majd becsönget hozzád életed szerelme és így jöttök össze. Ha csak nem egy jehovás, vagy esetleg a postás lesz az.
2019. ápr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Magamból kiindulva egyedül fogsz meghalni, ha csak vársz.
2019. ápr. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Atesita vagyok, de nem úgy van, hogy "Segíts magadon és Isten is megsegít"?

Mozdulj ki! Ha a szobádban töltöd az egész életedet, egyedül halsz meg. Butának kell lenni ahhoz, ha azt hiszed, hogy várással elérsz bármit.

Annyi lehetőség van, és csak egy élet.

2019. ápr. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%

A keresztény életet élő, ha társra vágyik, elmondja a Teremtőnek a vágyait, és ezzel összhangban cselekszik is.

Ez minden más dologban is így működik.

És rendszeresen eljár az összejövetelekre.

2019. ápr. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Rachel Warner ***** válasza:
100%
Laikus is tud erre válaszolni. Járj el és keress valakit,vagy ha eljárni sem akarsz,legalább társkeresőre menj fel,az is legalább azt láttatja,hogy próbálkozol. De,mint nő azt tudom javasolni,hogy járj el és próbálkozz,de várj a sült halra,én pl nem szerettem azokat a srácokat,akik még bepróbálkozni is mimózák voltak,ki tudja,lehet,hogy a te nagy Ő-d is ilyen gondolkodású,hogy nem szeretne ő leszólítani egy srácot,hanem várja,hogy az udvaroljon. Amúgy vallásostól is elég bugyuta válasz,hogy várakozzon istenre,mivel a legtöbb hívő is tisztában van vele,hogy isten sem pottyant semmit az ember ölébe,ha az nem tesz érte semmit. Erre semmiképp ne hallgass,mert így biztos egyedül végzed.
2019. ápr. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Rachel Warner ***** válasza:

javítva, "de" helyett,NE várj a sült halra.

Amúgy ha attól félsz,hogy rossz emberrel jössz össze,akkor tényleg nem sokat udvarolhattál eddig. Ez is benne van a pakliban,így formálódik ki,hogy mik az elvárásaid,a rossz kapcsolatokból jössz rá igazán,hogy mi az,amire vágysz. Én legalábbis tanulópénznek könyveltem el a rossz kapcsolataimat és a végén amellett kötöttem ki,aki mellett kellet és akkor,amikor kellett,nem előbb és nem később. Így szerzel tapasztalatot,szóval ne félj annyira a hozzád nem illő emberektől,csak vond le a tanulságot és lépj tovább.

2019. ápr. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te kevered a dolgokat. Akik azt írták, hogy várj, nem hiszem hogy úgy értették, hogy ülj a szobádban és várd, hogy történjen valami. Attól, hogy ismerkedsz emberekkel, jársz társaságba még nem kell összejönnöd az első nővel, aki az utadba kerül. Viszont, ha nem csinálsz semmit, nehezen fogsz bárkivel is találkozni.

Az a baj, hogy szélsőségekben gondolkodsz. A remete lét és a kicsapongó életvitel között is van valami, nem csak ez a két lehetőség létezik. Attól, hogy nem szeretnéd ágyba vinni az első nőt aki az utadba kerül, még beszélgethetsz velük. Különben mi alapján döntöd el, hogy ki illik hozzád?

2019. ápr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Rachel Warner ***** válasza:
Na igen,erre nem is gondoltam hirtelen,de utolsó leírta a lényeget.
2019. ápr. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 lilla64 ***** válasza:

Segits magadon és az Isten is megsegit.

Ha ülsz otthon és vársz,akkor nem lesz semmi belőle.

Nem fognak odamenni,hogy na tessék itt vagyok én az igazi.

Menjél és ismerkedjél minél többel,nem kell az első mellett lecövekelni

2019. ápr. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Pál világosan leírja, hogy mi a legjobb a hívőnek. Ha nincs meg az egyedül maradáshoz a lelki ajándékod, akkor lehet feleséged, de csak hívő. Ez persze nem törvény, de így jársz a legjobban, bár még így is háborúságod lesz emiatt. Gondolom, ha hitetlent veszel el, akkor akár a hittől is eltéríthet.


Én ezt tanácsolom: "Hanem keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek."

De persze papolni könnyű, tudom:) Legyél okos, erősödj meg Krisztus szeretetében és a hitben és válasz társat magadnak

2019. ápr. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!