Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mormonok miért ennyire hiszèke...

Mormonok miért ennyire hiszèkenyek?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 26. 20:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
valakit meglehet keresztelni halál után.
2019. ápr. 26. 20:27
 2/11 anonim ***** válasza:
Az csak egy dolog, mert biztos rá tudnak húzni valami teológiai érvet, de hogy számomra az aranylemezek sokkal inkább tűnnek hihetetlenebbnek. Nem beszélve Amerika mormon "történelméről", amire nem hogy valami lehet de még olyan sincs, ami esetleg utalna rá.
2019. ápr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mert a holtaknak mindegy, de az élőknek nem.
2019. ápr. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A Bibliában van olyan, hogy holtakért keresztelkedtek, amit az apostol nem tekintett rossz gyakorlatnak. A mormonok felelevenítették ezt a gyakorlatot.

[link]

2019. ápr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintem ilyen nincs bibliában más egyházakban akkor lenne.
2019. ápr. 26. 20:59
 6/11 Alain Delon ***** válasza:
50%
Akkor még egyszer: minden vallás a hiszékenységre alapoz.
2019. ápr. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#4

Nem vagyok benne biztos, hogy Pál apostol így értette, ahogy a mormonok értelmezik.

2019. ápr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Korinthusiakhoz írt első levélben benne van, a feltámadás melletti érveléshez használja Pál. Nem ítéli el.


Mi volt ez?


"Úgy látszik, az ősegyházban volt olyan szokás, hogy a saját keresztségük alkalmával a holtak "nevében", "őértük is" járultak a keresztséghez. Az vezette őket, hogy még segítségükre lehetnek vele. Az apostol csak említi a szokást, se nem ajánlja, se nem tiltja. Később a szokás meg is szűnt."


Halott rokonaikra is gondoltak, amikor megkeresztelkedtek. Megszűnésének oka a kereszténység elterjedése. Ezzel együtt egyre több gyereket kereszteltek, aki nem tudta elvégezni ezt a felajánlást, másrészt pedig egy több nemzedék óta keresztény országban messze kerültek az utódok a pogány ősöktől, akikért felajánlhatták volna a keresztséget.

2019. ápr. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#7: Én sem vagyok abban biztos, hogy úgy csinálják, ahogy az ókori keresztények.
2019. ápr. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A vallásos emberek miért ennyire hiszékenyek?
2019. ápr. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!