Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki útba igazítana ebben a...

Valaki útba igazítana ebben a témában?

Figyelt kérdés
Szeretném jobban megismerni az 5 világvallást és most az iszlámba szeretném mélyebben beleásni magamat. Budapesten egyszer el szeretnék látogatni egy mecsetbe, de egyedül nem mernék csak úgy beállítani, azt se tudnám mit kell ott csinálni..a koromat csak így tudom leírni: tizenhat-egy+lány vagyok, mert ha konkrét számmal leírom akkor törli a regisztrációmat az oldal mivel 16 a minimum korhatár..

2019. ápr. 27. 22:05
1 2
 11/18 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
A péntek delet kerüld el, akkor tele van imádkozó pasikkal és körülményes lenne, amúgy bármikor be tudsz menni körbenézni turistaként is.
2019. ápr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm, te jártál már ott?
2019. ápr. 28. 13:07
 13/18 anonim válasza:
19%
Szia! Én veled egy idős vagyok és szívesen segítenék neked! Ugyanúgy érdekel az iszlám, már több éve. Tanultam valamennyit törökül, jelenleg az arab írást tanulom és a perzsát. Fél évig menekülteknél önkénteskedtem. Nagyon sok muszlim barátom van szóval tőlük tanulok kb. mindent. Perzsa tanszékre szeretnék majd menni. Ha szeretnéd,jobban megismerni az iszlámot szívesen mesélek. ☺ mert nagyon érdekes vallás (nézd meg az iszlam.com oldalt)
2019. ápr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
9%

"feltesz egy kérdést az iszlámról, mindjárt megy a gyalázkodás"-írod


Ha ismertetjük a vallásalapító Mohammed életének egyes részleteit, az gyalázkodás? Persze értem én, hogy gyalázatos dolgokat tett, de ezt ne nekünk ródd fel!

2019. ápr. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
+ az öt világvallás témájához: Jézus nem vett részt rablóhadjáratban, és nem gyilkolt.
2019. ápr. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 KZitus ***** válasza:

Szia


Itt beleáshatod magadat az iszlámba:

[link]

2019. ápr. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nem Jehova tanúi oldal alapján szeretném. Majd ha sor kerül rá akkor valahogyan a koránt szeretnén áttanulmányozni. De köszönöm
2019. ápr. 28. 20:56
 18/18 anonim ***** válasza:
22%

Ezen az oldalon le tudod tölteni a Korán egyik legjobb magyar fordítását. A szerző évtizedekkel ezelőtt már lefordította egyszer - lásd itt

[link]

és amikor érett fejjel, bebarangolta Kelet számos országát, jobban megismerte a nyelvet lefordította mégegyszer. itt

[link]

Beszélgettem az illetővel, bizonyos vonatkozásokban ő is elfogult, mint meggyőzédéses muszlim.


Érdekességnek elmegy a Korán. A reális gondolkodást a Biblia adja meg. Amiről azt kell tudni, hogy mér mához (2019) képest 1900 valahány éve rosszul tanítják a Bibliát. A különféle csoportok (katolicizmus, Jehova Tanui, mind más-más hozzáállásból tanítják, ere a XI-XV. századi ferences, domonkos és bencés szerzetesek egy rész is rájött, ezért más pld. a magyar reformáció, mint a német, ahol Luther mint ágoston rendi szerzetes adta át gondolatait.


Tehát tanulmányozd a Koránt, de maradj meg a Biblia olvasásánál is.

Érdekes korabeli látást kapsz, és sok mindent megismert az iszlám világról, illetve a VI-XIII. századi gondolkodásból, ha megszerzed Prileszky Csilla: Ezeregyéjszaka meséi hét kötetben.

[link]

[link]

Varázslatos világ tárul eléd, és még a Biblia világa is érthetőbbé válik a tevék, sivatagok, szultánok és kereskedők világában. Azonkívül rálátást nyersz arra is, hogy Keleten a férfi nő kapcsolata furcsa módon van értelmezve: értékes menyasszonyt a piacon vesznek a kereskedőtől. (ezt a szokást eleveníti fel olykor az ISIS, a nő lehet okos, művelt, de a döntés és irányítás 80-90 %-ban a férfi hatáskörébe van utalva.

Más éghajlat, más földrész, más kultúra, még akkor is, ha az Ezeregyéjszaka meséinek hőseinek története Kína, India, Perzsia országaiban zajlik, miközben Bizánc nem a legjobb színekben van feltüntetve.


Fekete Bárány

2019. máj. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!