Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet, hogy egy olyan...

Hogy lehet, hogy egy olyan fontos műnél, mint a Biblia, egyetlen szerző sem tartotta fontosnak feltüntetni azt, hogy ő mikor írta a "saját" részét?

Figyelt kérdés

[link]

Én egy ilyen irományt, biztos úgy kezdenék, hogy kelt ekkor és ekkor, sőt - nem bízván abban, hogy hiánytalanul fentmarad - akár oldalanként is megismételném alul vagy felül. Tudom, tudom nem azért írták, hogy akkor most ez lesz a Biblia valamelyik fejezete, de biztos annak szándékával - főleg az evangéliumokat - hogy örökül hagyják.


2019. máj. 4. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Olvasdfigyelmesen, több könyv is írja, hogy melyik király uralkodásának hányadik évében.

Azt mégse írhatták, hogy "időszámításunk kezdete előtt 586-ban". :D

2019. máj. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Te olvastad egyàltalàn a Bibliàt?


Több prófétai könyv is aztal kezdődik, hogy datàlnak a szerzők.


Egyébként meg lényegtelen, mert sokan nem fogadjàk el a Bibliàban leírt datàlàst. Dàniel 8-at pl. a szerző Belsazàr kiràly uralkodàsának harmadik évére (kb. i.e. 550/549) datàlja, ma azonban többen is i.e. 167-164 közé teszik a keletkezési időt.

2019. máj. 5. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
😀😀😀😀
2019. máj. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Mert a Biblia sok különálló könyvből áll, mely könyveket a katolikus egyház válogatott ki a kereszténység első időszakában. A Jézus előtt 800 évvel élt Izajás (Ézsaiás) nem tudhatta, hogy majd az ő könyvét is beleteszik egy Bibliának nevezett könyvgyűjteménybe.
2019. máj. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 lilla64 ***** válasza:
100%
Ha figyelmesen elolvasod,tudsz következtetni,hogy kb.melyik rész mikor iródott
2019. máj. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!