Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Iste ezen nem tettére van...

Iste ezen nem tettére van magyarázat?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy isten fentről néz le ránk és látja azt ahogy mi egymást öljük becsapjuk erőszakoljuk stb. Miért nem mutatja meg magát az embereknek? Akkor mindenki elhinné és nem követnének el bűnt. Isten élvezi hogy mi ezt csináljuk mert ha igen oké de ha nem szereti akkor bármikor tudna ellene tenni. A kérdésem miért nem mutatja meg magát?

2019. máj. 10. 01:32
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
53%
Előszőr is felejtsük már el ezt a téves istenképet, hogy egy fehér szakállú öregember ül a felhőn lábat lógatva és onnan néz le ránk, és nézi ahogy öljük egymást és nem tesz semmit. Megmutatta magát az embereknek Jézus személyében, meg is ölték, nem hittek neki, tovább bűnöztek az emberek a mai napig. Sokkal mélyebb misztikum öleli át erre a kérdésre a választ. Nem élvezi Isten és sokat tesz, de az ember gyarló és az Isten által kapott szabadakarat miatt (hogy ne bábok legyünk), folyamatosan felülbírálja Istent vagy figyelemn kívül hagyja.
2019. máj. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 Mansour ***** válasza:
62%

"Akit irányítanak nincs neki szabad cselekvése? Az lenne az igazi kegyetlenség Istentől, nemigaz?"

Szerintem ez nem igaz, miért lenne kegyetlenség, ha az ember szabad akarat nélkül, de tökéletes boldogságban élhetne? Ha soha nem ismerte volna a szabad akaratot, akkor lenne bármilyen hiányérzete?


"Sokkal mélyebb misztikum öleli át erre a kérdésre a választ."

Ezzel végül is egyetértek, de kicsit olyan érzésem van, hogy a "misztikum" itt mindössze annyit jelent, hogy nagyon nem értjük a dolgot...

2019. máj. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
18%

Kedves Kérdező!


Az Isten megmutatta magát, és sors részt vállalt az üldözöttekkel és a szegényekkel és azt tanította, hogy szeressétek ellenségeiteket, jót tegyetek azokkal akik bántanak benneteket.


Az Isten leszületett a földre, itt élt közöttünk, mint egy átlagember (ács), keresztre feszítettük, meghalt, de harmadnapra feltámadott! Ennek a világkorszaknak a végén újra eljő és ítélni fog élők és holtak fölött, és országának nem lesz vége.



"Meg kell mondjam neked, hogy a legtöbb ember, még a legjobb szándék mellett is, csupán nevemet szokta emlegetni, amikor a Velem való kapcsolatát ki akarja fejezni, de alig van közöttetek olyan, aki valóban ismerne engem Jézust.


Sokan szerettek Engem, de félre vagytok tájékoztatva Velem kapcsolatban. Tehát éppen ezért komoly és nem akármilyen hozzáállás kell ahhoz, hogy valaki Engem olyannak ismerjen meg, amilyen vagyok.


Mondhatnád, hogy az Engem megismerésnek mi akadálya van? Mondhatnád, hogy miért nem mutatom be magamat megfelelően, hogy jól megismerhessetek? Ezt mind mondhatnád, csakhogy kérdéseidre a válaszom ez: leküzdhetetlen akadály bennetek Számomra az az elfogultság Velem szemben, amelyet belétek neveltek, amelyet magatokban kialakítottatok Rólam. Éppen ezért, ezt a legszűkebb küldetést bár mindenkinek felkínálom, de csak azoknak adatik meg, akiknek fülük van a hallásra és szemük a látásra. Így is kifejezhetem Magamat: Legfőbb küldetésed az, hogy SZABADDÁ VÁLJ MEGKÖTÖZÖTTSÉGEIDTŐL ÁLTALAM! "

Jézus; A HANG könyv 634

2019. máj. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Van magyarázat. Az egész Biblia erről szól. Mármint arról, hogy miért nézi(még) el a földön a jelenlegi állapotokat. Nem Isten okozza ezt az ellehetetlenül életet. Az első emberpár rosszul döntött, és ma milliók döntenek hasonlóan, ami az egyik oka a rengeteg fájdalomnak.

Isten folyamatosan tesz lépéseket, hogy visszahozza a földre az eredeti édeni állapotot. A legnagyobb tette az emberek fájdalomtól és bűntől való megváltásának, az, hogy a Fiát küldte ide a földre, hogy megtanítsa az embereket hogyan szabadulhatnak meg ettől a pokoli élettől, Krisztus megtanította/megtanítja arra az embereket arra, mi a VALÓDI élet.

"A kérdésem miért nem mutatja meg magát?" - ha számodra nem elég "mutavány" az(a rengeteg többi között), hogy értünk adta a Fiát váltságul a bűnöktől és a haláltól való megszabadulásért, és te ezt nem LÁTOD meg, akkor hiába állna eléd, az sem érne semmit. Csak olvasgasd Krisztus tanításait, és példázatait, és akkor becsúkott szemmel is látni fogod Istent, mert megismered.

A Biblia azt mondja, hogy Mózes „rendíthetetlen maradt, mintha látná a Láthatatlant” Héberek 11:27 Mert ő ismerte Istent.

2019. máj. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 KZitus ***** válasza:
talán még annyit a kérdésedjez....a szellemteremtmények, az angyalok képesek látni Jehova ragyogását (Máté 18:10; Lukács 1:19), az emberi szem viszont nem. Maga Jehova jelentette ki Mózesnek: „nem láthat engem ember úgy, hogy életben maradjon” 2Mózes 33:20. János ezt írta: „Istent e g y ember sem látta soha” János 1:18. Ezért amikor Jézus azt mondta Fülöpnek, az egyik tanítványának, hogy „aki engem látott, látta az Atyát is” János 14:9, János apostol pedig azt írta, hogy „aki rosszat cselekszik, nem látta az Istent” 3János 11, nyilvánvalóan egyikük sem arra utalt, hogy Isten fizikai szemmel látható. Arra világítottak rá, hogy Istent, ahogy Pál apostol fogalmazott, a ’szív szemével’ láthatjuk Efézus 1:18. Akik a szív szemével látnak, igazán megismerték Istent, értékelik a tulajdonságait. Ezért mondhatta János: „Aki nem szeret, nem ismerte meg az Istent, mert az Isten szeretet” 1János 4:8.
2019. máj. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
30%

Legyen példa az unokaöcsém, aki 5 éves. Ott van "felette" az anyja és apja. Mégis mindig rosszalkodik, mert rosszalkodni akar. És ha hirtelen kap egy tockost hátulról, akkor rendbe vágja magát, de csak egy órára vagy kettőre. Utána kezdi a rosszalkodást újra.


Hogy képzeled el? Lennének a levegőben lebegő kezek a világban és ha valaki rosszat csinálna kapna egy tockost vagy súlyosabb esetben gyomorszájba vágást? De mint látható unokaöcsém esetén, az egész élet pofoncsattogtatással tellene. RTL klub egy-egy látványos tockos élethelyzeteket mutatna be. Pl. élő közvetítés lenne, ahogy egy férfi nyilatkozik a TV-nek és ki tudja miért de hazudik. Akkor a hozzá kirendelt kéz pofánnyomja a kamera előtt. Szerinted hogy nézne ki ilyen világ? Mint az állatkert.

2019. máj. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
16%

Vagy pl. gyilkosságot követne el valaki, rögtön meghalna? Lehet, ha "hirtelen ítélő bizottság" lenne az Isten, akkor a Földön lenne most öt ember. A gyilkosnak is meg van esély adva, hogy még megtérjen hátralévő életében.


Már 2000 éve volt ilyenre példa, hogy azt mondta magáról valaki, hogy "engem az Atya küldött". Nem hittek neki, megfeszítették. Hiába támasztott fel embert, az sem volt elég. Ezt kell megértened: ember csak magát képes megmenteni Jézus által. Ez teljesen jól lett kitalálva. Jézus is mondta, annyi próféta volt már előtte, de mindet felkoncolták. Ez a nép nem hisz senkinek.

2019. máj. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
12%

"Az lenne a kérdésem hogy isten fentről néz le ránk és látja azt ahogy mi egymást öljük becsapjuk erőszakoljuk stb. Miért nem mutatja meg magát az embereknek? Akkor mindenki elhinné és nem követnének el bűnt."

Ebben miért vagy olyan biztos? Jézus is megmondta, hogy arra sem hallgatna a bigott istengyűlölő, aki a halálból térne vissza.

Ez az egyik. A másik, hogy felesleges megát megmutatnia, mivel Isten létére és a Biblia igazságára nem igazán nehéz rájönni, mivel a lelkiismeretünk Isten és a Biblia mellett tanúskodik, szóval ennek ellenére mégis a bűnt, a halált és az istengyűlöletet választják sokan.


Más: mindenki a saját házatáján sepregessen. Kérdező, higgy IStenben, nőj fel krisztusi szeretetben és mutass példát. Nekem is ez az egyetlen feladatom Istentől. Felnőni szeretetben (megszentelődés) és gyakorlati szeretet bemutatása, azaz a rászorulók, kérők szükségleteinek kielégítése + igazságos viselkedés, ha mondjuk főnök vagy, stb ...


"A kérdésem miért nem mutatja meg magát?"

Kb. 2000 évvel ezelőtt megtestesült Isten. Halottakat támasztott, csodákat tett, bemutatta a szeretetet, erre megölték.


Olvasd el a Bibliát, és Isten megválaszolja Neked, hogy miért így csinálja, ahogy. Ne magunk akarjunk istent játszani és pláne ne mondjuk meg, hogy mit tegyen. Te még a körmöd növekedését sem tudod leállítani, nemhogy az univerzum ügyeiben döntést hozni.


Ne tart ez az állapot örökké

2019. máj. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
36%

"Szerintem ez nem igaz, miért lenne kegyetlenség, ha az ember szabad akarat nélkül, de tökéletes boldogságban élhetne?"

Mert nem tudnál róla. Nem lennél személy, hanem biogép. Ennek semmi értelme, én nem akarok olyan lenni. Én szabad akarattal akarom gyakorolni az isteni szeretetet.

Ezért felesleges bárkinek ilyen kijelentést tenni az emberiség nevében. Ne akarjunk Isten lenni, az a poszt be van töltve örökre

2019. máj. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
42%

"Az a baj hogy nem a kérdésre válaszoltok nem az a kérdés hogy kell e vagy nem hqn3m hogy miért nem és igen kevesebb gyilkolas lenne a papok reszerol kevesebb pedofil a vallasi gyilkosságok se lennének a miértre válaszoljatok...."

Kicsit trollszagú lettél.Azt ugye tudod, hogy a teljes kereszténység nem egyenlő pár katolikussal

2019. máj. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!