Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyenek az úgynevezett...

Milyenek az úgynevezett állkeresztények?

Figyelt kérdés
2010. júl. 6. 18:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
valójában ő jogosan mondhatta, hogy :"viperefajzatok", vagy "kígyók", mert ő ismerte a gondolataikat, és az INDÍTÉKAIKAT" te ismered embertársaid gondolatát és indítékát? ha igen, jogosan használhatod ezeket az igen veszélyes szavakat te is. én csak magamból indultam ki, mert én nem ismerem ezeket. nem akartam általánosítani. elnézést.
2010. júl. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

én csak a szavaik alapján mondom ezeket

te pedig féligazságokat raksz egymás mellé, hogy bizonygasd az igazadat

sehol nem írja a Biblia, hogy a hamisat igaznak kellene elfogadnom, csak azért mert én nem vagyok Isten, csak ember

2010. júl. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
teljesen egyetértek veled. akkor rosszul fogalmaztam. azt mondja, hogy ne ítéld meg felebarátod. azaz: a cselekedetét elítélhetem, de hát ez van, én is tökéletlen vagyok, stb. tudod: "bocsájtsd meg a bűneinket, miként mi is megbocsátottunk az ellenem vétkezőnek" azaz péter nem gonosz, vagy álkeresztény, legfeljebb a tettei nagyon azt mutatják. de az indítékait csak Isten ismeri. ővé a jog és a hatalom, hogy kijelentse ezt. nézd, ha igazad van az adott személyel kapcsolatban, Istennel öszhangban ítélsz. de ha nem?
2010. júl. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
ne ítélj, hogy ne ítéltess! értem amit mondani akarsz.
2010. júl. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

érted, és kiforgatod


én is csak a tanúk hamis tanítását ítélem el, nem magát a tanút

2010. júl. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
tanulékony, alázatos jellemre vall. Jézus éppen ilyen személyeket keres.
2010. júl. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
örülök neki
2010. júl. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
ugyanakkor nem tűri a hamisságot sem
2010. júl. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
én mindenképp a biblia, bármilyen biblia, de középútként maradjunk a károlinál, lapjait tartom mértékadónak az igazság kérdésében. nyílván a hamisság ettől eltérő. milyen ilyen dologra gondolsz? legyünk olyanok, mint a bereaiak, akik nem hittek pálnak, hanem gondosan vizsgálták az írásokat, hogy vajon tényleg úgy vannak-e azok a dolgok, és ezt erényként számították be nekik.
2010. júl. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
azokra, amit jehovatanúi tanítanak, és a biblia pont az ellenkezőjét mondja: Jézus istenségéről, az örök életről, a feltámadásról, a Szentháromságról
2010. júl. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!