Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Sátán miért lett megteremtve?

A Sátán miért lett megteremtve?

Figyelt kérdés

Párom keresztény,vele beszélgettem a témáról és kíváncsi vagyok más hívők hogyan magyarázzák ezt. Én nem arra vagyok kíváncsi,hogy hogyan lett gonosz,mert ott már jön a "szabad akarat" áradat,amiből nem lehet kizökkenteni őket,bármit írok. Nekem az a kérdésem,hogy ha Isten mindent előre tudott,akkor miért hozta egyáltalán létre? Hiszen ha nem teremti meg,nincs kinek a szabad akaratát tiszteletben tartani és kész,ennyi lenne. Akkor még tennie sem kellett volna a Sátán ellen,elég lenne csak nem tenni valamit,nem teremteni.


A turbókeresztényeknek: nem provokálni szeretnék,komolyan érdekel,mivel ahogy Istent jellemzik,nem tudom elképzelni,hogy ezt bármiféle motiváció nélkül csinálta,ezzel lehetett valami terve (de mi?).


A turbóateistáknak: Agnosztikus vagyok,nem tudom még,hogy létezik-e valami ezek közül (erre is kellenek ezek a kérdések),szóval NEM az a kérdés,hogy szerintetek van-e Sátán meg Isten. Fogjátok fel úgy,mintha a Harry Potter történetszáláról kérdeznék,köszi!



2019. máj. 15. 12:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
38%

Kérdésed nem értelmezhető, mert amiből kiindul, az sem.

A sátán és minden más egy hitrendszer része. A szereplői, módszerei, folyamatai nem bizonyíthatók, nem levezethetők, hanem a hit által megteremtettek. Valamikor így volt rá szükség, akkor nem gondolkodtak azon, van-e ebben ellentmondás.

Maga a kérés feltételezi a hit állításának érvényességét, azaz bizonyíthatóságát. A sátán megteremtése feltételezi a hit által létrehozott teremtőt. Az felmerül benned, hogy ő miért így jár el, az azonban nem, hogy ő miért bizonyosan létező. És ez itt a gond.

Hittel nem vitatkozunk, nem értelmezzük, elfogadjuk olyannak, ami.

2019. máj. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Akkor te vagy a legutolsó bekezdést nem olvastad el a kérdésem alatt,vagy nem értetted. Egy fantasy könyvnek is lehet vitatkozni a tartalmáról és informálódni is lehet egy karakter jellemfejlődésének a "hogyanjáról és miértjéről" anélkül,hogy bármiféle valóságalapot tulajdonítanánk neki. Miért ne lehetne? Főleg,ha vannak emberek,akik hisznek és az ő álláspontjukra vagyok kíváncsi,az ő szemszögükből (nem az enyémből). Ha valaki feltesz egy kérdést Voldemortról,az már rögtön hisz is benne?
2019. máj. 15. 16:21
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

A sátán egy jelkép. A példabeszédekben azért utalnak rá, hogy jobban érthető legyen a példa. Ez olyan mint a népmesékben a farkas, a medve. Itt van a főszereplő az angyal és a gonosz a sátán.

A példabeszédek az ember lelki működéséről szólnak. A bennünk lévő (angyalra) tudásra hallgatunk, vagy vakon az egonknak (sátánnak) engedjük át az irányítást.

Mivel az ember születésekor nem rendelkezik tudással. Ezért közös érdek, hogy megfelelő tudásra tegyen szert. Ha azt akarjuk, hogy önmagát tudja adni, és ne forduljon önmaga és mások ellen.

2019. máj. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
47%

Isten időn kívül létezik, nincsen benne előbb vagy utóbb. Az idő a teremtett szellemi-anyagi világon belül létezik. Isten mindentudását nem "előretudásnak" kell elképzelni, mert az idő előtt nem volt "előbb". Isten transzcendens, független a teremtéstől.


Továbbá Istennek nincsenek motivációi, ugyanis önmaga teljesség és tökéletesség. A teremtés nem más, mint Isten jóságának kiáradása - szabad döntés eredményeként.


A szellemi (értelemmel és szabad akarattal rendelkező) teremtmények megalkotásánál fennáll annak a lehetősége, hogy Istent mint a legfőbb célt a szellemi teremtmény (angyal vagy ember) elutasítsa. Máskülönben nem lennének szabad lények. Isten csak ilyen lényeket tud életéből részesíteni.


Isten egy alkotása sem "rossz" önmagában, a rossz az csak a jó hiánya, amikor nem a legfőbb jót jelöljük ki végcélnak. Ahogy Sátán sem a legfőbb Jót jelölte ki létcéljának.

2019. máj. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 lilla64 ***** válasza:

-Hogy próbára tegye az embereket,mennyire maradnak hűek hozza.

A Sátán még Jézust is megkisértette.

2019. máj. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A Biblia szerint a sátán értelme az, hogy ő ELLENZÉK.

A feladata az, hogy figyelmeztesse az istent arra, ha valamit nem tökéletesre teremt, és jobb megoldásokat javasoljon neki.

Ez az alap - hogy aztán mi és MIÉRT lett belőle később, az elég jól követhető a Bibliából.

2019. máj. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 világvége1 ***** válasza:
0%
Csak azt tudja Isten, ami lesz. Ha nem teremt, nincs mit előre tudni. Sátán egyébként tényleg nem létezik.
2020. jún. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!