Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van iszlám álláspont a mormon...

Van iszlám álláspont a mormon vallásról? Ha nincs, mit gondolhatnak róla a muzulmánok?

Figyelt kérdés

A kérdés csak azért érdekes, mert lényegében teljesen ugyanaz a story, csak bő egy évezreddel később. Van egy átlagos ember, egy próféta, egyik esetben Mohamed, másik esetben Joseph Smith. Egyik esetben Gábriel angyal jelenik meg, másik esetben Moróni. Érdekes, hogy mind két vallás esetében nagy szerepet játszik a zsidókkal való rokonság. Az iszlám esetében Ábrahám fattyú gyermekén át, míg a mormonoknál (ha jól rémlik), akkor az ókorban kivándorolt zsidókon keresztül. Bár talán kevésbé jelentős, de még a poligámia is jelen van mind két vallásban.

Mi garantálja, hogy mondjuk Mohamed helyett Joseph Smith volt az utolsó nagy próféta? Lehet, hogy a muzulmánok meghamisították Allah tanítását és újabb prófétát küldött?



2019. máj. 16. 17:19
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

#10

Nem tudom, én azt látom, hogy te gyűlölködsz vele szemben és személyeskedsz. Ha nem is adott korrekt választ (szerinted), akkor se offolta tele az egészet, mint a hozzászólók többsége.

2019. máj. 18. 19:43
 12/19 Lux morulus ***** válasza:
100%

A 10 es így szokott velem beszélgetni, mert ennyi a mondanivalója. Túl kell lépni rajta és kész.

Engem spec. nem tud még csak bosszantani sem.


Ő is szeret engem, és én is őt. Ez már így marad.

2019. máj. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

# 11


A 61%-os válaszoló mormon vallású. Kérdezd meg, tapasztalt-e olyasmit hogy muszlimok üldözik a mormonokat.

2019. máj. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

#13

Nem gondolom én sem, hogy az iszlám tevőlegesen üldözi a mormonokat. De akkor már érdekelne, hogy miként vélekedsz a többi feltevéséről is. Az iszlám szerint a mormonok igazi keresztények? A mormonok hitetlen vagy hívő kategóriába sorolandók tudva, hogy Mohamedet nem fogadják el prófétaként? A mormon vallás alapítója lehet az iszlám szerint próféta (ahogy magáról állítja), Allah küldötte?

Mert ezekről szól a kérdésem, nem másról.

2019. máj. 19. 18:45
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

# 14


Az az igazság hogy eddig nem beszéltem mormon vallású emberekkel, de 61%-os válaszoló alapján úgy tűnik hogy tisztelet, tolerancia és tisztesség terén jóval előrébb vannak mint a keresztény irányzatok többsége. Hogy a mormonok igazi keresztények-e, ezt a keresztény valláson belül kellene megvitatni. Ehhez csak annyit fűznék hozzá hogy egyszer rákérdeztem, ki tekinthető kereszténynek. Ahány válaszoló annyi eltérő válasz. Továbbá ha jól értettem a 61 %-os válaszoló azt írta hogy Mohamedet elfogadják prófétának. A mormon vallás alapítója az iszlám szerint nem lehet próféta, mivel az utolsó próféta Mohamed volt.

2019. máj. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mormon tanítás arra vonatkozóan, hogy Mohamed próféta-e. A mormonok nem sorolják fel az ismert próféták között, viszont nem is zárják ki, hogy munkájában a Szentlélek inspirálhatta, vagy kaphatott népére vonatkozóan kinyilatkoztatást.
2019. máj. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Vesd össze:

a "moron" idiótát jelent, értelmi fogyatékost angolul.


Ez is egy szűrő a cuccban.

2019. nov. 17. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

1. válasz: ugyanez a zsidó fanatizmus is. "Mózes után nem jön senki". :)



"És mindkét vallás a görög mitológián alapul."


Ez érdekes, mert az Újszövetséget is arra ültették. A görög misztériumbölcsességre és az alkímiára. El is rejtették a dolgokat, meg a dogmát is sikerült kialakítani (amitől nem látni semmit).



"Mohamed és az iszlám nagy kulturális felemelkedést hozott a maga történelmi időszakában"


Magyarul:

a barbár, fosztogató törzseket egyesítették a dogma mentén.


A "mormon-üldözésekről":

az iszlám akkor fogja üldözni a mormonokat, ha közös élettérbe kerülnek. Addig nem. Ez így szokott lenni. (Távolról mindenkit lehet szeretni.)

2019. nov. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

...és természetesen a keresztény fanatizmus is ugyanez:

Jézus Krisztus a csúcs, a többi nem számít.

Napkultusz egyébként, rejtve.

2019. nov. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!