Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet nem is az iszlámmal van...

Lehet nem is az iszlámmal van a baj, hanem egyes népcsoportokkal?

Figyelt kérdés
Mielőtt reflexből rasszistának neveznétek és jelentenétek a kérdést a moderátornak had fejtsem ki. Az Európába érdekezett bevándorlók túlnyomó többsége arab, néger, afgán, pakisztáni vagy bangladesi. Gondolom nem kell ide írnom hogy sz@rnak az országok törvényeire ami befogadta őket, nem akarnak integrálódni, sőt rá erőltetnék az európaikra a saját kultúrájukat. Azt gondoltam ilyenek mert muzulmánok, de aztán elkezdtem tanulmányozni az iszlámot, beszéltem muzulmánokkal a témáról és rájöttem, hogy sok muzulmán országban épp olyan emberek élnek mint te vagy én, bosnyákok, albánok, törökök, azerik, kazakok, kirgizek, perzsák, kurdok stb. mind muzulmán népek, mégsem jönnek tömegével és próbálják ránk erőltetni a saját kultúrájukat, nem gyújtják rá a keresztényekre a templomokat, tehát nem lehet hogy nem is az iszlám vallás teszi az általam korábban felsorolt népek tagjait fogalmazzunk úgy primitívvé, hanem egyszerűen ilyen a mentalitásuk?

2019. máj. 12. 15:22
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
80%
Erre azért nehéz válaszolni, mert ezen népcsoportok esetében az iszlám szerves része a kultúrájuknak. Illetve maga az iszlám sem egységes, elég sok ága van.
2019. máj. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
92%
Tudod, mivel van baj? Egyes emberekkel. Nem pedig csoportokkal.
2019. máj. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
97%

Egyes kultúrákkal van baj. Például Szaúd-Arábiában sokkal durvábban bele vannak fordulva a vallásba, mint mondjuk a törökök. Hiába gazdagabbak, a törökök sokkal világiasabbak náluk. Pedig most ott is egyfajta "iszlám reneszánsz" van kibontakozóban.


Iránban például elképzelhető, hogy rövidesen újabb forradalom lesz, ezúttal "ellenforradalom", mert egyre hevesebbek a tiltakozások pl. a dresscode ellen.

2019. máj. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%
A primitív emberekkel van a baj. Nem a normális fog bekerülni a "hír"adóba.
2019. máj. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
8%

Gratulálok, megnyerted az évszázad főnyereményét.


[link]


Vigyázz, nehogy megtaláljanak a liberáltak vagy a "jobboldaliak".

2019. máj. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 Alain Delon ***** válasza:
18%
A vallás előbb-utóbb problémát okoz maga körül.
2019. máj. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a társadalmi rétegekkel.

Egy angol oldal elemezgette egyszer, milyen rasszista, hogy a másik országba költöző fehérekre azt mondják, hogy "expat", a feketékre meg, hogy "immigrant" (mind a kettő bevándorlót jelent ugye, de igen más stílusréteg). Kifejtettem neki, hogy nem bőrszín szerinti megkülönböztetés van, hanem az expat ugye a profi szakember, aki után két kézzel kapnak a gazdag országokban is, az immigrant meg a kecskepásztor, aki inkább mosogatna Londonban, mert könnyebb meló és több pénz. Na most probléma általában az utóbbiakkal van, egy magasan képzett arab orvossal gondolom, neked sincs bajod.

2019. máj. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 lilla64 ***** válasza:
62%
Nekem is ez a véleményem,hogy nem magával az iszlámmal van a baj.Azt hiszem,keresztények is ölnek,gyújtogatnak,csak a média velük kapcsolatba nem veri fel úgy a port
2019. máj. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
100%

Primitív emberek mindenhol vannak. Hozzá adsz egy eszmerendszert és némi társadalmi megosztást és máris készen van az átlag magyar választópolgár.

Nem kell sokkal több ahhoz, hogy vallásháború induljon.

2019. máj. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

# 6 Ez olyan mintha azt mondanánk hogy az ateizmus pedig a marxizmus-leninizmust okozta a 20. században ami milliók halálához vezetett.


# 7 Ez az eddigi legjobb válasz. Nyilván egy képzett arab orvossal a világon semmi bajom nincs, hisz ő képzett, ezen kívül útlevéllel legálisan jönne Európába és nem illegálisan mint a legtöbb, és nem akarja rám erőltetni hogy átvegyem az ő kultúráját.


# 8 Nyilván, de nem a vallásuk nevében. Egyébként a média arról sem beszél, ha egy keresztény papot össze vernek a szíriai migránsok.

2019. máj. 12. 16:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!