Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem gondoljátok, hogy úgy...

Nem gondoljátok, hogy úgy kivesézzük a vallást/Istent/Jézust hogy már kiábrándító lesz az egész?

Figyelt kérdés

Én már lassan becsömörlöm...

Meg nem beszélve arról aki "rojtosra beszéli" már a száját (illetve billentyű az ujját) és még a nagy többség akkor sem érti, mindhiába.


2019. máj. 22. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem érteni akarja, csak hinni, az ne olvassa.

Ennyire egyszerű...

2019. máj. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

Nem tartom kiábrándítónak, az erről való beszélgetést. Inkább azt, ahogyan némelyek beszélnek másokhoz, megvetéssel, és olyan szavakkal, ami emberhez méltatlan.

Mert nyilván nem mindenki ért mindennel mindenben egyet. De amikor a gyűlölettől fűtött megvető szavakkal sértegetés történik, az minden de nem a szeretet.


Jézus pedig tudta, hogy nem fogja mindenki érteni, mert azok méltatlanok, de még sem mondta, hogy akkor hagyják abba a követői a feladatot, amit rájuk bízott.

Sőt ezzel a mondattal arra hivatkozik, hogy addig kell folytatni, míg azt nem mondja, hogy vége:

(Máté 28:19) 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá . . .(Máté 28:19, 20) . . ., 20 és tanítsátok meg őket arra,. . .És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.

2019. máj. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Szia,


Én nem gondolom. Szerintem minden alkalmat érdemes megragadni, hogy a vallásról, Istenről és az Úr Jézus Krisztusról beszélgessünk...


Üdv. Péter

2019. máj. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
a gyakoris rojtosszájú kiveséző felszínes szarokat én is unom, nem is szoktam erre járni, csak ritkán. Kommersz, felszínes és sablonos szövegeket nyomnak, és azt hiszik "valláskritikát " gyakorolnak.
2019. máj. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem muszáj olvasni, nem kötelező a gyakorira feljönni. Mindenki azzal foglalkozzon, ami örömöt jelent a számára. Helyeslem hogy sokan őszintén kérdeznek, és válaszolnak. Az igazság úgyis győz. Itt csak annak van félnivalója, akinek nincs igaza, aki a hazugságból szeretne megélni.
2019. máj. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezen az oldalon, ateista/vallásos csoportokban én is unom az embereket, de a témát nem. Ezeken a helyeken ugyanazt szajkózzák mint amit már előttük félmillió ember elmondott, és emiatt azt hiszik értelmes vitát folytatnak, hát nagyon nem, de ez van.

Hallgass "független" Podcasteket, műsorokat a témát illetően és meglátod, hogy mennyire érdekes tud lenni a téma, ha nem agyilag zokni emberek beszélnek róla akik csak ismételni tudják önmagukat/másokat.

2019. máj. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Inkább pont fordítva: minél többet foglalkozom a témával annál érdekesebb lesz. :)

De itt a gyakorikérdéseken néha tényleg nyomasztó az hogy sokan mintha nem is gondolkodnának :)

2019. máj. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mansour ***** válasza:

Egyáltalán nem veséztük ki, még bőven lenne érdekes téma, amiről lehetne és érdemes lenne vitákat folytatni. Csak sajnos, mint már többen említették, elég beszűkült körben folynak itt a viták, sok az ismétlődő dolog, és sokszor a színvonal is hagy kívánnivaló maga után, enyhén szólva. Néha-néha felmerül mégis valami érdekes kérdés vagy szempont, ezért érdemes időnként benézni.

Nem is bánom egyébként, mert ha sorakoznának az érdekes és színvonalas viták, az elvinné az egész szabadidőmet.

2019. máj. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KZitus ***** válasza:

Szia

Istenről és Jézusról beszélgetni mindig érdekes, és amedig világ a világ, mindig lesz mit róluk beszélni, mert szellemileg, lelkileg felüdítő téma, ráadásul nagyon szerethető :-)

A kiábrándító a stílus, a modor, ahogyan néhányan írnak. De ha itt vannak, hátha "ragad" rájuk idő közben egy kis krisztusi szeretet, hiszen azt mondta a nagy Tanítónk, hogy a betegnek van szüksége orvosra....és a kedves, meleg szavaknak gyógyító ereje van.

2019. máj. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!