Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az evangélikus/lutheránus...

Az evangélikus/lutheránus egyházak miért mentek bele ilyen könnyen, tömegesen az azonos nemű párok esketésébe, megáldásába? Szerintetek van visszaút ebből? Mi a hiba a teológiájukban, gondolkodásban, ami miatt ilyen könnyen beleestek ebbe a csapdába?

Figyelt kérdés

A skandináv, német, osztrák, amerikai lutheránus egyházak - ahogy az államok lehetővé tették az azonos neműek házasságát - máris összeadták őket a templomban.


Holott a lutheri reformációnak pont a Bibliához való visszatérés volt a lényege, és ezek az egyházak stabil bibliai alapokon nyugodtak sokáig.


Én hívő keresztény vagyok.

Leírom, miért hatalmas probléma ez. Azért, mert így teljesen elvesztik ezek a felekezetek eredeti rendeltetésüket.


Szép dolog a liberalizmus, és szerintem világi szempontból nagyon is helyénvaló az az érvelés, hogy fontos a tolerancia, és ha két akár azonos nemű ember együtt él, szereti egymást, akkor azzal másnak nem ártanak, tehát békén kell őket hagyni.


Viszont a kereszténység elsődleges, szinte kizárólagos feladata, hogy elvezesse az embereket arra az örök életre, amely Jézus Krisztus megváltása által a miénk lehet, ha hitet gyakorlunk Őbenne. Ezt a hitünket kizárólag a Bibliára tudjuk alapozni, de akkor vagy elfogadjuk szent könyvként, és akkor igaz a megváltás, hogy örök életünk van, vagy azt mondjuk, hogy tartalmaz hibákat, és ezért nem megbízható, például meleg kérdésben elavult lehet.

Ekkor viszont miért bíznánk meg benne a megváltás kérdésében, abban, hogy mit végzett el értünk Jézus, hogy mit tett értünk Isten?


Ezért semmit nem ér az a felfogás, hogy kiválogatjuk Jézus szavaiból azt, amikor toleranciáról, szeretetről, elfogadásról beszélt, és azt mondjuk, na ezek a keresztény értékek.


Aki ilyet állít, hogy a kereszténységben ez a fő érték, azt nem is tartom hithű kereszténynek.


Mert bár keresztény értéknek tartom én is a fentieket, azonban úgy gondolom, a kereszténység fő értéke a megváltás, az örök élet, az, hogy Jézus Krisztus visszajön, hogy Isten Új Eget, és Új Földet teremt, melyben igazság lakozik.

Hogy van Megváltóm, és hogy biztonságban lehetek, mert egyrészt Ő megvéd engem már ezen a földön is, és nem kell félnem, és hogy neki tetsző életet akarok élni.


De nem egy emberiség önmegváltó liberális vagy kommunista eszmét követek, hogy "tegyük jobb helyé a földet" "egyenlőséget teremtünk"


Ehhez nem kell egyház. És ezek a kísérletek úgysem fognak sikerülni, ha a politika vagy egyház erre törekszik, akkor sem.


Az egyháznak pedig arra kellene rávilágítani, amit Jézus tett, és nem belemenni egy ilyen, csak ezt a földi életet, csak ezt a jelen világot figyelembe vevő szemléletmódba.

Mert ha nem lenne reménységem az örök életre, feltámadásra, akkor én is ezt mondanám, adjuk össze őket, templomban is, hadd legyenek most boldogok.



A visszautat pedig arra értettem, hogy ezek az egyházak támogatták pl. Hitlert is, az igehirdetés antiszemita propaganda volt, mert épp ezt kívánta meg az államhatalom, utána viszont ezt megbánták, megtértek, és visszaálltak a "normál kerékvágásba"


Most ez a liberalizmus a "sláger", szerintetek lehet, hogy ez is lecseng, hogy ebből is megtérnek egyszer, és újra közelebb kerülnek a Bibliához a svéd, norvég, német, stb. egyházak?


2019. máj. 16. 19:17
 1/7 lilla64 ***** válasza:
Politikai nyomásra.
2019. máj. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És miért fog rajtuk a politikai nyomás ennyire?

S ha változik a politika, ők is változtatni fognak?

2019. máj. 16. 19:30
 3/7 anonim ***** válasza:

"Holott a lutheri reformációnak pont a Bibliához való visszatérés volt a lényege"


Érzelmeket félretéve, pusztán racionális alapon. A Bibliával alapon hogyan támasztod alá, hogy két férfi / két nő kapcsolatát nem lehet megáldani?* Nem tudom kívülről a Bibliát, ezért kérdezem, hátha te ismersz valami ezzel kapcsolatos részt, amit én nem ismerek! Rendben hogy a férfi és nő kapcsolata a bibliai szemtpontból ideális, mert abból lehet gyermekáldás, de akinek homoszexuális érzelmei vannak, arról nem tehet. Ilyenkor inkább megáldják a pár kapcsolatát, és arra ösztönzik őket, hogy az "össze-vissza" helyett inkább csak "egymással".


*Mózes könyve szerint meg kell kövezni a homoszexuálisokat, de tekintve, hogy a legtöbb mózesi törvényt amúgy se tartjuk be...

2019. máj. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jn 13,34 miatt, gondolom. Te ezt a törvényt követed, kedves Kérdező?
2019. máj. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 lilla64 ***** válasza:
100%
Hogy most változni fognak-e,ha változik a politika nem tudom,de gondolj csak a középkori uralkodókra.Ha az katolikus volt,akkor az volt az országban a hivatalos vallás,a protestánsokat üldözték és forditva.
2019. máj. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amikor Jézus a házasságról beszélt, akkor egy férfiról és egy nőről beszélt, nem két emberről. Így a házasságnak férfi és nő között kell köttetnie.
2019. máj. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmi hiba nincs a teológiájukban, csak a fejlődésben előbb járnak a többi egyháztól.

Gondolj csak bele: néhány évtizede még elképzelhetetlen volt a női lelkészség, ma már a protestánsok zöménél természetes dolog.

2019. máj. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!