Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek miért kellett mindig...

Istennek miért kellett mindig égő aldozatot bemutatni?

Figyelt kérdés

2019. jún. 2. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Mert szereti az áldozatok kövérjének illatát. Elterel a dühét, amit az emberek iránt érez.
2019. jún. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 lilla64 ***** válasza:
Tisztelet,hála kifejezése volt az ókorban,vagy engesztelő áldozat a bűnökért.Nem mindig égették el teljesen az állatot.Volt úgy,hogy csak egyes részeit,a többit a családdal megették.
2019. jún. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez nem kegyetlenség az állatokkal szemben, hisz mégis csak élőlények?
2019. jún. 2. 17:11
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Nem csak égő áldozatok voltak és nem is csak állatáldozatok.

Egyébként te eszel húst? Hiszen mint írtad, az állat is élőlény.

2019. jún. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Ez de, kegyetlenség az állatokkal szemben, s az emberekkel szemben IS - sok helyen emberáldozat volt, pl az aztékoknál. És elvégezték az áldozatot és sálálá minden rendben, mehetnünk bűnös életet folytatni, majd az áldozati barom megoldja - helyettünk a gondjainkat.

Az a vicc, hogy nem kell - és lőn a 'nem áldozati vallás' vagy más szóval a lemondás alapú vallás - a buddhizmus és a kereszténység. Mindkettőben a gyakorló saját magát áldozza fel (lemondásaival, a vágyakról való lemondással) - pontosabban: az életet a Létért feláldozza. Tudni kell még hozzá: Esse est Deus - ahogy a skolasztikusok mondják - Isten a lét.

2019. jún. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert gond van az agyával. Beütése van.
2019. jún. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
7%

Ennek lényeges oka van.

Az állatok egyébként sem kaptak az örök életre ígéretet.

Az áldozatok pedig csak árnyéka volt Jézus áldozatának.

S addig se felejtsék el az emberek, még ha választottak is voltak, hogy bűnösök, és szükségük van Isten irgalmára, S ezzel mutatják ki, hogy engedelmesek, megértették ennek fontosságát.

2019. jún. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
NEm mindig, csak az Ószövetségben a Mózesi törvények idejében. Amúgy, ahogy a 7. válaszoló írja
2019. jún. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Istennek nem kell égő áldozat, sem a kiontott vér ahhoz, hogy irgalmas legyen! Ez egy téves istenképre vezethető vissza, amit Jézus nagyon is helyre tett, mert azt mondta, hogy "irgalmasságot akarok és nem áldozatbemutatást"!



"Anyámat csak az érti helyesen, aki Engem megértett!


Hát ezért vagyok gondban a ti engeszteléseitekkel. Szinte mindenütt pótcselekvésnek látom. Nem elősegíti, hanem nehezíti megtéréseteket, tehát a gondolkodásátalakításotokat!


Mikor értitek meg végre, hogy nem Nekem kell megváltoznom, hanem nektek! Mikor értitek meg, hogy másokat sem kell megváltoztatnotok, csak magatokat! Én sem tudok más helyett megtérni! Ezért tanítottalak benneteket arra, hogy ne álljatok ellen a gonosznak! Én úgy szeretlek benneteket, amilyenek vagytok, de ti nem szerettek Engem olyannak, amilyen vagyok, ezért akartok imáitokkal és különböző ájtatossági gyakorlataitokkal magatokhoz formálni Engem. Soha senkinek nem fog ez sikerülni. Bálványt imádtok, és azt Velem akarjátok azonosnak tudni.


Én nem az vagyok, aki engesztelést várok tőletek! Én az vagyok, aki azt várom, hogy inkább szeressétek ellenségeiteket! Azt várom, hogy ne álljatok ellen a gonosznak, hanem, ha valaki megüti egyik arcotokat, akkor tartsátok oda a másikat is! Azt várom, hogy ha valaki kér tőletek, annak adjatok, és amit adtatok, azt ne követeljétek vissza! Én azt hirdetem ma is, hogy aki jobban szereti a családját, mint Engem, az nem méltó hozzám! És még sorolhatnám kívánságaimat, amelyek megtalálhatók az evangéliumokban, de ezekkel ti vagy nem foglalkoztok, vagy megmagyarázzátok magatoknak, hogy azokat nem úgy kell érteni, ahogyan mondtam, hanem úgy, ahogyan ti mondjátok!


Kívánságaim megvalósítása kétségtelenül nehezebbnek látszik, mint az engesztelés. Csak éppen ennek az utóbbinak önmagában nincs semmi értelme!


Ne akarjátok kijátszani Anyámat Velem szemben! Földi életemben is megtagadtam őt, amikor nem úgy gondolkodott, mint Én (Máté 12:48-49). Pétert is lesátánoztam (Máté 16:23), pedig előtte fölmagasztaltam (Máté 16:17)!


Azért vagyok tehát gondban az engeszteléseitekkel, mert ennek az ájtatosságnak alapja nem Tőlem van. Nem Tőlem van akkor sem, ha Anyám ajkára adjátok az engesztelésre szóló felhívás! Én tőletek is irgalmasságot akarok, és nem áldozatbemutatást! Azt akarom, hogy ti értsetek meg Engem, és ne arra törekedjetek, hogy Én értselek meg benneteket! "

Jézus; A HANG - könyv 1377

2019. jún. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az állatáldozatok az Ószövetségben azt a törvényszerűséget fejezték ki, hogy "a bűn zsoldja a halál". Ahhoz, hogy a bűnös mégse haljon meg, egy állatnak kellett meghalnia helyette. A lényeg az egészben az volt, hogy az, aki az áldozatot bemutatta, hittel mutassa be, azaz higgyen abban az igazságban, hogy a bűnéért neki kellene meghalnia, és az állat helyette bűnhődik. De minden állatáldozat csak előkép volt, és valódi képes beszéd, ami előre vetítette, megprófétálta az igazi bűnért való áldozatot, amit Isten mutatott be értünk, amikor Ő maga jött el emberként Jézusban. Ő volt az Isten Báránya, amiről minden állatáldozat és minden húsvéti bárány beszélt.

Nem Isten kegyetlen, hanem az emberek, akik vétkeztek, mert ha nem vétkeztek volna, nem kellett volna helyettük egy állatnak meghalnia, és Jézusnak sem kellett volna helyettük meghalnia. Isten az embernek kínált fel akkor és kínál fel ma is megmenekülést ezzel.

Mellesleg állatok százezreit öljük le naponta a vágóhidakon, úgyhogy elég álszent dolog az ószövetségi állatáldozatokon sajnálkozni, amiknek a húsát ugyanúgy jelentős részben megették.

2019. jún. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!