Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint Isten elhagyt...

A Biblia szerint Isten elhagyta az emberiséget?

Figyelt kérdés

Üdv!


A Bibliában olvashatjuk, hogy Isten kezdetben az egész emberiséggel foglalkozott (Ádám és Éva). Ezt követően már csak egy nép volt a szeme fénye (Zsidók). Végül már csak egyetlen egy emberrel törődött (Jézus). Ebből következik, hogy a ma élő embereket elhagyta, Isten sehol nincs, magunkra hagyott bennünket. Igen, az apostolok tettek csodákat. Még ők igen. De manapság hol van Isten? Hol a törődése? Hol a gondoskodása? Sehol. Csak én látom ezt a dolgot? Ki mit gondol erről?


A kérdésemet megvitatni szeretném, nem trollkodásból írtam ki, se támadásból. Csupán egy számomra igaz nézőpont, tény.


2019. jún. 5. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Nem hagyta el Isten az emberiséget, hiszen olvashatod Jézus ígéretét:

"Menjetek tehát, és tegyetek tanítvánnyá minden népet. Kereszteljétek meg őket az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek! És íme, én veletek vagyok minden nap a világ végéig!"


Ahogy a Szentlelket is elküldte, aki nem csak kiáradt az apostolokra, de az Egyházat is vezeti és hathatósan segíti.

2019. jún. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%

Pont fordítva van, mint ahogy felvetetted.


A Biblia szerint "Isten úgy szerette a világot, hogy az egyszülött Fiát adta érte, hogy akik hisznek, el ne vesszenek, hanem örök életük legyen."


Igaz keresztények számára átélhető az Istennel való személyes kapcsolat, érezhető a törődése, és jó keresztény közösségekben gyógyulások is történnek ima hatására, Isten beavatkozására.

2019. jún. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 KZitus ***** válasza:
16%

Szia

Egy bibliai idézettet találtam a kérdésedre:

Ézsaiás 45:11, 12, 18

"Így szól Jehova, Izrael szentje, az, aki megformálta: „Kérdőre vonnátok amiatt, hogy mik fognak történni, és parancsolnátok nekem, hogy mit tegyek a fiaimmal és a kezem munkáival? Én alkottam a földet, és az embert is én teremtettem rá. Én feszítettem ki saját kezemmel az eget, és én parancsolok egész seregének. Mert így szól Jehova, az ég teremtője, az igaz Isten, a föld megformálója és alkotója, aki megszilárdította, aki nem pusztán a semmiért teremtette, hanem azért formálta meg, hogy lakjanak rajta: „Én vagyok Jehova, és nincsen más.”

Tehát nem csak az emberekkel, az angyali seregekkel is törődik.

Mit tesz ma értünk? Felkészíti az engedelmes embereket arra, hogy Krisztus Királyságának az állampolgárai legyenek. Hogyan készíti fel? Tanácsokkal, tanít, hogy mit tegyünk. pl.

Azt mondja, hogy kérjük ezt a királyságot:Máté 6:10 " Jöjjön el a királyságod(vagy országod). Legyen meg az akaratod, mint az égben, úgy a földön is."

Máté 6:33

"Így tehát állandóan tegyétek első helyre az életetekben a királyságot és Isten igazságos alapelveit, és akkor ezeket az egyéb dolgokat mind megadja nektek Isten."

A Mindenható Teremtő kezeskedik efelől: „Ilyen lesz az én beszédem is, amely számból kimegy. Nem tér vissza hozzám eredménytelenül, hanem megcselekszi, ami nekem tetszik, és eléri célját, amiért elküldtem” Ésaiás 55:11.

Krisztussal együtt azon munkálkodik, hogy megmentse az embert és a földünket is. Ez a garancia erre: Ézsaiás 35:1, 6,7 " Ujjong majd a puszta és a száraz vidék, örül a kietlen síkság, és virul, mint a sáfrány. Akkor majd szökdel a sánta, mint a szarvas, és a néma nyelve boldogan kiált. Mert a pusztában víz fakad, és patakok a kietlen síkságon. A hőségtől perzselt föld nádas tó lesz, és a szomjazó földön vízforrások fakadnak. A sakálok tanyáján, a pihenőhelyükön, zöldellő fű, nád és papiruszsás nő."

Ézsaiás 55:13

" A tövisbozót helyett borókafenyő nő majd, és a csalán helyett mirtuszfa. Ez hírnevet szerez majd Jehovának, örökké tartó jel lesz, amely soha nem tűnik el.”

2019. jún. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
A Biblia szerint Tudjuk, hogy Istentől vagyunk, de a világ a gonosz hatalmában van. Nem idéztem, de ez áll benne. Továbbá azt is írja, hogy Sátán világának véget fog vetni. Kérlek keresd ki a saját bibliadban és értelmezd saját magad.
2019. jún. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én félig-meddig deista módon hiszek Istenben.


Nem hiszek abban, hogy Isten vezetné az Egyházat, és abban sem hiszek, hogy lehetne vele "járni", vagyis hogy Isten egy adott ember életébe folyamatosan beleavatkozna, és ezáltal protekciója lenne.


Abban hiszek, hogy a Világegyetemet természeti törvények irányítják, itt a Földön pedig folyik az élet, történnek az emberekkel bizonyos események úgy, hogy Istennek bármi köze lenne hozzá.


Meglátásom szerint azonban Isten a háttérből figyelemmel kíséri a Földön zajló eseményeket. Ha konkrétan beleavatkozik az eseményekbe, az nagyon ritka, és valahogy úgy teszi, hogy ne sértse meg a természeti törvényeket, tehát ezért sem hiszek például a csodás gyógyulásokban.


Persze nyilván ki lehet emelni a Szentírásból olyan igéket, amik az ellenkezőjét mutatják, én azonban Dániel könyve 2. fejezete alapján azt látom, hogy a történelem menete lineárisan halad előre, birodalmak jönnek mennek, Isten pedig látható módon a legvégén fog beleavatkozni. Addig az evolúció törvényszerűségei azok, amik dominálnak többségében a szociális tárdadalomban is, vagyis az alkalmazkodni képtelen elbukik, míg az alkalmazkodó egy magasabb szintre lép.

2019. jún. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Te nagyon rosszul értelmezed a dolgokat.

"Ezt követően már csak egy nép volt a szeme fénye (Zsidók). " Nem, másokkal is törődött. Jónás könyve épp erről szól. Nem hosszú (2-3 oldal), olvasd végig.

"Végül már csak egyetlen egy emberrel törődött (Jézus)"

Ez sem igaz. Már leírták, hogy épp fordítva van.

"Ebből következik, hogy a ma élő embereket elhagyta,"

Nem hagyta el az embereket. "és íme, én veletek vagyok minden napon a világ végezetéig.” Mát 28:20

"én pedig kérni fogom az Atyát, és másik Pártfogót ad nektek, hogy veletek legyen mindörökké" Ján 14:16

"De manapság hol van Isten?"

Attól, hogy számodra nem észrevehető módon teszi, még ugyanúgy munkálkodik, mint ahogy korábban is tette.

Egyébként a bibliai időkben sem állandóan történtek az egész nép számára látható csodák, de ettől függetlenül még Isten figyelt és nem hagyta el őket.

A csodákkal kapcsolatban vannak, akik úgy tartják, hogy az apostoli időkkel lejárt az idejük, a szerepüket betöltötték. Vannak, akik szerint viszont a mai napig történnek. pl. vannak csodás gyógyulások, vagy feljegyzett különös események. pl. a Zeitouni Szűz Mária-jelenés, Fátimai jelenések


A Biblia üzenete egyértelműen az, hogy Isten nem hagyta magára az emberiséget.

2019. jún. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!