Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki áll az Isten felett? Ti...

Ki áll az Isten felett? Ti elhiszitek, hogy ő felette nem áll senki? Többi lent

Figyelt kérdés

A Biblia szerint, az Istennek is vannak bizonyos törvényei, amit neki mindenképp be kell tartania. Például ott van egy részlet a Mózes könyvében: Most azért nehogy kinyújtsa kezét, és szakítson az élet fájáról is, és egyen róla, s időtlen időkig éljen..

Szóval ha szakítottak volna az élet fájáról is, akkor örökké éltek volna, eszerint. Mintha az Istennek olyan törvényei lennének, amit ő magának is be kéne tartania, ha olyan helyzetbe került volna. Ebből én azt következtettem le, hogy ha Istennek is be kell tartania a saját törvényét, akkor talán ő felette is áll valaki, aki nem engedné meg Istennek, hogy ne tartson be dolgokat. Tudom hogy azt írja a Biblia, hogy rajtam kívül más Isten nincs. De aki Isten felett áll, az nyilván nem egy Isten, hanem egy még hatalmasabb valaki, akit nem Istennek neveznek, hanem például - csak a példa kedvéért, mondjuk Fő Mindenható. Persze ezt ő nem köthette az orrunkra, és talán közünk sincs hozzá. Vagyis konkrétan nincs is hozzá közünk, de csak az elmélet kedvéért.



2019. máj. 16. 21:07
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
92%
Ha az Isten felett állna valaki, akkor ő lenne az Isten. A tudás fájáról meg Ádám és Éva nem ehetett volna.
2019. máj. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
60%
A képzeletben nagyon sok olyan vezetőt ismerek.
2019. máj. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
42%
Lehet, hogy Isten csak egy alsóbbrendű angyal, aki a fiát akarta a trónra ültetni?
2019. máj. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
23%
Egy nem létező valami felett nem állhat senki.
2019. máj. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
66%
Már olvastam olyat is, hogy Istent van, aki nem személynek gondolja, hanem valami kozmikus intelligencia.
2019. máj. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
79%
Látom, nem vagy tisztában Isten fogalmával. Hogy lehetne nagyobb a Legnagyobbnál? Hogy lehetne több a Legtöbbnél? Hogy lehetne erősebb a Legerősebbnél? Isten aki mindennek Ura, mindennél hatalmasabb. Miért teremtene a termtő saját maga felé valakit?
2019. máj. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
87%

Isten felett senki nem áll. Ő minden élőnek forrása, Ő maga pedig örökké létező személy, nincs kezdete.

Az élet fája pedig egy olyan ajándékot jelképezett, melyet csakis Isten adhat: az örök életet.

Mit jelentett volna Ádámnak és Évának az, ha engedélyezik nekik, hogy egyenek az élet fájáról? Azt a kiváltságot, hogy örökké élhetnek a Paradicsomban!

A Biblia azonban nem mondja, hogy az élet fájának önmagában életet adó tulajdonságai lettek volna. A fa sokkal inkább egyszerűen az örök élet Isten által adott garanciáját jelentette annak, aki ehetett volna annak gyümölcséből.

2019. máj. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Számomra felfoghatatlan ez az egész dolog.
2019. máj. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 lilla64 ***** válasza:

Isten felett nem áll senki,mert akkor az lenne az Isten.

Ő a kezdet és a vég.Ádám és Éva egyedül az Isten törvényét szegték meg azzal,hogy szakitottak az élet fájáról.

2019. máj. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom hogy azt írja a Biblia, hogy rajtam kívül más Isten nincs."

Nem ezt írja. Azt írja, hogy ne imádj más istent.

Ezen kívül ír a "hamis istenekről".

De mindaddig, amíg a sátánt azt mondja, hogy majd el fogja pusztítani - addig a hamis isteneknél csak átkozódik.

TEHÁT semmit sem tehet ellenük!

2019. máj. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!