Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A "HIVATALOS" keresztyén...

A "HIVATALOS" keresztyén teológia szerint igaz lehet az az állítás hogy az igazság és valóság nem ugyanaz? (Leírom lent mire gondolok)

Figyelt kérdés

Például a történelmi egyházak nem tagadják ugyebár az evolúciót...

Meg lehet úgy fogalmazni, hogy mondjuk Ádám és Éva története nem volt valóság, viszont igazság?


Annyi kérésem is lenne, hogy aki a teremtéstörténetet szó szerint veszi kérem ne válaszoljon! Azért kérem ezt, mivel ők nyilván azt mondják hogy az igazság is és valóság is, engem pedig kifejezetten azok véleménye érdekelne akik nem veszik történelmi tekintetben szó szerint a Bibliát!


Illetve amennyire lehet teológiai szempont érdekelne, nem személyes vélemény!


2018. máj. 4. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Ha így fogalmazod meg, akár lehet.


Ádám és Éva története teológiai igazságokat ír le, viszont nincs benne történelmi valóság. Ahogy több más ószövetségi történettel is így van.

2018. máj. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Most így, hogy a "hivatalos" választ kérted, lehet nem nagyon lesz ilyen... Csak ezért írok.


Nekem annyit sikerült erről megtudnom, hogy a katekumen oktatást is direkt az újszövetséggel kezdik, és később térnek rá az ószövetségre. A kettőt teljesen külön értelmezik. És az ószövetség részeit is részben látomásoknak mondják. Részben pedig igen, olyan igazságnak amit azért így írtak le, mert az akkor élt emberek világról szerzett ismeretei még nem terjedtek ennél tovább. Erre lehet igaz amit te állítasz. Viszont ott van mondjuk a szentáldozás, ahol a bort és a kenyeret megszentelik és az ezután valóban Jézus teste és vére lesz számukra. Nem csak képletesen. Szóval sokféle értelmezése van ott a valóságnak, és még az is lehet, hogy van ezeknek logikus alapja, csak hosszabb megismerés szükséges hozzá.

Teológusok javítsanak ki ha valami nem így van, én rövid pályafutásom alatt eddig jutottam.

2018. máj. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#2 Tudom hogy a katolikus, református, evangélikus (stb.) teológia más és más, mindegy hogy melyik egyház teológiája szerint értelmezzük a kérdést, bármelyik választ szívesen meghallgatom.

2018. máj. 4. 15:32
 4/8 Mansour ***** válasza:
Így is meg lehet fogalmazni. De én inkább azt szoktam mondani, hogy a teremtéstörténet, a bűnbeesés, a vízözön és hasonló jellegű történetek a valóságot írják le mitikus formában. Tehát valós történetek, de nem konkrét történeti események pontos leírásai. A mítoszoknak nem is ez a célja, hanem az üzenet továbbadása. Állhatnak persze mögöttük valóságos, ténylegesen megtörtént események és létező személyek, de tisztázhatatlan, hogy milyen mértékben, és ez nem is fontos. Teljesen célt tévesztünk, ha történeti leírásként próbáljuk ezeket értelmezni, és a tudományos úton megismert valósággal való összeegyeztetésükön erőlködünk. A lényeg az erkölcsi és etiológiai mondanivaló.
2018. máj. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Mansour ***** válasza:
Ja, bocs, én végül is személyes véleményt írtam, de úgy tudom, hogy pl. a katolikus teológiai személelet nem áll messze ettől.
2018. máj. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező! Arra nem gondol senki, hogy az Ádám és Éva története valós! Csakhogy mindez a teremtés előtt játszódott le. Isten 6 nap alatt megteremtette azt a helyet, ahol Ádám és Éva története játszódott. Aztán utána megteremtett egy komplett univerzumot, ahol már nem szól bele, hogy mi is történik velünk, elindította az ősrobbanást, és magára hagyta a rendszert. Majd 13,7 milliárd évvel később megjelent az ember, immár kitaszítva a Paradicsomból.
2018. máj. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
37%

milyen igazsag?

es milyen igazsag az ami nem valosagos?

2018. máj. 5. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mansour ***** válasza:

"Arra nem gondol senki, hogy az Ádám és Éva története valós! Csakhogy mindez a teremtés előtt játszódott le."

Na, ezt meg honnan szedted? És mi a helyzet mondjuk az özönvízzel?

2018. máj. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!