Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell imádkozni?

Hogyan kell imádkozni?

Figyelt kérdés

Úgy érzem elindultam a megtérés útján, de gondba ütköztem az imádsággal. Többször próbálkoztam a Miatyánkkal, az Apostoli hitvallással, de valamiért elég kínosan éreztem magam, miközben ezeket imádkoztam.

Aztán elkezdtem mindenféle imát keresni az interneten, de mindegyiknél ugyanez a kínosan nyomasztó érzés telepedett rám, így kitaláltam egy "szabad" imát, amelyben megfogalmaztam, pontosan mit is akarok elérni stb., De a végéig se jutottam, mert abba kellett hagynom, hiszen folyamatosan azok a gondolatok jöttek fel, hogy

1. Milyen jogon kérek bármit is, ha nem tettem semmit cserébe

2. Miért venne figyelembe, ha még csak meg sem vagyok keresztelve

3. Folyamatosan az motoszkál a fejemben, mintha magamnak mormolnék

(pedig hiszek Istenben)


Vajon meg kéne keresztelkedni, illetve gyónni, hátha akkor valamilyen "lélek tisztulás" megy végbe bennem, és akkor már menni fog ez az egész?



2019. jún. 15. 00:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Istennek semmi köze ezekhez a gondolatokhoz, nem tőle jönnek. Nyugodtan imádkozz saját szavakkal, hisz a mennyei apádhoz szólsz. A szüleidhez sem egy előre megírt sablonnal kommunikálsz, nem?
2019. jún. 15. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Az ima tiszteletteljes beszélgetés az életadóval.

Jézus csak egy mintát adott, hogy milyen sorrendiségben kezdjünk, mit mondhatunk.

Megszólítjuk, vagy is a nevét használjuk, elmondjuk hogy várjuk a királyságát, ami megoldása az emberek problémáinak, és utána jöhet a személyes hála, köszönet, kérés, és ezeket Jézus a fia nevében.

2019. jún. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 KZitus ***** válasza:
100%

Szia

Ha gyakrabban olvasod a Bibliát, ott Isten szól hozzád, ha imádkozol, akkor te szólsz a Tremtődhöz. Akkor tudunk tartalmasan, ugyan akkor szabadon beszélgetni valakivel, ha jól ismerjük. Ismerd meg jobban Istent, és akkor nem lesz az az érzésed hogy magadnak "mormolsz". Azért lehet ez az érzésed, mert nem eléggé valóságos számodra Isten. Ha emgeded, hogy Isten gyakrabban "szóljin" hozád, akkor az összes feltett kérdésedre megkapod a választ Tőle. Ha én írnám le neked, az mitől lenne hiteles? De ha személyesen Isten mondja el neked, akkor hinni tudsz majd neki, benne. :-)

2019. jún. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 KZitus ***** válasza:
49%
..ez lemaradt. A Zsoltárok könyvében gyönyörű imákat találsz, és azt is megfigyelheted a János 17 fejezetében, hogy Krisztus hogyan tudott az Atyával beszélgetni. (ez a fejezet tartalmazza a főpapi imáját) Figyeld meg a szeretetet, a bensőséges hangnemet, a bizonyosságot, hogy meghallgatja a Teremtője az imáját.
2019. jún. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%
Isten általában nem teljesíti az ember kéréseit. Kérő ima helyett inkább hálaadó imát mondj!
2019. jún. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kérjtek és megadatik. Ezt nem én mondtam. Tehát...?
2019. jún. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

Imádkozhatsz kötött vagy akár kötetlen formában is, ha magadtól nehezen megy Isten megszólítása, akkor talán a kötött forma célszerűbb.

A keresztény hit szerint a keresztségnek fontos szerepe van, hiszen nem csak egy jelképes tett, hanem Isten kegyelmének forrása, mely által gyermekei leszünk. Tehát fontos megkeresztelkedni. Azt vettem észre, hogy tiszta szívvel sokkal könnyebb Istenhez fordulni, szóval ezt is jól látod. Érdemes lenne felkeresned a helyi egyházközösséget, ott megtudhatod a keresztelés menetét, stb.

2019. jún. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
15%
Jobban jársz ha hanyagolod ezt a vallásos lelkületet. Eldeformálja az ember személyiségét.
2019. jún. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Prókátor ***** válasza:
44%

1) Isten nem cserébe ad valamit, hanem szeretetből. Nem egy automata: bedobok 4 miatyánkot, és kijön egy jó jegy. A másik! Tehetsz Te is valamit! Igyekezz megtartani a parancsokat, igyekezz "jó gyerek" lenni. Neki ezekkel "fizetsz" a kéréseid teljesüléséért. Valamint azzal,ha nem csak kérsz, hanem meg is köszönöd.

2) Azért, mert te is egy vagy a gyermekei közül. A keresztség viszont a társadalmon belüli hovatartozásod miatt lehet fontos.

3) Mormolj is magadnak, csak közben tartsd nyitva az érzékeidet!

A gyónás elképesztő lélektisztulást képes adni! Ha valóban komolyan felkészülsz rá, és odafigyelsz, és nem azt firtatod, hogy mit, hogyan kellene elmondanod, hanem azt, hogy mindent elmondj, akkor utána úgy érezheted, hogy repülsz, hogy mázsák nyomták addig a válladat és az életedet.

2019. jún. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a "leginkább a katolikus egyház melletti elköteleződést" érzem, hogy hiteles lenne, ezért azzal próbálkozom, ha nem, uccu neki pokol, bár szerintem ez az igaz út. Köszönöm a segítséget mindenkitől! :D
2019. jún. 15. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!